Bugun...Düğmeli Evlerde “Ekolojik Turizm Destinasyonlarında Hizmet Kalitesinin Artırılması”na Yönelik Eğitim Veriliyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı desteğiyle, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce İbradı, Ormana ve Ürünlü bölgesinde “Ekolojik Turizm Destinasyonlarında Hizmet Kalitesinin Artırılması”na yönelik eğitim programı düzenleniyor.

facebook-paylas
Tarih: 25-10-2022 19:59

Düğmeli Evlerde “Ekolojik Turizm Destinasyonlarında Hizmet Kalitesinin Artırılması”na Yönelik Eğitim Veriliyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı desteğiyle, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce İbradı, Ormana ve Ürünlü bölgesinde “Ekolojik Turizm Destinasyonlarında Hizmet Kalitesinin Artırılması”na yönelik eğitim programı düzenleniyor.
    Bölge yayla turizmi, botanik turizmi, kamp karavan turizmi, yaban hayatı gözlemciliği, foto safari, av turizmi, sportif olta balıkçılığı, akarsu turizmi, trekking, mağaracılık gibi pek çok doğa temelli alternatif turizm çeşitliliğine sahiptir.
    Doğal kaynaklarının yanı sıra yörenin tarihsel ve kültürel miras değerlerini temsil eden geleneksel meskenlerin kültürel bir kaynak ve çekicilik oluşturmasıyla da bölge, Antalya’nın önemli eko turizm merkezlerindendir.
    Korunması gereken doğal ve sosyo - kültürel turizm kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve geliştirilmesi amacıyla düzenlenen eğitime, yörede faaliyet gösteren turizm işletmecileri ve potansiyel girişimciler katılacaktır.
  “Ekolojik Turizm, Girişimcilik, Konaklama ve Ev Pansiyonculuğu, Konaklamada Hizmet Kalitesi, Ekolojik Turizm Destinasyonu Yönetimi ve Doğru Örgütlenme ile Sürdürülebilir Ekoturizmin Kritik Unsurları “ konularını içeren  eğitim, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Koordinasyonunda Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ömer Kürşat TÜFEKCİ, Dr. Öğr. Üyesi Gürkan KALKAN,  Öğr. Gör. Arif ÇETİN ve Öğr. Gör. Leyla AKBAŞ’ ın eğitmenliğinde, 26 - 27 Ekim 2022 ve 3 - 4 Kasım 2022 tarihlerinde İbradı Muammer Aksoy Kültür Evi’ nde gerçekleştirilecektir.
  Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Detaylı Bilgi İçin;
Fatma ERGÜN, Şube Müdürü
İletişim Tel: 0242 280 23 17
E-Posta: antalya@ktb.gov.tr
Web Adresi: https://antalya.ktb.gov.tr/FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR/SANAT Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Koronavirüse yakalandınız mı?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI