Bugun...Cumhur İttifakı Türk Asrının Zafer Nişanesidir

GÜÇLÜ SİYASET, LİDER TÜRKİYE , ADIM ADIM 2023, İLÇE İLÇE ANLATMA VE AYDINLATMA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

facebook-paylas
Tarih: 20-05-2022 20:54

Cumhur İttifakı Türk Asrının Zafer Nişanesidir

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİN TÜRKİYE GENELİNDE BAŞLATTIĞI, GÜÇLÜ SİYASET, LİDER TÜRKİYE, ADIM ADIM 2023, İLÇE İLÇE ANLATMA VE AYDINLATMA TOPLANTISI KUMLUCA UYGULAMA OTELİNDE YAPILDI.

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) adım adım 2023, Kumluca ve Finike İlçeleri Anlatma ve aydınlatma toplantısı, Kumluca Uygulama Otelinde gerçekleştirildi

Toplantıya MYK Üyeleri Mustafa Aksoy, İlknur Fidan, Hüseyin Yıldız, İl Başkanı Hilmi Durgun, Prof.Dr. Ahmet Selim Yurdakul ve Milletvekili Abdurrahman Başkan konuşmacı olarak katıldılar. Kumluca İlçe Başkanı Yücel Kaplan, Finike İlçe Başkanı Recep Şahin ve yönetimleri, toplantıya ev sahipliği yaptılar.

Kumluca Esnaf Odası Başkanı Selçuk Çınar, Şoförler Odası Başkanı Bayram İğneli, Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe, Ülkü Ocakları Başkanı Ertuğrul Acar, Finike Ziraat Odası Başkanı Halil Sarıçobanoğlu, Esnaf Odası Başkanı Adem Durdemir, Finike Hal Dernek Başkanı İsmail Karataş, Bölgemizde tohumculuğun öncüsü E-Z Tohumculuk sahibi, Yüksek Ziraat Mühendisi Zekai İlter, Kumluca MHP eski İlçe Başkanı Necmettin Gökkaya ve çok sayıda partili katıldı.

 

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun; “Sayın Genel Başkanımızın, Devlet Bahçeli Beyefendinin hepinize ayrı ayrı selamlarını ve muhabbetlerini iletiyor, sizleri saygılarımla selamlıyorum.
'Bir nazarda kalmayalım, gel dosta gidelim gönül;
Hasret ile ölmeyelim, gel dosta gidelim gönül.'
diyen Yunus Emre’nin çağrısıyla hasretle kucaklaşacak ve girmedik gönül bırakmayacağız.
“Aradığın seni arayandır” diyen Mevlana’nın sözüne kulak verip, bizi arayanlara ulaşmak için yolları yüksek bir inanmışlıkla aşmak için ve Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli’nin “Gel ha gel, insan ol da öyle gel.” sözünü rehber edinerek, gönül kapınızdan içeri girmek için sizlere geldik” dedi.

Toplantıda anlatma ve aydınlatma konuşması yapan Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan; “Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Siyasi hayatındaki yarım asrı aşan varlığıyla; sağduyu ve milli vicdan sahibi herkesin şahitlik ettiği gibi bugün de; Türkiye’nin ertelenmesi, görmezden gelinmesi imkânsız gibi görünen sorunlarını bir bir çözmek için elini taşın altına koymaktan çekinmemekte, Yenikapı ruhuyla, cumhurdan aldığı yetki ve destekle, Türk milletinin varoluş haklarını ve haysiyetini koruma kararlılığını göstermektedir.
• Demokrasiyi, hainliğe perde yapanlara,
• Ezberletilmiş kalıpların ardına gizlenerek ihanette sınır tanımayanlara,
• Geçmişiyle çelişen, geçmişteki sıfatlarından çıkar devşirenlere,
• Milli güvenliğimizi tehdit eden her olayda, top çevirip tribüne oynayanlara,
• Karanlık zihinlerin, kirli ellerin yazdığı zehirli oyunların tetikçilerine ve tertipçilerine,
• Demokrasi ve milli iradeye zincir vurmaya çalışanlara, şüphesiz ki en en çok bizim söyleyecek sözümüz vardır.


 


Siyasi istikrarsızlıklar, Türkiye'yi ekonomik ve sosyal yönden olumsuz etkilemiş, hedeflerinden uzaklaştırmış, on yıllarını kaybettirmiştir.
Demokrasi dışı müdahaleler, parlamenter sistem döneminde belli aralıklarla yaşana gelmiştir.
Türkiye 27 Mayıs 1960 darbesi, 1962 ve 1963 darbe girişimleri, 12 Mart 1971 muhtırası, 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat 1997 post -modern darbesi, 27 Nisan 2007 e-muhtırası, 15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişimi gibi olaylara maruz kalmıştır.

İlkelerinden ve ülkülerinden taviz vermeden, Lider Ülke hedefine koşar adım giden Milliyetçi Hareket Partisi gizli pazarlık masalarını elinin tersiyle itmiş, Türk milletinin sesine kulak vermiş, şahsi ikbal hesabı yapanlara gönlünü kapatmış, varlığını, istikbalini kriz ve kaosta arayan siyaset soytarılarıyla mücadeleye armağan etmiştir.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettikleri gibi:
“Cumhur İttifakı uyanan tarihin sesi, dirilen coğrafyanın mesajı, Türk asrının zafer nişanesidir. Cumhur İttifakı; Türk milletinin takdiri, tercihi, tebriki, ümit ve ufuk bayrağıdır.
Bu ittifakın mimarı, 83 Milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.”

Genel Başkanımızın talimatlarıyla başlayan, Adım Adım 2023; İl, İl Anadolu programının ardından Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantılarımızın ilk etabını Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerimizde gerçekleştirmiştik. Ramazan ayı dolayısıyla, ara verdiğimiz Anlatma ve Aydınlatma Toplantılarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

CHP başta olmak üzere, İP’e oy veren millî hassasiyetleri yüksek olan vatandaşlarımıza bu ittifakın gerçek yüzünü anlatmaya devam ediyoruz.

Günümüz CHP’si için, “Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti”, “Kuvayı Milliye” ve “Kurtuluş Savaşı” kavramlarından uzaklaşmış, bağımsızlık mücadelesinin ruhunu ve şuurunu kaybetmiş ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP’si olmaktan çok uzaklaşarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalmasının önünde ki en büyük tehlike haline gelmiştir.
Bizler ise çalınmadık kapı bırakmayarak, zilletin ortaklığını ve karanlık oyunlarını, aziz milletimize anlatmakta kararlıyız.
Burada, sizlerin huzurun da bir defa daha belirtmek istiyorum ki,
 
‘’Zillet İttifakı, Havlu Atmıştır
Cumhurbaşkanı adayları halâ yok, geleceğe dair en ufak hazırlıkları yok.
Günlerce bir masa etrafında nasıl konuşlanacaklarını tartıştılar.
Sonunda da, 12 Şubat akşamını 6 sandalyeli masa çerçevesinde, 6+1 formatında buluştularsa da, kurdukları masa sürekli bir dağılıp bir toplanıyor.
Buradan sormak istiyoruz.
Genel Başkanımızın 8 Mart tarihinde gerçekleştirdiği grup toplantısında ki şu sözleri, bu gerçeği bir defa daha göz önüne sermektedir.
“İkinci 28 Şubat bildirisiyle açıklanan, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem taslağının, esas itibarıyla omurgası kırık, hedefleri dökük, hüviyeti siliktir.
6 partinin kuru gürültüsü, tamamıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşıtlık üzerine bina edilmiştir.
Yani etki-tepki üzerine şekillenmiş, reaksiyoner bir sistem teklifi karşımızdadır.”

PKK terör örgütü, örgütün siyasi ayağı olan HDP’nin çağrısı ile, 2015 seçimleri sonrasında Ülkemizde ki terör eylemlerini artırmıştır. “Kürdistan ve Öz Yönetim sloganlarıyla ” başta Uzun Hasan'ın, Ziya Gökalp’in ve Cahit Sıtkı Tarancı’nın Diyarbekir’ i olmak üzere, ülkemizin 19 farklı yerinde hendek terörüne başlamıştır.

Terör örgütünün bu eylemleri neticesinde, 859 güvenlik görevlimiz şehit olmuş, 4.711 güvenlik görevlimiz yaralanmış, 335 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 2.106 vatandaşımız ise maalesef yaralanmıştır.

Yozgat’ta “Kandil denen yuvayı yerle yeksan etmezsem bana da Kılıçdaroğlu demesinler” diye kükreyen Kılıçdaroğlu, Meclis’te tezkereye HDP ile birlikte 'hayır' diyerek, Demirtaş’ın ve PKK’nın takdirini kazanmıştır.

Bu hadiselerden sonra, kamuoyundan gelen tepkilerden sonra zillet ve illet ittifakı üyeleri panikle, üçüncü bir ittifak projesiyle bir ali cengiz oyunu oynamaya kalkmıştır.
HDP’li Pervin Buldan’ın, Ankara’da kurulan zillet masası için
“Bizi yok sayanı, biz de yok sayarız” demesinin ardından, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yuvarlak masanın altında yuvalanan bölücülük odağı HDP’yi, daha fazla saklayamamış, en sonunda HDP’nin yok sayılamayacağını, HDP ile de görüştüklerini ve ihtiyaç olduğunda yine görüşeceklerini söylemek durumunda kalmıştır. İşte bu, suçüstü hâlidir.

Şimdi gelelim, Zillet İttifakı TBMM’deki kanun görüşmelerinde nasıl ağız ve tutum birliği yapıyor.
Türkiye düşmanları ve terör örgütleriyle işbirliği yapan, küresel güçlerin güdümüne girerek Türkiye’nin milli meselelerine muhalefet eden, her meseleyi bahane ederek, ülkemizi istikrarsızlaştırmaya, kaosa sürüklemeye çabalayan zillet ittifakı partileri, TBMM’de aynı şekilde ağız ve tutum birliği içinde hareket etmekte, aynı yönde oy kullanmaktadırlar.
Bu oylamalar ile ilgili, sizlere birkaç örnek vermek istiyorum.
27 Aralık 2020’de TBMM’de Terörizmin Finansmanının Önlenmesine İlişkin düzenlemeleri içeren 7262 Sayılı Kanun Teklifini görüştük.

Bu kanunun amacı, terörizmin finansmanı ile bağlantılı kişi, kuruluş ve organizasyonlarla mücadele etmektir.
Bu kanun görüşmeleri sırasında CHP, HDP ve İP ağız birliğiyle konuşup, el birliğiyle ret oyu kullandılar.
17 Nisan 2021’de terör örgütleriyle iltisaklı olanların ve terör destekçilerinin kamu kurumlarına sızmasını engellemek amacıyla, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Mecliste görüşülerek yasalaştı.
CHP, HDP ve İP, bu kanun oylamasında da ret oyu kullanmıştır.
CHP, HDP ve İP Grup Başkanvekilleri, bu kanun teklifi aleyhine TBMM’de 30 dakikalık basın toplantısını kardeş payı yaparak bölüşmüşler, 10’ar dakika birlikte basın toplantısı yapmışlardır.

26 Ekim 2021’de TBMM Genel Kurulu'nda, Suriye ve Irak Tezkereleri görüşülmüştür.
CHP ve HDP terörle mücadele için çıkartılan bu tezkerelere ret oyu kullanmıştır.
İP, Suriye ve Irak Tezkerelerine evet oyu verdiğini iddia etmektedir. Ancak oylamaya 36 İP milletvekilinden sadece 7’si katılmıştır.
Oylamaya katılan İP milletvekillerinden 3’ü kabul oyu verirken, 3’ü çekimser kalmış, bir İP milletvekili (Durmuş Yılmaz) ret oyu kullanmıştır.
HDP Diyarbakır milletvekilinin, pkk’lı teröristle fotoğraflarının kamuoyuna yansıdığı ve dokunulmazlığının kaldırılmasına yönelik fezlekenin hazırlandığı bir dönemde (13 Ocak 2022), CHP, HDP ve İP milletvekilleri; İmralı Canisi Öcalan’a özgürlük isteyen, “Terör örgütü propagandası yapmaktan” 2 yıl 6 ay hapis cezası alan, pkk terör örgütüne karşı yaptığı operasyonlar nedeniyle, devletin yargılanmasını isteyen, fetö terör örgütünün kumpaslarını destekleyen ve Türkiye’yi sözde ermeni soykırımı ile suçlayan pkk destekçisi Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlemiştir.
Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günler de, Evlat nöbetinde olan aileler, HDP Genel merkezine siyah çelenk bırakarak tepkilerini göstermişlerdi.

Gösterilen bu tepki sonucunda, HDP'ye ilk destek yine CHP den geldi.
HDP Genel Merkezi önüne gelen ve açıklama yapan ilk isim ise
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya olmuştur.
 İstikballerini Kandil’e bağlayanlara, Çözüm Süreci bittiği gece sabaha kadar ağlayanlara, FETÖ ve PKK Terör örgütlerine meşruiyet arayanlara, Demirtaş ile kahvaltı yapmayı planlayanlara ve Atatürk’ün kurduğu partiye ve Türkiye Cumhuriyetine ihanet edenlere karşı;
Bizim alnımız ak, yüreğimiz ferah, tarafımız kesin, heyecanımız ilk günkü gibidir.
Durduğumuz yer, Türk Milletinin kutlu sinesidir” dedi.
Mehmet ALPTEKİN / KUMLUCA

 FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KUMLUCA Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Covid-19 ile mücadele kapsamında 3 doz aşınızı oldunuz mu?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI