Bugun...Sunat: “Sandığa atılacak her oy, İYİ Parti’nin güvencesi altındadır”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat, Antalya’da “Sandık ve Seçim Güvenliği Eğitimi” öncesi düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada seçim güvenliği konusunda üzerlerine düşen sorumluluğun farkında olduklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın sandığa atacağı her oy, İYİ Parti’nin güvencesi altındadır. Her türlü tedbiri alıyoruz. Erken, baskın veya zamanında yapılacak olan seçime hazırız” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 07-08-2022 19:27

Sunat: “Sandığa atılacak her oy, İYİ Parti’nin güvencesi altındadır”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat, Antalya’da “Sandık ve Seçim Güvenliği Eğitimi” öncesi düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada seçim güvenliği konusunda üzerlerine düşen sorumluluğun farkında olduklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın sandığa atacağı her oy, İYİ Parti’nin güvencesi altındadır. Her türlü tedbiri alıyoruz. Erken, baskın veya zamanında yapılacak olan seçime hazırız” dedi.   

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, Genel İdare Kurulu Üyesi ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Burcu Akçaru ile Genel İdare Kurulu Üyesi ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Mustafa Tolga Öztürk, Antalya Atatürk Kültür Merkezi’nde önce Antalya basınıyla bir araya geldi, ardından da partililere yönelik “Sandık ve Seçim Güvenliği Eğitimi” verdi. Toplantıya İYİ Parti Antalya Milletvekilleri Hasan Subaşı ve Feridun Bahşi’nin yanı sıra Kurucular Kurulu Üyeleri Mesut Yılmaz, Neşe Toker, Musa Ertugan ve Başak Karataş,  Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcısı Aykut Kaya, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, İl Divan Kurulu, İlçe Başkanları, İl Yönetim Kurulu, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu ve Divan Kurulu Üyeleri ile İl/İlçe Seçim Kurulu Üyeleri katıldı.

 

ÜLKE BU ZİHNİYETLE YÖNETİLEMİYOR
Basın toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat; erken, baskın veya zamanında yapılacak olan her seçime hazır olduklarının altını çizerek, milletin oylarıyla bu yalan, talan ve harami düzenine son vereceklerini söyledi. Sunat, şöyle konuştu: “Ekonomiden adalete, eğitimden sağlığa, özgürlükten güvenliğe akla gelen her alanda yaşanan çok yönlü kriz hali, vatandaşlarımızın sadece gündelik hayatlarını olumsuz etkilemekle kalmıyor, geleceğe yönelik umutlarını da yok ediyor. Bu ülke bu zihniyetle yönetilemiyor.”

 

ADALET VE LİYAKAT KALMADI
“Tüm sorunlarımızın altında yatan en önemli ana sebebin adalet yoksunluğu olduğunu, hayatlarımızın her alanında, farklı şekillerde tecrübe ediyoruz. Memleketimizin dört bir yanında vatandaşlarımız, farklı kelimeler ve örneklerle anlatsalar da dile getirilen her sorun, özünde adalet yoksunluğunu tarif ediyor. Adaletin kaynağı, ahlak ve merhamettir. Yönetenlerde ne ahlaki değerler ne de merhamet kalmıştır. Giderek otoriterleşen, adaletin ve liyakatin olmadığı, hukukun üstünlüğü yerine güçlünün hukukun hüküm sürdüğü, partili Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden bir an önce kurtulmalıyız”  

 

USULSÜZLÜKLERE ŞAHİT OLDUK
Şenol Sunat, sandık ve seçim güvenliği eğitimlerine sıkı bir şekilde devam ettikleri de belirterek, “Okul sorumlularımızın, sandık kurulu üyelerimizin ve müşahitlerimizin atamalarını ve eğitimlerini bugünden gerçekleştirmeye başladık. İl ve ilçelerde seçim koordinasyon merkezlerini oluşturuyoruz. Seçim günü sandık sonuçlarını sistemimize yükleyecek ekiplerimizi oluşturuyor ve eğitiyoruz. Son yıllarda seçim süreçlerinde yaşadığımız olumsuzluklar, vatandaşlarımızın seçimlere olan güvenini zedeleyerek kaygı ve endişelerini arttırdı. Ne yazık ki, adreste olmadığı halde seçmen listesinde görünen kişiler, mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılması, muhalefetin bütün itirazları yok sayılırken, iktidarın talebiyle tekrarlanan seçimler gibi pek çok kanunsuzluk, hile, ihlal ve usulsüzlüklere hep birlikte şahit olduk” dedi.

 

BAKANLARI UYARDI!
Sunat, seçim güvenliğinin seçim sürecinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu hatırlatarak, İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanına seslendi: “Buradan seçimin yönetim ve güvenliğinden sorumlu kurumların bağlı olduğu İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanına da sesleniyorum. Seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrası görevinizi hukuka ve kanunlara uygun yapın. Kolluk güçleri ve yargı mensupları üzerinden oyun kurmayın. Kurumlarınızın mensuplarına baskı uygulamayın. Hukuksuz ve kanunsuz eylemlere meyletmeyin. Kararını vermiş millet iradesinin önünde tezgahlanmış hiçbir oyun ve hile başarılı olamaz. Olamayacaktır.”

 

SEÇİME HAZIRIZ
Şenol Sunat, seçime hazır olduklarını da kaydederek sözlerini şöyle tamamladı: “Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Seçimlerin adil, serbest, eşit, şeffaf, düzen ve dürüstlük ilkeleri içinde gerçekleşmesi için seçim güvenliği konusunda üzerimize düşen sorumluluğun ne derece büyük olduğunun farkındayız ve bu konuda kendimize güveniyoruz. Oy namustur; dolasıyla, vatandaşlarımızın sandığa atacağı her oy, İYİ Parti’nin güvencesi altındadır. İYİ Parti olarak, her türlü tedbiri alıyoruz. Erken, baskın veya zamanında yapılacak olan seçime hazırız. Milletimizin oylarıyla bu yalan, talan ve harami düzenine son vereceğiz.”  FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Koronavirüse yakalandınız mı?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI