Bugun...CHP'li Arı: Alanya iskelesi sahipsiz mi?

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit Arı, Ramazan Bayram öncesi partisinin Alanya ilçe teşkilatı ile birlikte Alanya’da başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere çeşitli ziyaretlerde bulundu.

facebook-paylas
Tarih: 10-05-2022 17:01

CHP'li Arı: Alanya iskelesi sahipsiz mi?

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit Arı, Ramazan Bayram öncesi partisinin Alanya ilçe teşkilatı ile birlikte Alanya’da başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere çeşitli ziyaretlerde bulundu. Ziyareti sırasından Alanya iskelesinde meydana gelen tahribata dikkat çeken CHP Antalya Milletvekili Arı, bakımsızlık nedeniyle meydana gelen çökmeler şehrin aynası olması gereken iskele bölgesinin imajını kötü etkilediğini, gerek tekne sahipleri gerekse de vatandaşların mağduriyetlerine sebebiyet veren konuyu bayram sonrası TBMM gündemine taşıyacağını söylemişti. Milletvekili Arı, söz verdiği gibi konuyu Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye verdiği yazılı soru önergesi ile meclis gündemine taşıdı.

 

 

Yazılı soru önergesinde, turizm cenneti Alanya’mızın gözde mekanlarından İskele Rıhtım bölgesinde meydana gelen çökmeler gerek iskeledeki tekne sahipleri gerekse de ziyaretçilerin haklı şikayetlerine konu olup biran evvel çöken iskelenin yapılması beklenmektedir diyen Cavit Arı,  “Hazineden Bakanlığınıza devri yapılan söz konusu İskele Rıhtım Bölgesinin işletmesini 2014 yılında 30 yıllığına devletten kiralayan Alanya Balıkçılar Kooperatifi yapmaktadır. Bakım onarım adına sorumluluğun kooperatife ait olduğu ancak senelerdir Kooperatifin bölgeye gerekli tadilat ve onarım adına detaylı yatırım yapmadığı söylenmektedir.” dedi.

 

 

Ayrıca, Alanya’ya gelen turistin, vatandaşın uygun fiyata deniz üstünde keyif yapabildiği gezi tekneleri, çöken beton yüzünden büyük tehlike altındadır, Pandemi nedeniyle 2 senedir iş yapamayan gezi teknecileri aylardır “Sezon başlayacak, biz yaza böyle mi gireceğiz?” demektedir diyen Milletvekili Arı, Bakan Vahit KİRİŞÇİ’nin cevaplaması istemiyle;

    •    Bahse konu iskele rıhtım bölgesinde yaşanan çökmelerin kalıcı olarak önüne geçecek onarımların yapılması halihazırda bölgenin işletmesini yapan Alanya Balıkçılar Kooperatifinin mi yoksa Bakanlığınızın mı sorumluluğundadır?
    •    Şayet söz konusu sorumluluk Alanya Balıkçılar Kooperatifine ait ise Kooperatif ile imzalanan sözleşme kapsamında Bakanlığınızca bugüne kadar başlatılan bir soruşturma olmuş mudur? Oldu ise sonucu ne olmuştur?
    •    Sorumluluk Bakanlığınıza ait ise, söz konusu çökmelerin bir daha yaşanmaması için yapılacak onarımlar için bir çalışma başlatılmış mıdır? Başlatıldı ise ne zaman bitirilmesi planlanmıştır? sorularını yöneltti.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Covid-19 ile mücadele kapsamında 3 doz aşınızı oldunuz mu?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI