Bugun...Sinirbilimci Dr. David J. Linden'in eğlenceli ve aydınlatıcı araştırması Dokunmanın Büyüsü çıktı

Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde nörobilim profesörü olan Dr. David J. Linden, Dokunmanın Büyüsü: Parmak Ucundan Kalbe ve Zihne Giden Yol adlı kitabında dokunmanın önemini anlatıyor!

facebook-paylas
Tarih: 21-01-2023 17:00

Sinirbilimci Dr. David J. Linden'in eğlenceli ve aydınlatıcı araştırması Dokunmanın Büyüsü çıktı

Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde nörobilim profesörü olan Dr. David J. Linden, Dokunmanın Büyüsü: Parmak Ucundan Kalbe ve Zihne Giden Yol adlı kitabında dokunmanın önemini anlatıyor! Türkçede ilk kez Epsilon logosuyla okurlarla buluşan kitap, dokunma duyumuzla duygusal tepkilerimiz arasındaki arayüzün sosyal etkileşimlerimizi, genel sağlığımızı ve gelişimimizi nasıl etkilediğine dair ilgi çekici ve büyüleyici bir araştırma sunuyor. Dokunmanın Büyüsü, benlik algımızı ve dünya deneyimlerimizi açıklamaya yardımcı olan dokunma anlayışındaki bilimsel gelişmeleri araştıran, zekice yazılmış bir inceleme…

Epsilon, sinirbilimci David J. Linden’ın yazdığı ve Gökçe Çakmak’ın dilimize çevirdiği Dokunmanın Büyüsü: Parmak Ucundan Kalbe ve Zihne Giden Yol ile Türkiye’deki psikoloji literatürüne kazandırdığı kitaplara bir yenisini daha ekledi.

Deriden sinirlere ve beyne kadar, vücudun dokunma devrelerinin organizasyonu hayatımızı güçlü bir şekilde etkiler; tüketici seçiminden cinsel ilişkiye, alet kullanımından dilin kökenlerine, kronik ağrıdan iyileşmeye kadar her şeyi etkiler. Kişilerarası temas, sosyal bağ ve bireysel gelişim için çok önemlidir.

Dokunmanın Büyüsü’nde David J. Linden, neyin iyi ve neyin kötü hissettirdiğine ilişkin algıları ayırt etmek için duyusal ve duygusal bağlamın birlikte nasıl çalıştığını anlaşılır bir şekilde açıklıyor. Biyoloji ve davranış bilimini birbirine bağlayan Linden, kelimenin tam anlamıyla “nasıl hissettiğimize” dair eğlenceli ve aydınlatıcı bir cevap sunuyor.

David J. Linden imzalı Dokunmanın Büyüsü: Parmak Ucundan Kalbe ve Zihne Giden Yol, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

DAVID J. LINDEN HAKKINDA
David J. Linden, 1961’de Santa Monica, California’da doğmuştur. Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde nörobilim profesörüdür. Hafıza depolamanın hücresel alt katmanları, bağımlılığın moleküler temeli ve beyin hasarının ardından işlevin geri kazanılması üzerine araştırmalar yapmaktadır. Dr. Linden yüzden fazla hakemli yayının yazarı veya ortak yazarıdır ve iki nörobilim kitabı yazmıştır. Dr. Linden 2010 yılında American Association for the Advancement of Science tarafından fellow olarak kabul edilmiştir. Linden şu anda kızı ve oğluyla birlikte Baltimore’da yaşamaktadır.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Kitap Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Koronavirüse yakalandınız mı?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI