Bugun...Üniversite ve Tapu Kadastro arasında Antalya harita yapım çalışmaları için İHA iş birliği

Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama Merkezi (AHUM) ile Tapu ve Kadastro VI. (Antalya) Bölge Müdürlüğü arasında “İnsansız Hava Aracı (İHA) Ticari Pilotaj Resmi Sertifika Eğitimi Hizmet Alımı Protokolü” imzalandı.

facebook-paylas
Tarih: 03-04-2021 18:29

Üniversite ve Tapu Kadastro arasında Antalya harita yapım çalışmaları için İHA iş birliği

Akdeniz Üniversitesi ile Tapu ve Kadastro Antalya Bölge Müdürlüğü arasında İHA protokolü imzalandı
Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama Merkezi (AHUM) ile Tapu ve Kadastro VI. (Antalya)  Bölge Müdürlüğü arasında “İnsansız Hava Aracı (İHA) Ticari Pilotaj Resmi Sertifika Eğitimi Hizmet Alımı Protokolü” imzalandı.
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ile Tapu ve Kadastro Antalya Bölge Müdürü Funda Aydın Seymen’in imzaladığı protokol kapsamında Antalya bölgesi dahilinde yürütülen harita yapım çalışmaları ve arazi yönetimine altlık oluşturacak çalışmalarda Tapu ve Kadastro teknik personelinin gelişen teknoloji ile desteklenerek personel gelişimine katkı sağlaması amaçlanıyor.


Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, gelişen teknoloji ile birlikte insansız hava araçlarının hayatımızın her alanına girdiğini belirterek Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin çağın gereklerine cevap verecek İHA eğitimlerine yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Rektör Özkan, düzenlenen protokolün her iki kurum için de hayırlı olmasını diledi.


Tapu ve Kadastro Antalya Bölge Müdürü Funda Aydın Seymen  de protokol sayesinde verilecek eğitim ile tapu ve kadastro personelinin süresiz İHA Ticari Pilotaj İHA0 - İHA1 sertifikasına sahip olacağını ve bu sayede kurumsal gelişime katkı sağlanacağını söyledi.
Protokol imza törenine Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Evren İmre, Tapu ve Kadastro VI. (Antalya)  Bölge Müdür Yardımcısı Hakan Armağan, AHUM Merkez Müdürü Doç. Dr. Halil Özekicioğlu ve Merkez Müdür Yrd. Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Topuz da katıldı.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Maske, mesafe, hijyen kurallarına uyuyor musunuz?


ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI