Bugun...Eksik diş sağlık için büyük tehlike

Diş eksikliklerinin kişinin hayatını hem sağlık hem de estetik yönünden oldukça olumsuz etkilediğini söyleyen Dental Group Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Recep EŞKAR, diş eksikliklerinin doğru bir şekilde tedavi edilmesiyle çok daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürdürülebileceğini anlattı.

facebook-paylas
Tarih: 12-05-2024 19:16

Eksik diş sağlık için büyük tehlike

Diş eksikliklerinin kişinin hayatını hem sağlık hem de estetik yönünden oldukça olumsuz etkilediğini söyleyen Dental Group Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Recep EŞKAR, diş eksikliklerinin doğru bir şekilde tedavi edilmesiyle çok daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürdürülebileceğini anlattı.

Temel olarak implant uygulamalarının gerçek bir diş kökü gibi çene kemiğinden destek alarak çok daha doğal ve sağlıklı bir çiğneme, konuşma ve görünüm oluşturduğundan bahseden Dental Group Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Recep EŞKAR, diş implantının eksik dişler yerine uygulanan en doğru tedavi şekli olduğunu vurguladı. Diş eksiklikleri yaşayan kimselerin zaman içerisinde sindirim sistemi problemleri, gülümsemeden kaçınma, sosyal hayattan uzaklaşma gibi birçok fiziksel ve psikolojik problemle baş başa kaldığını belirten EŞKAR, implant sayesinde bu problemlerin ortadan kalkacağını ve hastaların güvenle gülebileceğini dile getirdi.

Eksik diş birçok sağlık problemine yol açabilir

Eksik dişin mutlaka çözülmesi gereken problemlerden olduğunu söyleyen EŞKAR, “Dünya Sağlık Örgütü diş eksikliğini;  şekil bozukluğuna neden olan, fonksiyonu kısıtlayan, bireylerin fiziksel ve duygusal  gelişimini engelleyen ve tedavi gerektiren bir durum olarak tanımlamaktadır. Diş eksikliği hayatı tehdit eden bir durum olmamasına karşın çiğneme, konuşma ve estetik ile ilgili problemlere neden olmakta ve bireylerin ağız sağlığı ve psikolojik durumu üzerinde, daha şiddetli, kritik ve hayat boyu süren etkiler yaratmaktadır.

İmplant uygulaması olası sorunların önüne geçilebilmesi açısından da tercih edilen bir tekniktir. Hareketli protez kullanamayan ya da kullanmak istemeyen hastalar için de vidalı diş işleminin çözüm niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz” şeklinde konuştu. Diş eksikliğinin, beslenme alışkanlıklarını etkilediğinden besinlerin iyi çiğnenmeden yutulmasına dolayısıyla kilo alımına neden olabileceğin bahseden Recep EŞKAR İyi  çiğnenmeden yutulan besinler aynı zamanda ülser ve gastrit gibi mide rahatsızlıklarına da neden olabileceğinden bahsetti.

Dental Group Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Recep EŞKAR, 20. Yılını kutlayan Dental Group Hospitadent’in yurt içi ve yurtdışında yer alan 22 şubesi ve nitelikli uzman kadrosuyla diş eksikliklerini en sağlıklı ve konforlu şekilde tedavi ettiklerini vurgulayarak hastaları şubelerine davet ettiFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI