Bugun...Çevrimiçi Eğitim, Yüz Yüze Sergi: "Lara Hayallerine Balıklama"

AKS'nin Forum Antalya katında açılan yeni sergisi "Balıklama - Lara Mobil Plajı Üzerine Hayaller" sergisinin ilk söyleşi etkinliği 13 Haziran 2021 Pazar günü 14:00'da gerçekleşecek.

facebook-paylas
Tarih: 11-06-2021 15:40

Çevrimiçi Eğitim, Yüz Yüze Sergi:

Çevrimiçi Eğitim, Yüz Yüze Sergi: "Lara Hayallerine Balıklama"
13 Haziran 2021, Pazar - 14:00

AKS'nin Forum Antalya katında açılan yeni sergisi "Balıklama - Lara Mobil Plajı Üzerine Hayaller" sergisinin ilk söyleşi etkinliği 13 Haziran 2021 Pazar günü 14:00'da gerçekleşecek.

Çevrimiçi ortamda gerçekleşecek söyleşiye kayıt olmak için lütfen tıklayın: https://atso.xyz/CYBVz

"Balıklama - Lara Mobil Plajı Üzerine Hayaller" sergisi, 2020 güz döneminde, Doç. Dr. Funda Uz ve araştırma görevlisi Tuğçe Pınar tarafından İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde yürütülen stüdyoda Lara Mobil Plajı ve hemen üzerindeki kamusal alanın yeniden değerlendirilmesi konusunu inceliyor. 13 Haziran Pazar günü gerçekleşecek söyleşide, serginin önerdiği kamusal program önerileri ve mekan çözümlemeleri tartışılacak ve Antalya’nın modern mimarlık mirasının korunması, malzeme, ışık, yön güneş gibi fiziksel çevre kontrolü gibi tartışmaları da gündeme taşınacak.

Funda Uz: Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini aldığı İTÜ'de öğretim üyesidir. 2004 - 2005 akademik yılında University of Cambridge, Mimarlık bölümünde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. "Seksenler İstanbul'u Kentsel Söylemini Popüler Yazılı Medya Üzerinden Okumak" başlıklı doktora tezini 2007'de tamamlamıştır. Mimari proje stüdyosu yürütmekte ve tasarım, eleştiri, kuram dersleri vermektedir. Modernite ve bellek, popüler kültür ve söylem, malzeme kültürü ve mimarlık eğitimi üzerine sunduğu bildirileri ve yazıları çeşitli kitap ve dergilerde yayınlanmıştır.

Tuğba Örmecioğlu: Akdeniz Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde öğretim üyesi ve Yapı Bilimleri ABD Başkanı olarak çalışmaktadır. Mimarlık tarihi, inşaat tarihi, modernite ve yapısal bütünlük gibi konularda uluslararası kabul görmüş dergilerde çeşitli yayınları ile mimari tasarım ve akademik alanda çeşitli ödülleri bulunmaktadır. Ayrıca, Ata Planlama ve Tasarım Dergisi'nin (Atatürk Üniversitesi Yayınları) yayın kurulunda görev yapmaktadır.

Ayşe Tuğçe Pınar: 2017 yılında mezun olan Tuğçe Pınar, İTÜ Mimari Tasarım programında araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. İki sene farklı mimarlık ofislerinde deneyim kazanmıştır ve hala pratik hayat ile ilişki içerisindedir. Birçok ulusal ve uluslararası atölye tecrübesi bulunmaktadır. Uzun süre EASA'nın ulusal temsilciliğini yapmış ve UMÖB'ü İstanbul'da düzenleyen ekibin bir parçası olmuştur. Yüksek lisans tez konusu güç, temsil, kimlik, ideoloji ve konutun kesiştiği noktada şekillenmeyi hedeflemektedir.


AKS Dükkân Online Alışverişe Açıldı!

Antalya Kültür Sanat bünyesinde anı eşyaları satış köşesi olarak yapılandırılan AKS Dükkân, www.aksdukkan.com adresi altında online alışverişe açıldı.

AKS’ta gerçekleşen sergiler ve Antalya’ya dair hediyelik eşya, Antalya hakkında yayınların yanı sıra seçkin tasarım ürünler ve sosyal sorumluluk kapsamında geliştirilen seçeneklere yer veren AKS Dükkân’nın online alışveriş sitesinde ATSO İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin ürünleri de bulunuyor.

Antalya’nın tarihi, kültürü, coğrafyası, folkloru, arkeolojik değerleri, sanayisi, ticareti gibi konularda yayın yapan ATSO Vakfı Yayınları'ndan çıkan Hüseyin Çimrin kitaplarının da bulunabileceği sitede, Soma Artisans, Sagasun Art, Soi Six gibi tasarım ürünler de yer alıyor.

ATSO TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu ve AKS işbirliği ile Antalya'nın tasarımcı ve sanatçı kadınların ürettiği seramikten takıya, giysiden çeşitli aksesuarlara kadar zengin ürün çeşitleri AKS Dükkân online alışveriş sitesinde bulunabilir.


Antalya Kültür Sanat’ta Antalya sergileri ücretsiz!


Murat Germen - Nisyan: Kadim Antalya’nın Güncel Portresi, Su’dur Nedenim - Güncel Antalya’nın Kadim Suları, Balıklama - Lara Mobil Plajı Üzerine Hayaller sergilerini salıdan cumartesiye 11:00 - 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR/SANAT Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Maske, mesafe, hijyen kurallarına uyuyor musunuz?


ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI