Bugun...Vali Yazıcı: Hedefiniz büyük olacak

Vali Ersin Yazıcı, Antalya’da Sağlık İçin Spora Teşvik Projesi kapsamında Kamile-Metin Yapar İlkokulu ve Antalya Spor Lisesi’nde öğrenciler için alınan spor malzemelerinin dağıtımını gerçekleştirdi. Vali Yazıcı; “Dünya şehri olan Antalya’mıza dünya şampiyonlukları yaşatmanızı istiyorum.” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 18-03-2023 18:02

Vali Yazıcı: Hedefiniz büyük olacak

Vali Ersin Yazıcı, Antalya’da Sağlık İçin Spora Teşvik Projesi kapsamında Kamile-Metin Yapar İlkokulu ve Antalya Spor Lisesi’nde öğrenciler için alınan spor malzemelerinin dağıtımını gerçekleştirdi. Vali Yazıcı; “Dünya şehri olan Antalya’mıza dünya şampiyonlukları yaşatmanızı istiyorum.” dedi.
Vali Ersin Yazıcı, Antalya’da Sağlık İçin Spora Teşvik (ASİST) Projesi kapsamında Kamile-Metin Yapar İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilere hayırsever Fraport TAV tarafından hediye edilen spor malzemelerini dağıttı. Programda Vali Yazıcı’ya Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan ve Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürleri Deniz Varol ve Gudrun Telöken eşlik etti.
Okul ziyareti sırasında bahçede voleybol ve basketbol oynayan öğrencileri gören Vali Ersin Yazıcı çocuklarla uzun ve eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdi.


Her Şeyi Sizin İçin Yapıyoruz
Spor malzemeleri dağıtımı için sınıfları gezmeye başlayan Vali Yazıcı’nın ilk durağı Kamile-Metin Yapar İlkokulu’nun 2-F sınıfı ikinci durağı ise 3-A sınıfı oldu. Burada spor malzemeleri dağıtıp öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı sporun önemini ile sporun vücut sağlığına faydaları hakkında öğrencilerle sohbet etti. Vali Yazıcı; “Spor yaparken birtakım ihtiyaçlarımız oluyor. Bu noktada da bugün sizlere spor kıyafetleriniz ve ayakkabılarınız için destek olan Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürleri Deniz Varol ve Gudrun Telöken’e teşekkürlerimi sunuyorum. Her şeyi sizler için yapıyoruz. Sağlıklı ve başarılı bireyler olmanızı çok önemsiyoruz. Bu yüzden lütfen kitap ve sporu hayatınızdan asla çıkarmayın.” dedi.


Spor Yavrularımızı Kötü İnsanlar Ve Kötü Alışkanlıklardan Koruyor
Öğrencilerle sohbetinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı; “Mutluyuz ve sevinçliyiz. Çocuklarımızla bir arada olmak bizleri çok mutlu ediyor. ASİST Projemiz kapsamında Kamile-Metin Yapar İlkokulu’ndayız. Projemiz kapsamında Fraport TAV’ın bize sağladığı spor kıyafetlerini dağıtıyoruz. Okulumuzda 850 öğrencimiz var bunlardan 550’si spor yapıyor voleyboldan, basketbola, tekvandodan atletizme kadar seçebilecekleri pek çok farklı branşları var. Fraport TAV’a da katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Biz ASİST Projesiyle, adına disiplin demeden yavrularımızın hayatlarını sporla disipline etmeye çalışıyoruz. Özgüvenlerini artırıp kendilerine hedefler koyan, kendilerine güveni olan çocuklar olarak geleceğe hazırlamak istiyoruz. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın aile içinde yaşadıkları sorunları biliyoruz kötü alışkanlıklara yönelmeleri yerine onları spora teşvik ederek. Kendilerine bir amaç edinmelerine yardımcı oluyoruz. Spor yavrularımızı kötü insanlar ve kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor. Bizler ASİST Projesiyle binlerce çocuğumuzun yaşamına renk katmaya, hayatlarını disipline edip özgüvenlerini arttırmak istiyoruz. Emeği geçen tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Çünkü projedeki bütün bireysel malzemeleri tamamen hayırseverler üzerinden yaptık.” şeklinde konuştu.


İnsanı En Mutlu Eden Şey Zoru Başarmak
Basın mensuplarına yaptığı açıklamaların ardından öğretmenlerle bir araya gelen Vali Yazıcı; “Ben işim gereği alt gelir grubu çocuklarımızın yuvalarında çok büyük sorunlar yaşadığını biliyorum. Evlerde düzensiz gelirden dolayı büyük oranda aile içi şiddet yaşanıyor. Bu ortamdaki çocuğun bir günahı yok. Lakin çocuğumuz kendini sıyırıp derse odaklanamıyor. O kötü atmosferde ailesine kızarak büyüyor. Siz kıymetli öğretmenlerimiz o masumlara akıl ve öğüt veriyorsunuz. Özel zaman harcıyorsunuz. Allah sizden razı olsun. Ama bu spor ve müzikte sihirli bir şey var. Çocukları hemen kendine çekip özgüven sağlıyor. Bizim projedeki amacımız da adına disiplin demeden çocuklarımız disipline etmek. Çocuklar sporda kendilerine hedef belirlemeye başlıyor. Otomatik olarak hedefe odaklanıyor. Sonrasında da özgüven başlıyor. Bu sizin sayenizde olacak. Sizlere kolaylıklar diliyorum. Zor bir iş yapıyorsunuz zor bir kitleyle muhatapsınız ama inanıyorum ki insanı en mutlu eden şeyde zoru başarmaktır. Hepinize sağlık ve başarı diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Vali Ersin Yazıcı Kamile-Metin Yapar İlkokulu programının ardından ‘Spor Liseleri Ortak Yönetim Modeli Protokolü’ kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından temin edilen ve Antalya Spor Lisesi, Alanya Mevlüt Çavuşoğlu Lisesi ve Kumluca Spor Lisesi’nden 887 öğrencinin faydalanacağı 558 Bin Türk Lirası tutarındaki spor malzemesi dağıtım törenine katıldı.


Size İnanıyor Ve Güveniyoruz
Dağıtım töreninde konuşan Vali Yazıcı; “Güzel bir ana tanıklı etmek için bir aradayız. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Benim yönetim anlayışıma göre Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü kardeş olmalıdır. Aynı kitleye hitap eden ve onlarla haşır neşir olup onları geleceğe hazırlamaya çalışan iki müdürlüğümüz kardeş hane duygularla yoluna devam etmeli diye düşünüyorum. Bu güzel yolculukta da sık sık karşılıklı yardımlaşmalar olacak. Dolayısıyla iki kurumun birlikteliği gençlerimize moral ve motivasyon sağlıyor. Spor ile eğitimi birleştirerek yollarına devam etmeleri için kolaylıklar sağlıyor. Benim dünya şehri olan Antalya’da yaşayan gençlerinden bir küçük ricam var. İçinizden dünya şampiyonları Avrupa şampiyonları çıkmasını bekliyorum. Antalya her spor branşında dünya nezdinde şampiyonlar çıkartmalı ve İstiklal Marşımızı okutmalısınız. Bu sözü vermenizi istiyorum. Antalya’ya bu yakışır. Hedefimiz büyük olacak. O milli gururu göğsünüzde taşımalısınız. Bunun arzusu içinde olmalısınız. Biz her türlü imkânı sizlere sağlamaya devam edeceğiz. Her türlü ihtiyacınızı karşılamaya devlet olarak devam edeceğiz. Ama istiyoruz ki en çok bizim İstiklal Marşımız Olimpiyatlarda söylensin. Beklentimiz büyük size inanıyor ve güveniyoruz. Hepinize sağlık ve başarılar diliyorum. Rabbim sizlere gönlünüzden geçenlerin gerçekleştiği yıllar tanısın. Tüm malzemelerinizi de güle güle kullanın.” dedi. Konuşmaların ardından malzemelerin dağıtımı gerçekleştirildi.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Koronavirüse yakalandınız mı?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI