Bugun...Donna Leon'un kaleme aldığı "Yaban Ellerde Ölüm" Ayrıksı Kitap baskısıyla raflarda!

Polisiye edebiyatın en önemli yazarlarından Donna Leon’un kaleme aldığı, dünyanın en iyi polisiye maceralarından biri kabul edilen “Commissario Brunetti” serisinin ikinci kitabı “Yaban Ellerde Ölüm” Ayrıksı Kitap tarafından yayımlandı.

facebook-paylas
Tarih: 19-06-2022 18:58

Donna Leon'un kaleme aldığı

Polisiye edebiyatın en önemli yazarlarından Donna Leon’un kaleme aldığı, dünyanın en iyi polisiye maceralarından biri kabul edilen “Commissario Brunetti” serisinin ikinci kitabı “Yaban Ellerde Ölüm” Ayrıksı Kitap tarafından yayımlandı.

En iyi 50 polisiye yazarından biri kabul edilen Donna Leon’un yazdığı “Commissario Brunetti” serisinin ilgiyle karşılanan ilk kitabı “Operada Cinayet”in ardından “Yaban Ellerde Ölüm” de Ayrıksı Kitap baskısıyla raflardaki yerini aldı. 32 kitaptan oluşan serinin ikinci kitabı “Yaban Ellerde Ölüm”, Bige Turan Zourbakis’in çevirisiyle polisiye severlerin beğenisine sunuluyor.
Bir Venedik Polisiyesi olan “Yaban Ellerde Ölüm”, Venedik kanallarından birinde genç bir adamın cesedinin bulunmasıyla başlarken, Commissario Brunetti üzeri örtülmeye çalışılan bir cinayet soruşturmasıyla karşı karşıya kalıyor. Bu cinayetin, hırsızlık olayının ardından işlendiği sanılsa da durumun bu kadar basit olmadığı Brunetti tarafından zekice kavranıyor. Komiser, işaretleri takip ettikçe Venedik’in ve hatta tüm insanlığın çürümüşlüğü de bir bir açığa çıkıyor.

Donna Leon’un usta kalemiyle Venedik bir kez daha ruh kazanırken, “Commissario Brunetti” serisinin ikinci kitabı “Yaban Ellerde Ölüm”, Ayrıksı Kitap baskısıyla polisiye severlerin beğenisini kazanmayı bekliyor.


KİTAP HAKKINDA

BİR VENEDİK POLİSİYESİ: COMMISSARIO BRUNETTI SERİSİ

Venedik kanallarından birinde genç bir adamın cesedi bulunur. Güne sabahın kör vaktinde bu tatsız haberle başlayan Commissario Brunetti, kendini örtbas edilmeye çalışılan bir cinayet soruşturmasının içinde bulur. Tüm işaretler olayın soygun sonucu işlenen basit bir cinayet olduğunu gösterir ama Brunetti yapılan baskılara rağmen bu işin peşini bırakmaz ve olayı aydınlatmaya çalışır.

İpuçlarını takip ettikçe uluslararası bir boyut kazanan soruşturma Venedik’in, ülkenin, insanların hatta dünyanın kokuşmuşluğunu dramatik bir şekilde gözler önüne serer.

“Donna Leon romanlarında mekânı mükemmel bir şekilde kullanıyor. Commissario Brunetti ise her kitapta daha da ete kemiğe bürünüyor.”
Evening Standard

YAZAR HAKKINDA

Donna Leon

1942 New Jersey doğumlu yazar Donna Leon, 1965 yılından beri ABD dışında yaşamaktadır. Roma’da turist rehberi, Londra’da editör olarak çalışmış olan yazar ayrıca İsviçre, İran, Çin ve Suudi Arabistan’daki Amerikan okullarında ders vermiştir. Yazmış olduğu Commissario Brunetti serisi dünyada oldukça popülerdir ve en iyi polisiye serilerden biri kabul edilmektedir. Donna Leon, The Times tarafından en iyi 50 polisiye yazarından biri seçilmiş, kitapları 35 dile çevrilmiştir. Yazar şimdilerde İsviçre’de yaşıyor olsa da yıllarca İtalya’da yaşamıştır ve sık sık Venedik’i ziyaret etmektedir.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KİTAP Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Covid-19 ile mücadele kapsamında 3 doz aşınızı oldunuz mu?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI