Bugun...Finike’nin araç filosu büyüyor

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Finike’ye iki yeni iş makinesi daha kazandırdı. Göreve geldiği günden itibaren kiralık araç uygulamasına son veren Başkan Geyikçi, hizmet alanlarında kullanılan eski araçları yenilemeye ve ihtiyaçlar doğrultusunda belediyeye, yeni iş makineleri kazandırmaya devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 12-10-2023 17:49

Finike’nin araç filosu büyüyor

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Finike’ye iki yeni iş makinesi daha kazandırdı. Göreve geldiği günden itibaren kiralık araç uygulamasına son veren Başkan Geyikçi, hizmet alanlarında kullanılan eski araçları yenilemeye ve ihtiyaçlar doğrultusunda belediyeye, yeni iş makineleri kazandırmaya devam ediyor.

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, belediye bünyesine 2 yeni kepçe kazandırmasıyla birlikte, yol yapımı, temizlik hizmetleri ve park bahçe gibi daha birçok alanda, ilçeye etkili bir şekilde hizmet verme kapasitesini arttırdı. Kiralık araç uygulamasına son vererek belediyenin kendi araçlarına sahip olması için harekete geçen ve göreve başladığı günden bugüne belediyenin araç filosunu genişleten Başkan Geyikçi, sıfır kilometre Ford marka 3 adet çift kabin kamyonet, 1 adet tek kabin kamyonet ve 1 adet minibüs olmak üzere 5 adet araç alarak belediyenin envanterine dahil etti. Finike Belediyesi Beton Santrali’nde kiralık olarak kullanılan 4 transmikser bir binek araç yerine, 5 mikser transmikser ve 1 binek araç alımı yapan Başkan Geyikçi, ayrıca belediye hizmet alanında kullanılmak üzere 4 adet motor, 2 adet traktör ve kamyonet sınıfında yerli üretim hizmet aracı temin etti.

“YATIRIMLARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”
Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi belediyenin araç filosunun yeni alımlarla genişlemeye devam edeceğini ve daha da güçleneceğini söyledi. “Finike’ye hizmet etmek boynumuzun borcu” diyen Başkan Geyikçi “İlçemize yeni iş makineleri kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Bu araçlar, altyapı çalışmalarından, yol yapımına kadar birçok alanda daha hızlı ve etkili hizmet sunmamızı sağlayacak. İlçemizin gelişimi için bu yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Hep birlikte daha yaşanabilir bir ilçe inşa etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

İSRAFIN ÖNÜNE GEÇİLDİ
Belediye bünyesinde hiç kiralık araç kullanmayarak israfın önüne geçen Başkan Geyikçi, belediye araç filosuna ayrıca 5 adet tek ve çift kabin kamyonet, 1 adet hasta nakil aracı, 1 adet binek araç, aşevi aracı, 1 adet 4x4 traktör ve hayvan barınağı için kapalı kasa kamyonet alımı gerçekleştirdi. Belediyeye traktör ve sahil temizleme makinesi de kazandıran Başkan Geyikçi, alınan makineler sayesinde sahil bandına temiz bir görünüm kazandırdı. Ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün araç filosuna ise dal parçalama makinesi alınarak hizmete sunuldu.

GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMESİNDEN MAKİNE ÜRETİLDİ
Emekli Makine Mühendisi Fevzi Demirkaya tarafından tasarlanan ve Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi'nin desteğiyle üretilen yosun biçme makinesi yetenekleri bakımından bu alanda bir ilk olma özelliği taşıyor. Yapımı yaklaşık 6 ay süren yosun biçme makinesi tamamı geri dönüşüm malzemesinden üretildi. Bu sayede çok düşük bir maliyetle üretilmesi mümkün hale geldi. Yosun biçme makinesi sayesinde ilçenin çaylarında oluşan yosunlar hızla temizlenmeye devam ediyor.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER FİNİKE Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI