Bugun...Kara Yusuf Caddesi’nin kaldırımı yenileniyor

Kepez Belediyesi, Emek ile Karşıyaka mahallelerini ayıran Kara Yusuf Caddesi’ni, kaldırım yenileme çalışmasıyla modern bir şehir görünümüne kavuşturuyor.

facebook-paylas
Tarih: 24-05-2024 21:49

Kara Yusuf Caddesi’nin kaldırımı yenileniyor

Kepez Belediyesi, Emek ile Karşıyaka mahallelerini ayıran Kara Yusuf Caddesi’ni,  kaldırım yenileme çalışmasıyla modern bir şehir görünümüne kavuşturuyor. 

Kepez Belediyesi, yaya ulaşımının konforlu ve güvenli bir fiziki zeminde yapılması amacıyla kaldırım çalışmalarını sürdürüyor.
Sıcak asfaltı ve altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda kilit taşlı yaya yolları yapılırken, eskiyen kaldırımlar da yenileniyor.
İmar planına uygun yapılaşması tamamlanan yerleşim yerlerinden Emek ile Karşıyaka mahallelerini bölen Kara Yusuf Caddesi’nin yaya yolu da, güvenli ve konforlu hale getiriliyor.

KAZI BİTTİ, KALDIRIM ÇALIŞMASI BAŞLADI  

İki mahallede, kanalizasyon, yağmur suyu drenajı, doğal gaz şebeke hattı ile elektrik iletim hatlarının yer altına alınması çalışmalarından sonra yolların sıcak asfaltı ve kaldırımı yeniden yapılmıştı.
Sakarya Bulvarı ile Gazi Bulvarı arasında ulaşımı sağlayan, bölgenin ana trafik yükünü taşıyan Kara Yusuf Caddesi’nin kaldırımı, altyapı kazılarının devam etmesinden dolayı yenilenememişti.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kazı çalışmalarının bitmesinden sonra caddenin kaldırımının yenilenmesini yatırımı programına altı.
Uzunluğu 710 metre, genişliği 15 metre olan ve asfaltı geçtiğimiz aylarda yenilenen caddede, kaldırım düzenlemesi çalışması başlatıldı.

KARA YUSUF CADDESİ’NE KONFORLU KALDIRIM

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yenileme çalışması kapsamında caddenin her iki yönündeki kaldırımda kırılan, hizmet veremez hale gelen kilit taşlarını iş makinesi yardımıyla söktü. Daha sonra bu taşlar, kamyonlar aracılığıyla belediyenin geri dönüşüm tesisine taşındı. Burada kırık parke taşları, altyapı çalışmalarında kullanılan malzemeye dönüştürülüyor.
Bozulan taşlardan temizlenen ve ortalama genişliği 2 metre olan Kara Yusuf Caddesi’nin yaya yollarında kilit taşı ve bordür imalatının yapılmasına başlandı.

YAYA YOLUNA 6 BİN M2 KİLİT TAŞI

Özellikle engelli bireylerin kullandığı tekerlekli sandalyelerin, pazar ve bebek arabalarının kaldırıma rahat çıkabilmesi için yaya yollarının giriş ve çıkış kısımlarına eğimli rampalar yapılıyor.
Kara Yusuf Caddesi’nin yaya yolları, 6 bin metrekare kilit taşı ve 1500 metre bordür taşı çalışmasıyla güvenli ve konforlu hale getiriliyor.
Kaldırım yenileme çalışması, bölgenin fiziki yaşam alanlarını güvenli hale getirirken, yağmur suyunun da planlı şekilde tahliye edilmesini sağlıyor.

VEKİL ALTEKİN, “ÇALIŞMALAR SÜRECEK”

Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Kara Yusuf Caddesi’ndeki kaldırım düzenlemesi çalışmasının bu hafta içerisinde tamamlanacağını ifade ettiler.   
Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin de,  bu yılın yatırım planlaması kapsamında ihtiyaç olan mahallelerde kaldırım ile diğer altyapı ve üstyapı çalışmalarının devam edeceğini belirtti. FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KEPEZ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI