Bugun...Başkan Yalçın: Devletten ve halktan başka büyük güç yoktur

Alanya Belediyesi'nin kaçak yapı diyerek yıktığı ancak mahkeme tarafından kaçak olmadığı haklı bulunan bir kulübe hakkında son karar açıklandı. Mahkeme heyeti, Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın'ın itirazını haklı bularak, yıkım kararının durdurulmasına ve Alanya belediyesi'ni idari para cezasına çaptırılmasına hükmetti.

facebook-paylas
Tarih: 05-06-2024 17:26

Başkan Yalçın: Devletten ve halktan başka büyük güç yoktur

Alanya Belediyesi'nin kaçak yapı diyerek yıktığı ancak mahkeme tarafından kaçak olmadığı haklı bulunan bir kulübe hakkında son karar açıklandı. Mahkeme heyeti, Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın'ın itirazını haklı bularak, yıkım kararının durdurulmasına ve Alanya Belediyesi'ni idari para cezasına çaptırılmasına hükmetti.

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik'in talimatı ile verilen yıkım kararı, Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın ve yönetiminin itirazı üzerine mahkeme tarafından durduruldu. Bedri Yalçın, karara ilişkin yaptığı açıklamada, devlet ve halkın dışında hiçbir gücün büyük olmadığını vurgulayarak:" Bizler Alanya Belediyesi'ne ve Başkan Özçelik'i defalarca uyardık. Burası kaçak yer değil, bir an önce yıkımı durdurun dedik. Fakat kendileri bizi dinlemediler. Bizler de yüce Türk adaletine sığındık ve mahkemeyi kazandık. Şimdi maddi ve manevi olarak büyük bir kayıp içerisindeler. Alanya Belediyesi gerçek kaçak olan yerleri yıkmıyor, fakat kaçak diyerek yıkılmaması gereken bir yeri yıkıyor." dedi.

Yalçın, Alanya Belediyesi'nin bu yanlış kararı nedeniyle en az 3 milyon TL gibi önemli bir para cezasına çarptırılacağını belirterek, bu paranın yine halkın cebinden çıkacağına dikkat çekti. Ayrıca, Anadolu Birliği Partisi olarak Alanya'da gerçek kaçak olan yerleri tespit ederek belediyeye iletecekleri bir dosya hazırlığında olduklarını ifade etti. Son olarak, devletin haklı olanın yanında olduğunu vurgulayan Yalçın, "Devletten ve halktan daha büyük bir güç yoktur. Devlet, haklı olanın yanındadır" şeklinde konuştu.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI