Bugun...Panda Sahne Nisan ayında temasını "doğum" olarak belirledi

Panda Sahne nisan ayında temasını “doğum” olarak belirledi. Nisan ayında hem çocuklara hem de yetişkinlerin içindeki çocuğa dikkat çekmeyi hedefliyor.

facebook-paylas
Tarih: 12-04-2024 18:02

Panda Sahne Nisan ayında temasını

Panda Sahne nisan ayında temasını “doğum” olarak belirledi. Nisan ayında hem çocuklara hem de yetişkinlerin içindeki çocuğa dikkat çekmeyi hedefliyor. 

Panda Sahne, nisan ayında ayrıca otizm farkındalığına, Dünya Sokak Hayvanları Günü’ne, Kadir Gecesi’ne, 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası’na, 10 Nisan’da başlayacak Ramazan Bayramı’na, Kitap Günü ve Kütüphaneler Haftası’na, 14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası’na, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ve 29 Nisan Dans Günü’ne dikkat çekecek. 

 Nisan’da Panda Sahne’de Neler Var?

5 Nisan ve 19 Nisan günü saat 20:30’da Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin, Panda Sahne’de Antalyalı sanatseverlerle buluşacak. Oyun, birbirlerinden farklı, bir o kadar da aynı zamanda ve mekanda yaşayan üç kadının yüzleşme ve hesaplaşmalarına izleyicileri de ortak ediyor. 

6 Nisan ve 27 Nisan günü saat 20:30’da sahnelenecek Büyük Aşıkların Sonuncusu, günümüz yaşamında kadın ve erkek ilişkilerini eleştiren ve kişinin kendini soktuğu çıkmaz labirentleri farklı açılardan sorgulayan komedi türündeki oyun olarak izleyicilerin karşısına çıkacak. 

Panda Sahne 16 Nisan saat 20:30’da Bach Konseri ile Antalyalı sanatseverlerle buluşacak. 

17 Nisan ve 24 Nisan akşamı saat 20:30’da Tolstoy’dan İtiraflar sahnelenecek. Lev Nikolayeviç Tolstoy’un yanılgılarını anlattığı oyun, bütün dünyanın tanıdığı yazarın ruhuna açılan gizemli bir penceredir. “Gogol'dan ya da Puşkin'den ya da Shakespeare'den ya da Moliere'den ya da dünyadaki gelmiş geçmiş bütün yazarlardan daha ünlü olacaksın, ama ya daha sonrası?” Her şeyin yerli yerine oturduğunu düşünürken “Neden yaşıyorum?” sorusu… Çok basit ve çocukça görünen soruların peşinde dolanmaya başladığında, yanıtların varoluşun derinliklerinde gizlendiğini anlayan Tolstoy… Lev Nikolayeviç Tolstoy’un paralel evrenlerinde yaşamın anlamını bulmaya hazır mısınız?

18 ve 28 Nisan saat 20:30’da sahnelenecek Melih Cevdet Anday'ın "İçerdekiler" adlı oyunu, Türk tiyatrosunun önemli eserlerinden biridir. Bu oyun, insanın içsel çatışmalarını ve toplumsal değişimin etkilerini derinlemesine ele alır. Anday'ın karakterler aracılığıyla işlediği varoluşsal temalar ve sorgulamalar, izleyiciyi düşünmeye ve refleksiyon yapmaya yönlendirir. "İçerdekiler", Türk tiyatrosunun zengin mirasına önemli bir katkı sunar ve sanatçının edebi ustalığını sergiler. 

20 Nisan saat 20:30’da Yersiz Yurtsuz Tiyatro “Taşlara Çarpa Çarpa” oyunu ile ‘Panda Sahne’de sahne alacak. Şerif, kardeşi Ahmet’in, her gün kafasına düşen taş nedeniyle hafızasını yavaş yavaş kaybetmesinden ötürü, çalıştığı işten ayrılmasını ister. İşi bırakmak Ahmet için kolay değildir; eşi Selin hamiledir, bebek geliyordur. Yaşamı taşlara çarpa çarpa sürdüren, sürdürme mücadelesi veren üç insan ‘kalan ve giden akıllarıyla’ akıllarına sahip olmanın, birbirlerine sahip çıkmanın peşine düşer.

21 Nisan saat 20:30’da Oklu Kirpiler oyunu sahne alacak. Yalnızlık ile insan ilişkileri arasında bir git gel yapan oyunda belki de hep   tekrar eden bir başa dönüşe bakarız. “Tek başınalık Sibirya kadar soğuktur. Donmamak için başkalarına ihtiyaç duyarız. Ve bazen o başkaları cehennemin ta kendisi olur. Cehennemden Sibirya'ya kaçarız. Yine tek başımızayızdır. Ve tek başınalık Sibirya kadar soğuktur. Donmamak için başkalarına ihtiyaç duyarız. İlişkiler birbirini tekrar eder. Aynı yolları durmadan yürürüz. Eğer durup biraz beklersek, belki yolda kendimizi bile görürüz.”

25 Nisan saat 20:30’da, uzun yıllar performans sanatçısı olarak yurt içi ve yurt dışı birçok projede yer alan Caner Karataş doğup büyüdüğü coğrafyada duyduğu hatta birebir yaşadığı Karadeniz hikayeleri ile seyirci karşısına çıkacak. 

26 Nisan saat 20:30’da Larga G., Stand-Up gösterisiyle Antalyalı sanatseverle buluşacak. 

30 Nisan saat 20:30’da sahnelenecek Haydi Karına Koş oyununda bir adamın geçirdiği kaza ile başlayan komik ve çaresiz koşturmacayı izleyeceğiz.  “Bir adam: John, iki eşi: Barbara ve Mary… Birbirinden habersiz iki kadın, iki evlilik… Bir gün kaza geçiren John, sırrının ortaya çıkmaması için elinden geleni yapar. Hatta üst kat komşusu Stanley de ona yardım eli uzatır. Ancak işlerin karışmasına engel olamaz. Bakalım John iki eşini idare etmeyi başarabilecek ve evliliklerini sürdürebilecek mi?”FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR/SANAT Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI