Bugun...Kepez’in 8 mahallesine temiz enerji konforu

Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, ilçede 8 mahallede başlatılan doğal gaz çalışmaları kapsamında Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Vekili Altekin, “İlçe sakinlerimizin konforu için 7 gün 24 saat çalışıyoruz.” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 24-05-2024 21:59

Kepez’in 8 mahallesine temiz enerji konforu

Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, ilçede 8 mahallede başlatılan doğal gaz çalışmaları kapsamında Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Vekili Altekin, “İlçe sakinlerimizin konforu için 7 gün 24 saat çalışıyoruz.” dedi. 

Kepez Belediyesi, ilçe halkını temiz enerji konforuyla buluşturuyor. Esentepe, Çamlıbel, Göçerler, Fatih, Hüsnü Karakaş, Gazi, Sütçüler ve Göksu mahallelerindeki 87 kilometrelik doğal gaz hattı çalışması ile Kepez’de 16 bin konut temiz enerji konforuyla tanışacak. Kepez’in 8 mahallesindeki doğal gaz çalışmalarını yakından takip eden Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, Hüsnü Karakaş mahallesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Vekili Altekin’e, incelemelerinde Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürü Musa Gül, Enerya Antalya İl Müdürü Mehmet Akif Tulukcu ve Hüsnü Karakaş Mahalle Muhtarı Ahmet Acar eşlik etti.

2 MAHALLEYE 30 KM. DOĞAL GAZ HATTI

Kepez Belediyesi ile doğal gaz dağıtım şirketi Enerya arasında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen planlama toplantısının ardından doğal gaz çalışmalarının büyük bir hızla başladığına değinen Başkan Vekili Altekin, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aktekin; “Bu çalışmalara biz yaklaşık 1 ay önce firma yetkilikleri ile yaptığımız toplantı neticesinde karar verdik. Tabi bu noktada Mesut Kocagöz başkanımızı da bilgilendirdik ve kendisinden olurunu aldıktan sonra Kepez halkını sağlıklı ve temiz enerjiyle buluşturmak üzere çalışmalarımız başladı. Hüsnü Karakaş ve Sütçüler de toplam 30 km’lik bir çalışma yapılacak. Hüsnü Karakaş mahallemizdeki çalışmayı bayram sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Çalışmalar bittikten sonra mahalle sakinlerimiz Enerya firması ile temasa geçip bağlantılar noktasında kendilerinden her türlü desteği alabilirler. Başkanımızın dediği gibi; vatandaşlarımızın her konuda sağlıklı hizmete ulaşması için 7 gün 24 saat çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

KEPEZ’E TEMİZ ENERJİ

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürü Musa Gül de, vatandaşların temiz enerjiye ulaşabilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Gül, “Bugün Hüsnü Karakaş mahallemizde ve ardından devam edecek olan Sütçüler mahallemizdeki doğal gaz hattı çalışmasının yapım aşamasındayız. Hüsnü Karakaş’taki çalışmalarımızı bayram sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Burası tamamlandıktan sonra vatandaşlarımızın daha temiz enerjiye ulaşabilmesi için ekiplerimiz Sütçüler Mahallesi’ndeki çalışmalarına hız verecek. “diye konuştu.

87 KİLOMETRE DOĞAL GAZ HATTI 

Enerya Antalya İl Müdürü Mehmet Akif Tulukçu da, “2024 yılı yatırım çalışmaları kapsamında toplamda 87 km. ana hat imalatı planlıyoruz. Bulunduğumuz bölgede Hüsnü Karakaş ve Sütçüler bölgesinden oluşan proje 30 km’yi kapsıyor. “dedi.

BAŞKAN KOCAGÖZ’E TEŞEKKÜR

Hüsnü Karakaş Mahalle Muhtarı Ahmet Acar da, doğal gaz hizmetinin mahalleye gelmesinde emeği geçen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ve Başkan Vekili Refik Emre Altekin’e teşekkür etti. Doğalgaz çalışmalarının başladığını gören mahalle halkı sevinçlerini dile getirdiler. Vatandaşlar; çalışmaların bu kadar erken başlamasını beklemediklerini belirterek, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’e doğal gaz çalışmaları için teşekkür ettiler. FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KEPEZ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI