Bugun...Manavgatlı çocuklar Bil Bakalım yarışmasında ter döktü

Manavgat Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “BİL BAKALIM” bilgi yarışması Manavgat Belediyesi Çocuk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

facebook-paylas
Tarih: 12-05-2024 19:49

Manavgatlı çocuklar Bil Bakalım yarışmasında ter döktü

Manavgat Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “BİL BAKALIM” bilgi yarışması Manavgat Belediyesi Çocuk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Yarışma, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Gülsüm Özer, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Armağan Ural, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla Manavgat Belediyesi Çocuk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Manavgat Belediyesi Çocuk Kültür Merkezi, öğrencilerin görev ve sorumluluk duygularının gelişmesi, toplum içerisinde kendilerini doğru ifade edebilmelerini sağlamak, hızlı ve doğru karar verebilmek, centilmence rekabet edilme kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla her yıl “BİL BAKALIM” bilgi yarışmasını düzenliyor. 

Öğrencilere Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, genel kültür, İngilizce ve din bilgisi gibi farklı alanlardan sorular soruldu. 3, 5 ve 6.sınıf öğrencilerinin kıyasıya yarıştığı programın ardından birinci olan gruplara madalya ve ödülleri takdim edildi. Öğrencilerin bilgi ve becerilerini sınadıkları yarışma, heyecanlı anlara sahne oldu.

Ödül takdiminin ardından konuşan Manavgat Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülsüm Özer, yaptığı konuşmada tüm öğrencileri tebrik ederek bu tür yarışmaların önemine değindi. Başkan yardımcısı Özer, “Bu tarz yarışmalar uluslararası olarak kabul gören, dünyanın tüm medeni ülkelerinde uygulanan keyifli bir aktivite yöntemi. Çocuklarımızı tatlı bir rekabet içerisine sokuyoruz. Çocuk gelişiminde sağlıklı rekabetin oldukça faydası var. Empati kurmayı, anlayışlı olmayı ve rakibe saygıyı büyüme çağında öğreniyorlar. Çocuklarımıza bu yaşlarda sağlıklı bir rekabet kültürü aşılayarak problem çözmeyi, yardımlaşmayı ve ekip olarak hareket etmeyi öğretiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sınıflarına göre ödül alan öğrenciler şu şekilde:

3.Sınıf
Zeynep Dide Yumutkan
Hira Baraz
Dilek Buğlem Ertunç

5.Sınıf
Gökay Sarıkaya
Elif Derin Ağaç
Sevim Deniz Yiğit

6.Sınıf
Emir Uslu
Mehmet Berk Soyarslan
Yağız Efe TınaFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MANAVGAT Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI