Bugun...Okul çevreleri ve servis araçları denetlendi

17-19 Nisan Tarihleri Arasında “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri İle Servis Araçları Denetimi” Gerçekleştirildi

facebook-paylas
Tarih: 21-04-2024 17:49

Okul çevreleri ve servis araçları denetlendi

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde mevcut huzur ve güven ortamının devamını sağlamak, çocuk ve gençleri her türlü suçtan uzak tutmak ve korumak, öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini daha güvenli ortamlarda sürdürmelerini sağlamak, park-bahçeler ve oyun salonlarını denetlemek, çocukların istismar edilmesini önlemek, aranan şahısları yakalamak ve suç unsurlarını ele geçirmek amacıyla ilimiz genelinde eş zamanlı olarak 17-19 Nisan 2024 tarihleri arasında 3 gün boyunca “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri Denetim Uygulaması” yapıldı.

Aynı zamanda okul servis araçları 3 gün boyunca yoğunlaştırılmış şekilde denetlendi.

İlimiz genelinde eş zamanlı olarak 517 karma ekip ile 1.162 personelinin katılımı ile yapılan uygulamalarda; 1017’si okul servis aracı olmak üzere 2.547 araç denetlendi.12.219 şahıs incelendi.

Bu denetimlerde toplamda 550 araç ve sürücüsüne cezai işlem yapılarak, idari para cezası uygulandı.

 916 okul çevresi denetlendi

Eş zamanlı yapılan uygulamalarda: 916 okul çevresi başta olmak üzere 1.559 umuma açık yer (kahvehaneler, kıraathaneler, kafeler, internet ve oyun salonları, iddia ve ganyan bayileri, içkili yerler vb.), park ve bahçeler, metruk binalar, çakmak gazı ile tiner gibi uçucu madde, alkol ve özellikle açık/paket olarak tütün mamülleri satışı yapılan yerler gün boyunca denetlendi. Denetimlerde; 2 işletme hakkında “Kumar Oynamak İçin Yer ve İmkan Sağlamak ve “”Sağlık İçin Zararlı Madde Temini” suçundan adli işlem, (3) şahsa “Kumar Oynamak” suçundan Kabahatler Kanunu’na Muhalefet Etmek” suçundan idari işlem yapıldı.

 Çeşitli suçlardan aranan 16 şahıs yakalandı.

Uygulamada,  1 “Nitelikli Konut Dokunulmazlığını İhlal”, 3 “Yaralama”, 1 “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma”, 11 yoklama kaçağı-bakaya olmak üzere toplam 16 aranan şahıs yakalandı, bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitim öğretim dönemlerini mevcut huzur ortamı içinde tamamlamaları için okulların çevresinde yaptığımız denetimler 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi sonuna kadar aralıksız olarak devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ"FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİS/EMNİYET Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI