Bugun...Tütüncü “Ferhat misali yollar açıyoruz”

Masa Dağı bölgesindeki yol yapım çalışmasını inceleyen Başkan Hakan Tütüncü, “Ferhat misali çalışıyoruz. Ferhat, Şirin’ine kavuşmak için dağları delmişti. Biz de, hemşehrilerimize olan sevgimizden ötürü Masa Dağı’nı keserek, nice yollar açtık.” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 26-01-2021 19:20

Tütüncü “Ferhat misali yollar açıyoruz”

Masa Dağı bölgesindeki yol yapım çalışmasını inceleyen Başkan Hakan Tütüncü, “Ferhat misali çalışıyoruz. Ferhat, Şirin’ine kavuşmak için dağları delmişti. Biz de, hemşehrilerimize olan sevgimizden ötürü Masa Dağı’nı keserek, nice yollar açtık.” dedi.
Kepez Belediyesi, şehrin doğu ve batı yönlerindeki iki önemli bulvarı arasında, Masa Dağı bölgesinden ulaşım imkânı sağlayacak olan yolun yapımında sona geldi. Fen İşleri Müdürlüğü, uzunluğu 1800 metre, genişliği 25 metre olan yolu, Masa Dağı bölgesindeki Göçerler, Çankaya ve Fevzi Çakmak mahalleleri arasında inşa etti. Göçerler Mahallesi’ne yapılacak olan şehir hastanesini, ilçenin doğu yakasına bağlayacak karayolunun yapımında ise bölgenin zorlu coğrafi şartlarıyla mücadele edildi. Varsak bölgesini, Antalya-Burdur Karayolu üzerindeki Korkuteli Kavşağı’na da bağlayacak olan yolun, doğu ve batı bölümlerinin inşası için iş makineleriyle büyük kayalar kırılırken, derin vadiler de kamyonlarla getirilen hafriyatla dolduruldu.

 

10 bin kamyon hafriyat kullanıldı
Fen İşleri’nin iş makineleri operatörleri, yolu Fevzi Çakmak Mahallesi’ne bağlayabilmek için de 20 metre yüksekliğindeki kaya duvarı ve vadi engelini ortadan kaldırdı. Ekskavatörler ile kayalar kırılması, vadinin de 10 bin kamyona yakın hafriyat ile doldurulmasıyla yol, Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki Ulubatlı Hasan Caddesi’ne bağlandı.

 

Tütüncü yol şantiyesinde
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, ilçe için önemli bir ana arter kimliği kazanacak olan Varsak-Çankaya yolunun yapımını yakından takip ediyor.  Yolun Fevzi Çakmak Mahallesi’nde tamamlanma aşamasına gelen alt yapı çalışmalarını denetleyen Başkan Hakan Tütüncü, yolun yapımında gelinen son durumla ilgili bürokratlarından bilgi aldı.

 

Dağlar peynir gibi kesildi
Başkan Tütüncü, yaptığı açıklamada, “Bu yolu inşa eden ekiplerimiz kocaman bir teşekkürü hak ediyor.  10 bin kamyondan fazla hafriyat dolgusu yapılarak, dağlar peynir gibi kesilerek şehir için güzel bir ana arter yol inşa ettik.” dedi.  Tütüncü, yolun şehir için önemi de şu şekil de dile getirdi: “Bu yol, hem zamandan ve yakıttan tasarruf sağlayacak hem de şehre değer kazandıracak. Varsak bölgesinden, Kepez’in doğu yakasından Korkuteli istikametine,  açtığımız yol sayesinde, şehir trafiğine girilmeden ve daha kısa bir sürede gidilebilecek. Mesafe kısaldığı için doğal olarak yakıttan ve zamandan tasarruf sağlanmış oluyor. Bu yol, her yol gibi geçtiği mahallelere değer katan etkiye sebebiyet verecek.”  

 

“Büyük işlerin belediyesiyiz”
Kepez Belediyesinin, kendi imkânlarıyla devasa yollar inşa ettiğinin altını çizen Tütüncü, “Biz kocaman projeler yapmaktan hoşlanıyoruz. Büyük işlerin belediyesiyiz. İlçe belediyesi olarak devasa yolları yapabilecek bir güce sahip değilmişiz gibi algılanıyor. Türkiye’de hiçbir ilçe belediyesinin yapamadığı işleri, hatta büyükşehir belediyelerinin bile bazen boyunu aşan, Karayollarının yüklenici eliyle yaptırdığı işleri, iftihar söylüyorum, Kepez Belediyesi kendi imkânlarıyla, ekibiyle ve iş makineleriyle yapıyor. Ferhat misali çalışıyoruz. Ferhat, Şirin’ine kavuşmak için dağları delmişti. Biz de hemşehrilerimize olan sevgimizden ötürü Masa Dağı’nı keserek nice yollar açtık. Bölgede yeni yollar inşa etmeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.  Başkan Hakan Tütüncü, yapımında sona geldikleri Varsak-Çankaya yolunun asfaltını da önümüzdeki aylarda yapacaklarını ifade etti. Varsak-Çankaya yolu, batıdaki Antalya Bulvarı ile doğudaki Süleyman Demirel Bulvarı ve Yeşilırmak Caddesi arasında ulaşım imkânı sağlayacak.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KEPEZ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS

Maske, mesafe, hijyen kurallarına uyuyor musunuz?


ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI