Bugun...Kumluca Kız Anadolu İHL’de Söyleşi

Kumluca’da, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün “Vakti Kuşanmak” projesi kapsamında, “Namaz Şuuru” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Meslek Dersleri Öğretmeni Havva Şen ve Arapça Öğretmeni Uğur Bozoğlu’nun katkılarıyla söyleşi proğramı organize edildi.

facebook-paylas
Tarih: 01-06-2023 16:24

Kumluca Kız Anadolu İHL’de Söyleşi

Kumluca’da, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün “Vakti Kuşanmak” projesi kapsamında, “Namaz Şuuru” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Meslek Dersleri Öğretmeni Havva Şen ve Arapça Öğretmeni Uğur Bozoğlu’nun katkılarıyla söyleşi proğramı organize edildi.
Eğitimci-Yazar Mikail Okumuş’un katıldığı ve Kumluca Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen söyleşi, Sultan Alparslan İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
‘Öykü Tadında Söyleşi’ olarak nitelenen konferansta, proğramı okulda görev yapan Psikolojik Danışman ve aynı zamanda Rehber Öğretmen olan Ercan Yayla moderatör olarak sundu. Yazar Mikail Okumuş, anne babasının ayrılmasıyla sıcak bir aile ortamında büyüyemediğini, öğretmeni sayesinde hayata tutunduğunu, bir şeyler yazması için, kompozisyon yarışmalarına katılması konusunda, aynı öğretmeni tarafından teşvik edildiğini, zaman zaman harçlık ta aldığını ifade ederek, bu aşamaya gelmesinde, öğretmeninin rolünün önemini anlattı. Yaptığı söyleşide, abdest almanın ve namaz kılmanın insan sağlığına ne derece etki ettiğini ve bilimsel çıkarımlarını, değişik kaynaklardan derleyerek sunum yapan Okumuş, bu sunum esnasında  abdestte başın meshedilmesiyle vücuttaki elektriğin gittiğini, namazın da bel ağrısı ve Alzheimer dahil etkilerini bilimsel makalelere dayanarak  anlattı.
Kendisinin de eğitim camiasından geldiğini anlatan Okumuş, proğramın sonuna doğru öğrencilerle soru-cevap tarzında diyaloğa girerek, kitaplarını imzaladı. İlk defa bir konferans sonrası  kendisine,iki adet çiçek takdim edildiğini de belirten Okumuş, proğrama ilgi göstererek salonu dolduran tüm eğitim camiası ve öğrencilere teşekkür etti. Çiçeğin bir tanesinin de, daha önce mezun olan  öğrencilerin takdim ettiği açıklandı.
Proğram, öğle yemeği sonrası  Okul Müdürü Yusuf Çelik önderliğinde, Öğretmenler Odası’nda öğretmenlerle birlikte bir toplantı daha düzenlendi. Okumuş, burada yaptığı öğretmenlere yönelik konuşmasında da, öğretmenlik mesleğinin önemini vurguladı.
Eğitimci Yazar Mikail Okumuş, daha sonra diğer bir söyleşi için, Kumluca Şehit Ömer Halis Demir İmam-Hatip Ortaokulu’na geçti.
Kumluca Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde, 2 Haziran Cuma günü mezuniyet töreni düzenleneceğini söyleyen Okul Müdürü Yusuf Çelik, Saat 17:00’de düzenlenecek proğramda, çeşitli aktivitelerin gerçekleştirileceğini belirtti.
Mehmet ALPTEKİN / KUMLUCA

 FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KUMLUCA Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI