Bugun...TKDK Antalya İrtibat Ofisi yeni başvuru çağrı ilanına çıktı

Kaynağını AB ve Türkiye fonlarının oluşturduğu IPARD hibe desteklerinin 81 ile yaygınlaştırılması kapsamında, programın yürütücüsü Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Isparta İl Koordinatörlüğüne bağlı Antalya İl İrtibat Ofisi açılmış ve faaliyetlerine başladı.

facebook-paylas
Tarih: 06-07-2024 19:58

TKDK Antalya İrtibat Ofisi yeni başvuru çağrı ilanına çıktı

Kaynağını AB ve Türkiye fonlarının oluşturduğu IPARD hibe desteklerinin 81 ile yaygınlaştırılması kapsamında, programın yürütücüsü Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Isparta İl Koordinatörlüğüne bağlı Antalya İl İrtibat Ofisi açılmış ve faaliyetlerine başlamıştır. IPARD Programı kapsamında tarım ve hayvancılık başta olmak üzere kırsal alanda 9 ana başlıkta yapılacak yatırımlara %50-75 arasında hibe destek sağlanmaktadır. Desteklenen sektöre göre değişmekle birlikte proje bütçeleri 5.000 Euro ile 3.000.000 Euro arasında farklılık göstermektedir. Aynı zamanda vergi muafiyetinin de olduğu destekler ile ilgili ayrıntılı bilgiye kurumsal iletişim kanallarından ulaşılabilmektedir.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 2024 yılının ikinci çağrısı olan IPARD III programı İkinci Başvuru Çağrı ilanına 28 Haziran 2024 itibariyle çıkmış bulunmaktadır. 

Başvuru sahiplerine uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’dur. Bu destek “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmaktadır. Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır. İkinci başvuru çağrı döneminde bu başlıklarda desteklemeler yapılacaktır;
Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi (302-1)
Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi (302-2)
Zanaatkarlık ve Katma Değerli Ürünler (302-3)
Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri (302-4)
Su Ürünleri Yetiştiriciliği (302-5)
Makine Parkları (302-6)
Yenilenebilir Enerji Yatırımları (302-7)

Isparta İl Koordinatörümüz Prof. Dr. Süleyman GÜLCÜ, yaptığı açıklamada, TKDK Antalya İrtibat Ofisinin açılması ile beraber Antalya’nın da desteklenen iller arasına girdiğini ve IPARD III Programı'nın tarım ve kırsal kalkınma alanında önemli bir fırsat sunduğunu söyledi. GÜLCÜ, "IPARD III Programı, tarım sektöründeki girişimcileri ve işletmeleri destekleyerek, kırsal ekonomimizin güçlenmesine katkı sağlayacaktır." dedi. Program kapsamında 2024 yılında çıktığımız Birinci Çağrı ilanında yatırım tutarları toplam yaklaşık 530 Milyon TL olan 25 adet başvurunun kabul edildiğini belirten GÜLCÜ, birinci başvuru döneminde alınan başvuruların ivedilikle inceleceği ve en yakın zamanda Antalya’da yatırıma dönüşeceğini belirtti. Başvuru süreci ve detayları hakkında bilgi veren Gülcü, "Başvuru çağrı ilanı 28 Haziran 2024 tarihinde yayımlanmış olup, Başvuruların son teslim tarihi 29 Ağustos 2024’dür. İlgilenen girişimciler ve işletmeler, www.tkdk.gov.tr internet adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirler. Ayrıca, başvuru süreci ile ilgili her türlü soruları ve bilgi taleplerini Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Antalya İrtibat Ofisi'ne iletebilirler." şeklinde konuştu. GÜLCÜ, IPARD III Programı'nın bölge ekonomisine sağlayacağı katkılar ve desteklenen yatırım alanları hakkında detaylı bilgilere www.tkdk.gov.tr adresinden ulaşılabileceğini vurguladı.

Ayrıca potansiyel başvuru sahipleri, Solak Mah., Serik Caddesi Antalya Expo Sergi Alanı, Teknik Alan-2 bölgesi 431 AA, Aksu adresinde bulunan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Antalya İrtibat Ofisine ya da 444 85 35 veya 0246 224 38 00/ 7895 numaralı telefonları arayarak yardım masamızdan gerekli bilgilere ulaşabilirler. FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI