Bugun...Eğitim-Öğretim Sezonu Kumluca'da başladı

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim sezonunun başlamasıyla ilgili Kumluca Cumhuriyet Meydanı 'nda bir tören düzenlendi.

facebook-paylas
Tarih: 12-09-2023 16:36

Eğitim-Öğretim Sezonu Kumluca'da başladı

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim sezonunun başlamasıyla ilgili Kumluca Cumhuriyet Meydanı 'nda bir tören düzenlendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, tören sonrasında yazılı bir açıklama yaparak; "2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının başladığı bu gün itibariyle bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini ve heyecanını beraberce yaşıyoruz.

Biliyoruz ki, milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şart eğitimdir.

Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi, hepimizin ortak hedefidir. Çünkü, iyi yetişmiş ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek, çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret edeceğiz.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılına başlarken, İlçemiz Kumluca’da resmi-özel 80 eğitim kurumumuzda yaklaşık 1300’e yakın öğretmenimiz,  yöneticilerimiz ve personellerimizle 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında, 15.000’i bulan öğrencimizin hayatlarına dokunmak üzere hazırız.

Bu yıl da, taşıma yoluyla Eğitime Erişim kapsamında okulu olmayan kenar mahallelerimizden ilkokul, ortaokul ve özel eğitim okul türleriyle 687 İlköğretim kademesinde olmak üzere, 161 Özel Eğitim Öğrencisi ve 335 öğrencimizi de PİCTES projesi kapsamında, merkezi okullarımıza devletimizin imkânlarıyla taşıyor ve okullarında yemeklerini veriyoruz. Ayrıca devletimizin imkânlarını en azami biçimde kullanmak ve tasarruf etmek üzere, ortaöğretim öğrencilerimize yönelik taşıma yapılmamış olup, kontenjan olarak müsait durumda bulunan mevcut ortaöğretim pansiyonlarımızda öğrencilerimize barınma hizmeti imkânı sunulmuştur.

Kadrolu öğretmeni olmayan derslere ek ders ücret karşılığı öğretmenler görevlendirilerek, tüm branşlarda ve derslerde öğretmen eksiği olmaksızın, eğitim yılımıza eksiksiz olarak başlamış bulunuyoruz.

Öğrencilerimiz geçtiğimiz yıl itibariyle hem liselere hem de üniversiteye yerleşme oranları bakımından, ilimizde çok ciddi bir başarıya da ev sahipliği yapmış bulunmaktayız. Başarılarımızın, akademik anlamda olduğu gibi kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda da artarak devam edeceğine olan inancımız tamdır.

Geçtiğimiz öğretim yılında, okullarımızda, öğrencilerimizin başarısını arttırmaya ve merkezi sınavlara yönelik onları hazırlamak amacıyla açtığımız Destekleme ve Yetiştirme Kursları, bu yıl Bakanlığımızın belirlediği çerçevede, örgün eğitimdeki öğrencilerimiz için Müdürlüğümüzce belirlenen merkez okullarımızda, mezun öğrencilerimiz için de Müdürlüğümüze bağlı Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde olmak üzere, bu yıl da kaldığı yerden devam edecektir.
Tüm okullarımızda gerekli güvenlik önlemleri alınmış, yaz dönemi boyunca okullarımızın tadilat ve onarımı yapılmış, taşımalı eğitimin bütün iş ve işlemleri tamamlanmıştır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine öğrencilerimizin ders kitapları ve yanında yardımcı kaynaklarda, eksiksiz bir şekilde masalarının üzerinde konuşlandırılmıştır.
Bu duygularla yeni Eğitim-Öğretim yılının, tüm eğitim camiasına ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyor, ilköğretim haftalarını kutluyoruz" açıklamalarında bulundu.

Mehmet ALPTEKİN / KUMLUCAEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KUMLUCA Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI