Bugun...Beyin Daha Fazlasını İster, arzunun kimyasalı dopaminin hayatımız üzerindeki güçlü etkisini anlatıyor

George Washington Üniversitesi profesörü, psikiyatrist Dr. Daniel Z. Lieberman ve Georgetown Üniversitesi öğretim görevlisi Michael E. Long’un birlikte kaleme aldığı Beyin Daha Fazlasını İster, Epsilon’dan çıktı!

facebook-paylas
Tarih: 19-05-2022 15:12

Beyin Daha Fazlasını İster, arzunun kimyasalı dopaminin hayatımız üzerindeki güçlü etkisini anlatıyor

George Washington Üniversitesi profesörü, psikiyatrist Dr. Daniel Z. Lieberman ve Georgetown Üniversitesi öğretim görevlisi Michael E. Long’un birlikte kaleme aldığı Beyin Daha Fazlasını İster, Epsilon’dan çıktı! Beyin Daha Fazlasını İster beyindeki tek bir kimyasalın, dopaminin, aşkı, cinselliği ve yaratıcılığı nasıl etkilediğini, insanın kaderini nasıl belirlediğini anlatıyor. Beyin Daha Fazlasını İster, neyi niçin yaptığımızı sorgularken davranışlarımızın ardındaki kimyayı görmemizi sağlıyor.

Epsilon, edebiyatın her alanında iddialı eserlerin yanı sıra bilimi ilgi çekici hâle getiren kitapları da okurlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Dr. Daniel Z. Lieberman ve Michael E. Long’un Beyin Daha Fazlasını İster adlı kitabının çevirisi, Muhlis Ünal Salman’ın imzasını taşıyor.

Beyin Daha Fazlasını İster okurlara, hayatları değiştirme potansiyeli olan bir bilgi sunuyor. Kazananların neden hile yaptığını, dâhilerin neden daha sık akıl hastalığına yakalandığını, neden neredeyse tüm diyetlerin başarısız olduğunu ve neden liberallerle muhafazakârların beyinlerinin farklı olduğunu içeren bir dizi olguyu açıklayan bir bileşen var: Dopamin.

Dopamin, daima daha fazlasını, daha fazla uyaranı ve daha fazla sürprizi isteyen arzunun kimyasalıdır. Bütün bunların peşindeyken onu ne duygu, ne korku ne de ahlak durdurabilir. Dopamin her dürtümüzün; hırslı bir işinsanının başarı peşinde koşarken her şeyini feda etmesine ya da mutlu bir eşin yeni birinin yaşatacağı heyecan için her şeyi riske atmasına neden olan o küçük biyolojik etkinin kaynağıdır.

Daniel Z. Lieberman ve Michael E. Long imzalı Beyin Daha Fazlasını İster, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

DANIEL Z. LIEBERMAN HAKKINDA
Dr. Daniel Z. Lieberman, George Washington Üniversitesi Psikiyatri ve Davranış Bilimleri Bölümü'nde klinik ilişkilerden sorumlu profesör ve başkan yardımcısıdır. Caron Vakfı Araştırma Ödülü sahibi, Amerikan Psikiyatri Birliği'nin seçkin üyesi Dr. Lieberman, davranış bilimi üzerine 50’den fazla bilimsel rapor yayınlamıştır. ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Departmanı, ABD Ticaret Departmanı ve Uyuşturucu ve Alkol Politikası Ofisi için psikiyatrik konular hakkında danışmanlık yaptı ve CNN, C-SPAN ve PBS’e akıl sağlığı üzerine röportajlar verdi. Psikiyatri eğitimini, tıp diplomasını aldığı New York Üniversitesi’nde tamamladı.

MICHAEL E. LONG HAKKINDA
Fizikçi olarak eğitim gören Michael E. Long, ödüllü bir konuşma yazarı, senarist ve oyun yazarıdır. Çoğu New York sahnelerinde olmak üzere 20’den fazla oyunu sahnelendi. Slamdance Film Festivali’nde senaryo yazarlığı dalında büyük ödülün finalisti olarak onurlandırıldı.  Kongre üyeleri, ABD kabine sekreterleri, valiler, diplomatlar, şirket yöneticileri ve başkan adayları için konuşmalar kaleme aldı. Popüler bir konuşmacı ve eğitimci olan Long, Oxford Üniversitesi’ndeki bir açılış konuşması da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki dinleyicilere hitap etti. Murray State Üniversitesi’nde lisans, Vanderbilt Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi alan Long, Georgetown Üniversitesi’nde yazı üzerine dersler veriyor.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KİTAP Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Covid-19 ile mücadele kapsamında 3 doz aşınızı oldunuz mu?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI