Bugun...CHP'li Zeybek: Yangından zarar gören vatandaşlara fatura göndermek doğru değil"

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Antalya’nın Gündoğmuş İlçesinde orman yangınında zarar gören Senir Mahallesinde yaşayan ve hizmet alamayan vatandaşlara gönderilen ağustos ayı Türk Telekom faturasını, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

facebook-paylas
Tarih: 16-09-2021 19:14

CHP'li Zeybek: Yangından zarar gören vatandaşlara fatura göndermek doğru değil

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Antalya’nın Gündoğmuş İlçesinde orman yangınında zarar gören Senir Mahallesinde yaşayan ve hizmet alamayan vatandaşlara gönderilen ağustos ayı Türk Telekom faturasını, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.
28 Temmuz tarihinde Antalya Manavgat’ta başlayan ve komşu ilçeler Gündoğmuş’ta da etkili olan orman yangınları on gün sürmüş, birçok yerleşim yeri zarar görmüştü. Zarar gören yerlerden biri olan Gündoğmuş’un Senir mahallesinde bir vatandaştan ağustos ayına ait Türk Telekom faturası talep edildiği iddiasını gündeme taşıyan CHP Antalya Milletvekili Zeybek, verdiği soru önergesi sonrası yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;


“YANGINDAN ZARAR GÖREN VATANDAŞLARA FATURA GÖNDERMEK DOĞRU DEĞİLDİR”
“On gün süren büyük orman yangını sonrası yaralar hala sarılmaya çalışılıyor, birçok vatandaşımız yıllardır yaşadıkları köylerini, evlerini, geçim kaynaklarını kaybetti. Yangından zarar gören yerler afet bölgesi ilan edilmesine rağmen, bir internet-telefon sağlayıcı firmanın Gündoğmuş’un Senir Mahallesinde yaşayan ve hizmet alamayan vatandaştan fatura ödemesi talep etmesi kabul edilir bir durum değildir. Tüm ülke tek vücut olmuş, kaynaklarını yangın bölgesine seferber etmiş, dayanışma içinde olmuşken ticari kaygılarla sanki bir afet yaşanmamış gibi fatura gönderilmesinin izahını yetkililer vermelidir. Bu iddia doğru ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı gereken cevabı vermelidir. Ulaştırma Bakanlığı metro istasyonlarının tabelasındaki U harfi yerine daha somut olan, yangın bölgesinde yaşanan bu durum soru çözüm bulmalıdır. Yanan evlerin yenilenmesi için vatandaşa borç senedi imzalatanlar, şimdide almadıkları hizmetin faturasını gönderiyor, AKP iktidarında yaşanabilecek tüm skandalları bir çırpıda yaşıyoruz, ne yazık ki.” dedi.
CHP’li Zeybek, yangın bölgelerinde birçok firmanın fatura işlemlerini ertelediğini hatırlatarak, iddia edilen firmanın fatura göndermesinin akıl ve mantıkla açıklanamaz olduğunu belirtti.


“YANGININ ACISI BİZLER İÇİN DEVAM EDİYORKEN, FİRMALAR NORMALE DÖNDÜ”
Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Gündoğmuş İlçe Başkanı Mehmet Türker Eren ise şunları belirtti;
“Senir mahallemizde yaşayan ve orman yangınları nedeniyle internet-telefon hizmeti alamayan vatandaşımız kendisine gönderilen ağustos ayı faturası hakkında bilgi verdi, yangının yaralarını sarmaya çalışırken, canlarımızı kaybetmişken, vatandaşlarımız evlerinden olmuşken gönderilen bu faturanın açıklaması nedir, merak ediyoruz. Vatandaşımız sosyal devletin gereği olan yardımları ve kolaylıkları bekliyor ama görüyoruz ki burada sanki hiçbir olay yaşanmamış gibi fatura göndermeler devam ediyor. Firmalar normale dönmüş olabilir ama bizler yangını yakından yaşayanlar hala o günlerin acısı ve yıkıntılarını yaşamaya devam ediyoruz, ek olarak bu acının üzerine fatura talep edilmesi vatandaşımızı derinden üzmektedir.” dedi.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI