Bugun...CHP'li Arı: Satmayın dedik, dinletemedik!

Kaş’ın merkezindeki lojman arsasıyla takas edilen tartışmalı villalar 24.06.2021 tarihinde yapılacak ihaleyle Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından satışa çıkarıldı.

facebook-paylas
Tarih: 22-06-2021 17:20

CHP'li Arı: Satmayın dedik, dinletemedik!

"KAŞ’TAKİ VİLLALARI SAT KURTUL YERİNE LOJMAN ARSASINI KURTARIN”

Kaş’ın merkezindeki lojman arsasıyla takas edilen tartışmalı villalar 24.06.2021 tarihinde yapılacak ihaleyle Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından satışa çıkarıldı.
    
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit ARI, “Antalya’nın Kaş ilçesindeki usulsüz lojmanı takası ile satın alınan 2 adet villayı satışa çıkarmanın yanlış olacağını, yapılması gerekenin lojman alanının geri kazanılması gerektiğini 3 ay önce İçişleri Bakanlığına, Çevre ve Şehircilik  Bakanlığına ve Antalya Valiliğine gönderdiğim dilekçelerle talep etmiş olmama rağmen bugün üzülerek görüyorum ki bu talebim hiç dikkate alınmamış, villaların satışı için 24.06.2021 tarihinde ihaleler yapılacağı duyurulmuştur. Burada ciddi kamu zararı vardır ve dilekçelerime cevap dahi vermeyenler bu zarardan sorumludur. Villaları satıp kurtulacağınıza lojman arsasını kurtarın.” dedi.

Milletvekili Arı yaptığı açıklamada, Antalya’nın Kaş ilçesinde mülkiyeti Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB)'na ait Andifli Mahallesi 25 ada/3 nolu 1.314 metrekare taşınmaz üzerinde bulunan Kaş Kaymakam Konutu ve 6 daireden oluşan 3 katlı Kaymakamlık Personel Lojmanının Antalya Valiliği ve İçişleri Bakanlığının onayıyla Kaş Çukurbağ Yarımadası'nda yer alan ve 1.289,82 metrekare büyüklüğe sahip 193 ada 6 parseldeki iki adet lüks villa ile takas işlemi 10.09.2020 tarihinde gerçekleşmişti. Her üç kuruma da gönderdiğim dilekçede bu villaların satış işleminin durdurulmasını, kamu zararına sebebiyet veren kişiler kimse haklarında biran evvel idari ve adli soruşturma açarak lojman alanının kamuya geri kazandırılmasına yönelik idari ve hukuki işlemlerin başlatılması gerektiğini ifade etmiştim diyen CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit ARI, lojman alanının geri kazanmak için hukuki ve idari işlem yapması gerekenler satmayı tercih etmişlerdir, lojman takası işlemine imza atanlar, villaların satışına karar verenler bu kamu zararının idari ve hukuki sorumlularıdır, satış değil lojman arsalarının kurtarılması gerekir, ihalenin kamu adına hak ve adalet adına durdurulması ve iptal davası açılması gerekir diyerek tepkisini dile getirdi.Etiketler : dinletemedik!

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KAŞ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI