Bugun...İnsansız Hava Aracı Eğitimi Yoğun Katılımla İlk Defa Çevrim İçi Olarak Verildi

Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi(AKHUMER), İnsansız Hava Aracı eğitimlerini çevrim içi ortamda gerçekleştirdi. Eğitimlere İstanbul, Ankara ve Erzurum’dan da yoğun katılımlar oldu.

facebook-paylas
Tarih: 29-01-2021 16:00

İnsansız Hava Aracı Eğitimi Yoğun Katılımla İlk Defa Çevrim İçi Olarak Verildi

Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi(AKHUMER), İnsansız Hava Aracı eğitimlerini çevrim içi ortamda gerçekleştirdi. Eğitimlere İstanbul, Ankara ve Erzurum’dan da yoğun katılımlar oldu.

Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin pandemi koşulları nedeniyle çevrim içi olarak düzenlediği İnsansız Hava Aracı Eğitimi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan AKHUMER Müdürü Doç. Dr. Halil Özekicioğlu, “Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SGHM), üniversitelere çevrimiçi eğitim için izin verdi. Biz de ülkemizde yetkilendirilen önemli merkezlerden biri olan AKHUMER olarak İHA talimatında belirtilen şartlara tamamen uygun olarak ve müfredatı online eğitime çok kısa sürede uyumlu hale getirerek ülkemizde çevrim içi İHA eğitimi veren öncü kuruluşlardan biri olduk.” dedi.

Çevrim içi eğitime katılımın büyük ilgi gördüğünü söyleyen Özekicioğlu, “Ülkemizde ilkler arasında yer alan çevrim içi İnsansız Hava Araçları(İHA) eğitimlerimize İstanbul, Ankara, Erzurum gibi büyük illerden kursiyerlerin de katılımı ile başarıyla gerçekleştirdik.” şeklinde konuştu.

Kursiyerlerin uygulama eğitimlerini Akdeniz Üniversitesi Stadında İHA uçurarak tamamladıklarını söyleyen Müdür Özekicioğlu, “Çevrim içi eğitime beklenilenin üzerinde bir talep oldu. Kursiyerlerimiz de çevrim içi eğitimimizden, yüzyüze verilen eğitime oranla daha kalıcı şekilde yararlandılar ve memnuniyetlerini bize ilettiler, bu da bizi mutlu etti. 15. Dönem başvurularımızı da almaya başladık. 15-20 Şubat 2021 tarihlerinde yeni çevrim içi eğitimi başlatacağız. Bu dönem içinde yoğun başvuru olacağını tahmin ediyoruz.” Şeklinde ifade etti.

 FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI