Bugun...'Kaş’ın Kahramanları Anıtı Tasarım Yarışması'nda halk oylaması yapılacak

Kaş’ın Kahramanları Anıtı Tasarım Yarışması sonucu, eş değer ödüle layık görülen 3 tasarım için halk oylaması yapılacağı bildirildi.

facebook-paylas
Tarih: 17-06-2021 16:29

'Kaş’ın Kahramanları Anıtı Tasarım Yarışması'nda halk oylaması yapılacak

Kaş’ın Kahramanları Anıtı Tasarım Yarışması sonucu, eş değer ödüle layık görülen 3 tasarım için halk oylaması yapılacağı bildirildi.
Kaş Belediyesi'nden yapılan açıklamada, geçtiğimiz Mart ayında düzenlenen yarışmaya katılan 48 projenin, jüri tarafından değerlendirilerek, 3 eşit ödül ve 3 mansiyon olmak üzere toplam 6 projenin belirlendiği hatırlatıldı.
Belediyenin, ürettiği projelerini, katılım anlayışı gereği halk, kamu, sivil toplum ve özel sektör işbirliğinde ortak akılla gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:
“Eş değer ödüle layık görülen 3 tasarım; meclisimiz, Kaş halkı, sivil toplum kuruluşları ve esnaf odaları, kamu kurum ve kuruluşlarının değerlendirmeleri ve ulusal internet oylaması sonrası tek tasarıma indirilecek, bu tasarım Belediyemizce amacına uygun inşa edilecektir. Bu bağlamda Kaş Cumhuriyet Meydanı’nda 16, 17, 18 Haziran 10.00-18.00 saatleri arasında halk oylaması yapılacaktır. Vatandaşlarımız, kimlikleriyle oy kullanabilir. Yarışma, maketleri bulunan ödül almış, A, B, C olarak adlandırılmış tasarımlar oylanacaktır.”

 


Açıklamada, Kaş Belediyesi'nin, 1.Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarından, Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker ve Topçu Teğmen Yusuf Ziya Erdil’in adlarını yaşatacak bir anıt yarışması düzenlediği, bu yarışmayla savaşın kazanılmasında önemli rol oynayan, Türk ordusunun bu değerli subaylarının gösterdiği kahramanlıklarının nişanesi olacak bir anıt elde etmeyi amaçladığı kaydedildi.
Mehmet ALPTEKİN / KAŞEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KAŞ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI