Bugun...IMOGA Sergisi 19 MAYIS – 8 Haziran 2022 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor!

IMOGA (İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi), Koleksiyon Sergisiyle eserlerini 19 Mayıs'ta Himmet Öcal & Khan Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşturuyor!

facebook-paylas
Tarih: 15-05-2022 16:15

IMOGA Sergisi 19 MAYIS – 8 Haziran 2022 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor!

IMOGA (İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi), Koleksiyon Sergisiyle eserlerini 19 Mayıs'ta Himmet Öcal & Khan Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşturuyor!
 
19 Mayıs – 8 Haziran 2022 tarihleri arasında Himmet Öcal & Khan Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilecek serginin açılışı 19 Mayıs 2022 Perşembe günü saat 18.00'da gerçekleştirilecek. Sergide; 35 adet Özgün Baskı eser yer alacaktır.


IMOGA

Süleyman Saim Tekcan’ın yıllar içinde kurduğu özel atölyelerde üretilen eserler zamanla dünyanın çok az sayıda baskı resim müzelerinden biri olan IMOGA’ya hayat verdi.
IMOGA içinde konumlanan Baskı Resim Atölyesi’nde Türk ve yabancı sanatçılara gravür, ipek baskı, linolyum, litografi gibi çeşitli özgün baskı tekniklerinde eserler üretebilecekleri her türlü üretim imkanları sunulurken, sanatçılar bizzat yürüttükleri kendi üretimleri esnasında, atölyenin uluslararası boyuttaki bilgi ve sanat tecrübesinden de faydalanma imkanı buluyorlar. Burada özgün baskı teknikleri, sanatçılar tarafından bir ‘çoğaltma’ tekniği olarak değil, aksine özgün bir eser üretmede özgün baskının teknik olanaklarının getirileri ile sanatçılara yeni yaratım imkanları sunan bir ‘yaratma’ tekniği olarak algılanır. Bu anlayış çerçevesinde sunulan teknik danışmanlık ile atölyede üretilen eserlerin özgünlüğü, üretim kalitesi ve özgün baskı yetkinliği IMOGA güvencesi altına alınmış olur. IMOGA için güvenirlilik ve sanatsal etik gerek sanatçıların üretimi açısından, gerekse özgün baskı alıcısı açısından son derece önem taşır. IMOGA prensipleri sayesinde, sanat üretimi etiği her yönü ile üretim ve satış aşamasında titizlikle kontrol altında tutulur, sanatçı ve sanat alıcısının hakları karşılıklı olarak korunur.
IMOGA, üretim süreci ve araçlarını tanıma, atölye çalışmalarına katılma, sanatçılarla bir araya gelme fırsatları, kaynak yayınlar gibi tüm eğitici imkanları kapsayan uluslararası standartlarda müze yapılanması ile ziyaretçilerine eşsiz bir sanat deneyimi sunar.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR/SANAT Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Covid-19 ile mücadele kapsamında 3 doz aşınızı oldunuz mu?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI