Bugun...İlhami Okudan İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı

Yıllardır Antalya siyasetinde adı konuşulan İlhami Okudan, İYİ Parti milletvekilliği aday adaylığını parti il binası önündeki basın açıklamasıyla duyurdu.

facebook-paylas
Tarih: 19-03-2023 17:35

İlhami Okudan İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı

Yıllardır Antalya siyasetinde adı konuşulan İlhami Okudan, İYİ Parti milletvekilliği aday adaylığını parti il binası önündeki basın açıklamasıyla duyurdu.

Parti il binası önündeki kalabalığa seslenen İlhami Okudan, “Bugün 18 Mart Çanakkale Şehitleri anma gününde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını hürmetle anıyorum. Çanakkale’de Sakarya’da Dumlupınar’da ve birçok cephede şehit düşmüş tüm şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun. Ayrıca; Deprem ve sel felaketlerinde yitirdiğimiz canlara Allah’tan rahmet afet mağduru sevgili vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Yaralarını bu hükümet saramadı biz saracağız inşallah” dedi.

 

 

Kendisini tanıdan Okudan, “Ben Serik – Gebiz – Aşağıoba köyünde 1967 yılında doğdum. Çiftçi çocuğuyum. Pamuk tarlalarında büyüdüm. İlkokulu köyümde bitirdikten sonra Hızır Reis Ortaokulu ve Antalya Lisesi’nden mezun oldum.Üniversite eğitimini İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlayıp Harita Mühendisi olarak mezun oldum. 1993 yılında memleketime döndüm. Kurduğum Harita Mühendislik Müşavirlik Şirketi ile Antalya’da Kamu yararına yapılan özel veya tüzel projelerin yürütücüsü, planlayıcısı, bileşeni olarak çalıştım. Antalya’mızın 19 ilçesi 460 mahallesinde 1 muhtar, 3 bilirkişi ile 2B kadastrosu hizmetini verdim. 30 yıldır hiç aralıksız siyaset, sivil toplum kuruluşları, cemiyet ve kültür hayatında çalışmalarımız devam etmektedir. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanlığı, Antalya Eşgüdüm Kurulu Yönetimi, Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği İl Koordinasyon Kurulunda Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Ocağı Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Yörükler Derneği İstişare Kurulu, Gücümüz Anadolu Platformu İstişare Kurulu gibi birçok Kent dinamiklerinde çalışmalarım olmuştur ve halen devam etmektedir. Partimizin kurulduğu İYİ’lik hareketinin ilk adımlarının atıldığı günden itibaren, partimizin hedefleri doğrultusunda üzerime düşen sorumluluk bilinci ile partimizin teşkilatlanması aşamasında Antalya’nın il ve ilçelerinde teşkilatların kurulmasında büyük emeklerim olmuştur. 30 yıldır Antalya’mızın her yerinde hemşehrilerimiz, yatırımcılarımız, Belediyelerimiz ve siyasetçilerimiz ile birlikte sizlere hizmet vermekteyiz. Sevgili Dostlarım Antalya’da ne yaparsak yapalım esas sorun Ankara’da. Ülkemiz kötü yönetiliyor hatta ülkemiz yönetilemiyor.

 

 

Devletimizin yönetim şekli totaliter tek adam rejimine dönüşmüş, demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti ortadan kalkmış, Cumhuriyet Türkiye’sinin kurumları, kuralları bozulmuş, kontrolsüz göçler ile Ulus devletimiz sabote edilmiştir.Ülkemiz büyük bir karmaşa ve kaosa sürüklenmektedir. Adalet yok olmuş, Milli Eğitimimiz bozulmuş, Ekonomimiz iflas etmek üzeredir.Ankara’da bu sorunların çözülmesi için milletvekili adayı oldum. Cumhuriyetimizin 100. Yılında bu seçimi alacağız Arkadaşlar. Acilen ülkemizin tek adam rejiminden kurtulması ve 21. Yüzyılın Türkiye değişimini başlatmak için Adayım.Milli Devletimizi sabote eden göçmen sorunu ile başta Antalya olmak üzere her türlü mücadeleyi vermek için adayım.Başta tarım, Turizm, Ticaret olmak üzere Antalya’nın ve sizlerin her türlü sorunlarını takip etmek, çözümler üretmek için Adayım.Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında Türk milletinin, sizlerin hak ettiği, kalkınmış, medeni yaşam standartlarına kavuşturmanın, mücadelesini vermek için adayım. Daha çok sebeplerim var aday olmak için değerli arkadaşlar. Sözlerime son verirken olmazsa olmazım Ülkeme, davama, teşkilatlarıma ve Antalyalı hemşerilerime yani sizlere sadakatle bağlı kalacağıma, yüksek huzurunuzda söz veriyorum. Ne Mutlu Tük’üm diyene” ifadelerini kullandı.

 

 

Kendisinden sonra aday adaylığı açıklaması yapan, geçen dönem il başkan yardımcısı Türkan Aksoy’u da yalnız bırakmayarak yanında duran Okudan, birlik beraberlik içinde oldukları görüntüsü verdi.

 

 

İLHAMİ OKUDAN KİMDİR?

    1967 Serik/Antalya doğumlu olan İhami Okudan pamuk tarlalarında büyümüş bir çiftçi çocuğudur. İlkokulu Aşağıoba Köyü ve Kargıcak Mahallesi ilkokullarında bitirdikten sonra öğrenimini Antalya Hızır Reis Ortaokulu ve Antalya Lisesi’nde tamamlayıp, mezun olmuştur. Üniversite tahsilini İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümünden Harita ve Kadastro Mühendisi olarak mezun olmuştur. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
    Üniversite öğrencilik yıllarından bugüne kadar, siyaset, sosyal faaliyetler ve sivil toplum kuruluşları bünyesinde yaptığı çalışmalar ile;
Devlet yönetimlerine, sosyolojik ve ekonomik sistemlere müdahil olmuş, gördüğü yanlışlara kayıtsız kalmamıştır. Mücadeleci bir yaşam tarzına sahiptir. Bu mücadeleci yaşamının vazgeçilmezleri ise ortak aklın üstünlüğü ile organize ekipler mücadelesidir.
    Kuruluşunda, yönetiminde ve faaliyetlerinde bulunduğu başlıca sivil toplum kuruluşları ise;
Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, Ülkücü Öğrenciler Teşkilatı, sınıf, bölüm ve okul başkanlıkları ile birlikte Beşiktaş Ocak Başkanlığı, Aydınlar Ocağı, Türk Ocakları’nın faaliyetlerine katkı ve katılım sağlayarak öğrencilik hayatını tamamlamıştır.
    1993 yılında memleketi Antalya’ya gelen İlhami Okudan, kurduğu Okudan Harita Mühendislik şirketi ile 30 yıldır Antalya ve Türkiye’nin muhalif yerlerinde özel ve kamu projelerinin bileşeni olarak hizmet vermektedir. İş hayatının yanında siyaset; ekmek, su, hava gibi hayatının bir parçasıdır.
    Bütün gelişmenin, gerilemenin, bozulmanın birincil etkili sebebin siyaset ve yönetim anlayışı olduğuna inanır. Sivil toplum kuruluşlarında siyasete ve toplum hayatında katkı ve yön veren etkin kurumsal yapılar olduğunun bilincindedir.
    1993 yılında Antalya’ya dönmesiyle başlayan Antalya MHP teşkilatlarındaki siyası hayatı Ülkü Ocakları Akdeniz Bölge Başkanlığı, Türk Ocağı Antalya Şube Yönetimi, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şubesi yönetiminin il ve üst kurul delegelikleri komisyon ve çalışma gruplarında çalışmalar, HKMO Antalya Şube Başkanlığı görevi ile birlikte Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği Antalya Eşgüdüm Kurulu ve İl Koordinasyon Kurullarında görev yapmıştır. Antalya Yörükler Derneği icra ve istişare kurullarında halen çalışmaları devam etmektedir. Göktuğ Ocakları ve Sakha Türkleri Kültür Dayanışma Derneği, Gücümüz Antalya Platformu kurucularındandır.
    2015 yılında Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve arkadaşlarının, içinde bulundukları antidemokratik siyasi ortamı değiştirmek için başlattıkları demokrasi mücadelesine katılan İlhami Okudan, Antalya İYİ Parti kurucu yönetiminde görev almış, yönetim içinde aldığı Teşkilat Başkanlığı görevi ile 19 ilçe teşkilatının kuruluşlarını tamamlamıştır. 20 yıldır AKP ve Tek Adam rejimi olan Cumhurbaşkanlığı yönetiminin, uçuruma, borçlanmaya, egemenliğini kaybetmeye doğru sürüklenen Türk milletinin kurtuluşunun, yeniden toparlanmasının umudu olarak gördüğü İYİ Parti’de siyasi hayatına devam eden İlhami Okudan 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimlerde 28. Dönem Antalya Milletvekili Aday Adayıdır.
    Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yönetiminin İYİ Parti’li, milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı kadrolar tarafından devralınarak güçlendirilmiş parlamenter sistemin yeniden ihyası ve bütün kurumların revizyon ve restorasyonu ile Türk milletinin ve Türk devletinin geleceğinin kurtulacağına inanmaktadır.
    Kurtarmak yetmez, küresel ısınma ile gelen, küresel uluslararası 21. Yüzyılının çetin mücadelesine Türkiye Cumhuriyeti Devletini hazırlamanın da İYİ Parti’nin yönetim hedeflerinin önceliklerinden olduğuna inanır.

 FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunuzu hangi adaya vereceksiniz?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI