Bugun...Growtech Fuarı kapılarını açtı

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech, Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi'nde yerel ve uluslararası geniş katılımla kapılarını açtı. 27 ülkeden 571 katılımcı, 120’den fazla ülkeden 60 binin üzerinde ziyaretçiyi buluşturan fuar, 26 Kasım'a kadar devam edecek.

facebook-paylas
Tarih: 25-11-2022 18:06

Growtech Fuarı kapılarını açtı

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech, Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi'nde yerel ve uluslararası geniş katılımla kapılarını açtı. 27 ülkeden 571 katılımcı, 120’den fazla ülkeden 60 binin üzerinde ziyaretçiyi buluşturan fuar, 26 Kasım'a kadar devam edecek.

Örtü altı tarımda dünyanın en büyük fuarı Growtech; 60 bin metrekare alanda, “Sera ve Teknolojileri” Sulama Sistemleri ve Teknolojileri”, “Tohumculuk”, “Bitki Besleme” ve “Bitki Koruma” ürün gruplarına sahip katılımcıları ağırlıyor. Growtech katılımcıları en son ürün ve teknolojilerini uluslararası tarım profesyonelleri ile buluşturuyor. “Keşfet, Büyüt, Kazan” mottosu ile ziyaretçilerine tarım sektöründeki inovatif yaklaşımları, teknolojileri, ürün ve hizmetleri keşfetme, işlerini büyütme ve daha fazla kazanma fırsatı sunan Growtech, doğru katılımcılar ile uluslararası ziyaretçileri 21. kez bir araya getiriyor.

60 Bin Metrekare Alanda 60 Bin Ziyaretçi Hedefi

Bu yıl 21'inci kez kapılarını açan Growtech fuarında katılımcı firmalar ve ziyaretçileri ağırlamanın heyecanını yaşadıklarını belirten Fuar Direktörü Engin Er, Türk tarım sektörünün gücünü ve potansiyelini uluslararası tarım sektörü paydaşları ve profesyonelleriyle aynı çatı altında buluşturduklarını ifade etti.

Growtech fuarının yoğun bir ilgiyle karşılaştığını ve fuara 2 ay kala katılımcı rezervasyonların dolduğunu dile getiren Er, “Her yıl giderek artan bir katılımcı ilgisi var. 60 bin metrekare alanda 4 gün boyunca 60 bin kişiyi ağırlamayı hedefliyoruz. Bu sene Almanya ve Fransa ilk kez milli katılımcı olurken, Hollanda, İspanya, Fransa, Çin ve Güney Kore ile 6 ülke milli katılımla pavilyon kuruyor. Her 27 ülkeden 571 katılımcı ve 6 ülke milli katılımcı olarak yerini aldı. Tarım profesyonellerinin buluştuğu bu fuarda tüm firmalar yeni ürünlerini gösterme fırsatı buldu. Çiftçilerin ilgisi büyük, ürünlerin bayileri, distribütör olmak isteyenler ve tarım sektörüne yatırım yapmak isteyen firmalar da geliyor. Ziyaretçiler fuara gelip yeni ürünleri keşfetsinler ve daha çok kazansınlar istiyoruz. Alanımız da her sene artıyor. Artık Anfaş'a sığmakta zorlanıyoruz. Önümüzdeki yıl daha çok katılımcıyı ağırlamak istiyoruz” diye konuştu.

 

Growtech, Connect Platformu ile yıl boyu iletişim bağlantı fırsatı sunuyor
Growtech’i katılımcı ve ziyaretçileri için her yıl bir adım daha ileriye taşımak için yeni projeler üzerinde çalıştıklarından bahseden Engin Er: “Katılımcı ve ziyaretçilerimiz yeni dijital hizmetlerimizden biri olan Growtech Connect Platformu’nu, Growtech 2022’de deneyimleme fırsatı bulacaklar. Bu sayede, katılımcılarımız standını ziyaret eden ziyaretçilerin bilgilerine ulaşabilecekler. Ziyaretçilerimiz de katılımcılarımız ile ilgili detaylı bilgiyi mobil cihazları aracılığı ile kendi profillerine kaydedecek. Böylece fuar sonrasında da gerçek zamanlı iletişim ve etkileşimi sağlayarak verimi artıracak. Ayrıca başka yeni bir dijital uygulamamız olan Growtech dijital katılımcı listemiz ile tüm katılımcılarımızın detaylı bilgilerini web sitemizde yayınlıyoruz. Bu sayede ziyaretçilerimiz fuar başlamadan önce web sitemiz aracılığı ile katılımcılarımız hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliyor ve katılımcılarımız ile iletişim kurabiliyorlar. Fuar alanına gelmeden randevu programlarını hazırlamaları fuarı da daha verimli geçirmelerine fayda sağlıyor” dedi.

 

Tarımda sürdürülebilirlik ve inovasyon konuşulacak
Fuar her sene farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Tarımsal üretime katma değer katan ve sektörel farkındalık yaratan yenilikçi çalışmaları destekleyen Growtech’te fuar esnasında Antalya Ticaret Odası işbirliği ile ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri ve Antalya Teknokent organizasyonunda Bitki Islahı Proje Pazarı gerçekleşecek. Bunun yanı sıra Tarım Yazarı Mine Ataman ve Growtech iş birliğinde yapılacak olan “Tarım Sohbetleri” tarım teknolojileri ve tarımın geleceği ufuk açıcı sohbetlerle 25 Kasım’da Growtech’te olacak. Growtech, Tarım Sohbetleri ile tarım teknolojileri konusunda sorular sormaya, soruları cevap aramaya ve yeni bakış açıları kazandırmaya devam edecek.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Koronavirüse yakalandınız mı?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI