Bugun...Ameliyatsız estetik tedavisinin değeri 2028’de 19,94 milyar dolara ulaşacak

Uzmanlar açıkladı: Ameliyatsız kozmetik dermatoloji uygulamalarıyla gençleşmek mümkün!

facebook-paylas
Tarih: 09-05-2023 19:26

Ameliyatsız estetik tedavisinin değeri 2028’de 19,94 milyar dolara ulaşacak

Ameliyatlı estetik operasyonlar yerini kozmetik dermatoloji uygulamalarına bırakıyor. 2022’yi 11,87 milyar dolarla kapatan ameliyatsız estetik tedavi pazarının 2028’de 19,94 milyar dolar değerine ulaşması bekleniyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, her yıl ortalama %9 büyümesi beklenen ameliyatsız estetik tedavilerdeki yeni trendleri ve yöntemleri açıklıyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte estetik alanındaki yenilikler, bireylerin tercihlerine yön veriyor. Ameliyat gerektiren estetik tedaviler yerini cerrahi yetkinliği zorunlu kılmayan, dermatolojik cilt uygulamalarına bırakıyor. Öyle ki Research and Markets’in yayımladığı verilere göre, 2022’yi 11,87 milyar dolarla kapatan ameliyatsız estetik tedavi pazarının 2028’de 19,94 milyar dolar değerine ulaşması bekleniyor. Pek çok yaş grubundan kişi, görünümlerini iyileştirmek ve yaşlılık belirtileriyle mücadele etmek için botoks, dolgu maddeleri gibi enjekte edilebilir yöntemlere başvururken, mezoterapi kozmetik dermatolojinin zirvesine yerleşiyor. Dermatoloji Uzmanı Hande Ulusal, her yıl ortalama %9 büyümesi beklenen ameliyatsız estetik tedavilerdeki yeni trendleri ve yöntemleri açıklıyor.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, “Teknolojinin hızla gelişmesi estetik tedavilerde de yeni yöntemlerin ortaya çıkmasına kapı araladı. Nitekim artık acılı ve iyileşme süreci gerektiren operasyonlar geride kalıyor ve cilde doğrudan uygulanan, etkisinin kısa zamanda gözlendiği ameliyatsız uygulamalara talep artıyor. Estetik kaygılarını bıçak altına yatmadan gidermek isteyenler, bu uygulamaları bir kurtarıcı olarak görüyor. Örneğin mezoterapi bunların başında gelirken, göz altı ışık dolgusu ve yüz gençleştirme yöntemleri gün geçtikçe popülerleşiyor” dedi.

Cildi 1 saatte gençleştiriyor

Mezoterapinin cildin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini ve ilaçları cildin derinine ulaştırmak için kullanılan bir yöntem olduğunu açıklayan Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, dermatolojik gençleşme yöntemleri hakkında şu bilgileri paylaştı: “Mezoterapi, cildin orta tabakasına, akupunktura benzeyen bir yöntem olarak iğne kullanılarak yapılan bir işlemdir. Genellikle 10 ila 15 dakika arasında sürüyor. Mezoterapinin oldukça geniş uygulama amacı ve bölgesi bulunurken, ciltte meydana gelen tahribatları gidermek ve zayıflayan kan dolaşımının düzenlenmesi ilk sırada yer alıyor. Bu uygulamalarda cilt yenilenirken, gevşeyen dokuların yeniden eski sıkılığını kazanarak gençleşmesi sağlanıyor” ifadelerini kullandı.

“Göz altı ışık dolgusunun etkileri paha biçilmez!”

Yüz gençleştirmek için yaptırılan ameliyatsız estetik tedavilerin yalnızca cilt sıkılaştırmayı kapsamadığını, parlak ve canlı bir cilt için de sıkça tercih edildiğini aktaran Dermatoloji Uzmanı Hande Ulusal, “Yüz gençleştirmede göz altı ışık dolgusunun etkileri de paha biçilmez! Çünkü cilt yalnızca yaşın ilerlemesiyle de değil, günlük hayattaki tempo, beslenme ve uyku düzenine bağlı olarak da yorulup sağlığını kaybedebiliyor. Göz altı ışık dolgusu ise göz altındaki morluk ve karartıları, yorgun görüntüyü, kırışıklıkları ve sarkmaları azaltıyor. Hyalüronik asit maddesi sayesinde göz altındaki derinin renginin açılmasını sağlıyor ve aydınlık bir görüntüye kavuşturuyor. 15 ila 20 dakikada tamamlanan bu işlem, genç ve sağlıklı bir cilt yaratıyor. Bunun yanı sıra düzenli uygulandığında 9 ila 12 aylık etki süresi daha da uzuyor” şeklinde konuştu.

“Ameliyatsız estetik uygulamalar basit bir işlem olarak görülmemeli”

Tıpkı estetik operasyonlar gibi ameliyatsız estetik uygulamalarında da istenilen sonuçların alınmadığı senaryolarla karşılaşılabileceğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, göz altı ışık dolgusu ve ameliyatsız estetik tedavileri hakkında bilinmesi gereken detayları da şu sözlerle paylaştı: “Ameliyatsız estetik uygulamalarda bütünsel bir yaklaşım benimsemek şart. Hastanın isteklerini dinlerken, ihtiyaçlarının da belirlenmesi gerekiyor ki kusursuz  bir hizmet sunulabilsin. Bunun yanı sıra hastaların da mezoterapi yaptırmak için alanında uzman dermatologları veya estetik hekimlerini tercih etmelerini öneriyoruz. Çünkü basit bir işlem olarak görülen birçok ameliyatsız estetik uygulamalar uzman hekimler tarafından yapılmazsa hastalarımızda ciddi sorunlara yol açabiliyor.”
 
Geliştirdiği yöntemleri kliniklerinde hizmete dönüştürüyor

Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, Aptos ve FDA onaylı dermal dolgu Restylane’in uluslararası eğitmen kadrosunda yer alıyor. Uzun yıllara dayanan bilgi ve deneyimini paylaşırken, yurt içi ve yurt dışında kongrelere ve kurslara katılarak bilimsel çalışmalara imza atıyor. Başarılarının neticesinde uluslararası kurumlarca layık örüldüğü eğitmen ve katılımcı sertifikaların yanı sıra geliştirdiği yöntemleri de kliniklerinde hizmete dönüştürüyor. Dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker alanlarında hizmet veriyor. Magic ve princess touch  (sihirli ve prenses dokunuş), leke tedavisi, ameliyatsız yüz germe, lipoliz ve selülit mezoterapisi, botoks, ameliyatsız göz kapağı estetiği gibi uygulamalar sunuyor. Tüm hizmetlerinde hasta memnuniyetini ve sağlığını önceliklendiriyor.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI