Bugun...Vali Şahin: Gençlerimiz bize moral ve enerji veriyor

Vali Hulusi Şahin, Belek Üniversitesinin 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine katıldı. Törende konuşan Vali Şahin, “Ön yargılarımızı bir kenara atalım, biz kararlı olursak, çalışırsak başarı da kendiliğinden gelecektir.” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 04-07-2024 18:39

Vali Şahin: Gençlerimiz bize moral ve enerji veriyor

Vali Hulusi Şahin, Belek Üniversitesinin 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine katıldı. Törende konuşan Vali Şahin, “Ön yargılarımızı bir kenara atalım, biz kararlı olursak, çalışırsak başarı da kendiliğinden gelecektir.” dedi.

 
Belek Üniversitesi kampüs alanında gerçekleştirilen törene Vali Şahin’in yanı sıra, Serik Belediye Başkanı Kadir Kumbul, Serik Kaymakamı Dr. Cemal Şahin, Milli Eğitim Bakan danışmanı Prof. Dr. Kamile Perçin Akgül, Belek Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yazıcı, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yılmaz Çatal, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, akademisyenler,  ilgili kurum müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Bilimsel Şüphecilikten Vazgeçmeyin
Mezuniyet heyecanı yaşayan gençlerin heyecanına ortak olan Vali Şahin, “Gençlerimizi görünce bizlere moral ve enerji geliyor. Nasihat vermek dünyanın en kolay işi, asıl mesele nasihatleri tutmaktır. Bunun için belli bir vizyon, kalite ve idrak kabiliyeti gerekiyor.” dedi.  

Vali Şahin, yaşamımız boyunca bir metod ve yöntem ile hayata bakmamız gerektiğini ifade ederek, “Üniversite size bilimsel düşünceyi, bilimsel şüpheciliği ve bilimsel değerlendirmeyi öğretiyor. Bilimsel şüphecilik yani çapraz okumaktan hiçbir zaman vazgeçmeyin.” dedi. 

Ön Yargılarımızı Bir Kenara Atalım
Üniversitelerin sadece meslek edindirme kurumları olmadığını vurgulayan Vali Şahin, “Vatan sevgisi, millet sevgisi, adalet ve hakkaniyet haricinde bütün kırmızı çizgilerimizi ve ön yargılarımızı bir kenara atalım. Biz kararlı olursak, çalışırsak, istikametimizi doğru belirlersek başarı da kendiliğinden gelecektir.” dedi.  

Belek Üniversitesinin büyük fedakarlıklar gösterilerek iyi bir konuma getirildiğini belirten Vali Şahin, “Mütevelli başkanımızın şahsında mütevelli üyelerine teşekkür ederim. Siz emeğinizi milletinizle paylaşmayı tercih ettiniz.” dedi. 

Protokol konuşmasının ardından Vali Şahin, mezun olan öğrencilere plaket takdim ederek geçiş törenini izledi.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI