Bugun...AYÇOV İstişare Kurulu ilk toplantısını yaptı

Antalya Yetim Çocuklar ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Canan Tungar tarafından hayata geçirilen ve kentin akil insanlarının oluşturduğu “İstişare Kurulu” ilk tanışma toplantısını Meltem’deki AYÇOV yerleşkesinde yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 15-11-2023 15:03

AYÇOV İstişare Kurulu ilk toplantısını yaptı

Antalya Yetim Çocuklar ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Canan Tungar tarafından hayata geçirilen ve kentin akil insanlarının oluşturduğu “İstişare Kurulu” ilk tanışma toplantısını Meltem’deki AYÇOV yerleşkesinde yaptı.

Antalya kentinin daha yaşanabilirliği, eğitim, kültür-sanat ve güvenlik gibi birçok ortak konuda çeşitli meselelerin masaya yatırıldığı istişare toplantısındaki amacın kente katma değer katmak olduğunu söyleyen Canan Tungar, “İstişare kurulunun tek amacı Antalya kentine hizmet etmektir. Her meslek gurubundan 41 kişinin yer aldığı kurulumuz ayda bir kez bir araya gelerek önemli başlıklar çıkaracak. Bu başlıklar altında ilgili kurum yetkililerini toplantımıza konuk ederek fikirler üretip projelendirilecek. İstişare kurulu olarak bizler beyin jimnastiği yaparak ortaya çıkan ortak kararı ilgili olan kurumlarla paylaşmak ve takipçisi olmaktır” dedi.

 


İlk toplantıya Prof. Dr. Tuncay Neyişci, Salih Çene (Turizmci), Hakan Püre, Milli eğitim eski müdürü Osman Nuri Gülay, Dr. Azem Çobaner, Saime Gülşen, Aziz Ertaş, Dr. Kazım Doğan, Dr. Müberra Kılıç, Osman Bağdatlıoğlu, Adem Akyürek, Münciye Çavuşoğlu, Nazif Altınpınar, Av. Süeda Tugay, Dr. Ahmet Arslantaş, Diş. Hekimi Makbule Gökhan, Prof Dr. Duran Canatan, İşletmeci Şemsettin Kutsal ve Antalya Gazeteciler Cemiyetini temsilen gazeteci Erdal Orhan ile Celal Vecel katıldılar.

 

 

Ayda bir kez yapılacak toplantılarda her üye kentle ilgili bilgi ve birikimlerini ortaya koyarak tartışma konu yapacak. İlgili konular zenginleştirilip bir rapor haline getirilecek kamuoyu ve basınla paylaşılacak. Önümüzdeki günlerde Antalya Valisi Hulusi Şahin’e nezaket ziyaretinde bulunacak olan “İstişare Kurulu” Başkanı Canan Tungar, “Sayın Valimizle henüz tanışmadık ancak kendileriyle ilgili aldığımız bilgiler çok kıymetli ve değerli. Bu kentin dinamiklerinin bir araya geldiği kurulumuzun gayesi yaşadığımız cennet şehrimize birer katma değer bırakmak ve işin takipçisi olmaktır” diyerek sonraki süreçte bu ziyaretleri Belediye Başkanları ve diğer kamu sektöründe devam ettirmek olacağını söyledi.
Haber: Erdal Orhan /15 Kasım 2023

 FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI