Bugun...Başkan Muhittin Böcek 3 ilçede SKM açılışlarına katıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, Kepez, Serik ve Alanya’da Seçim Koordinasyon Merkezlerinin açılışına katıldı.

facebook-paylas
Tarih: 27-02-2024 20:20

Başkan Muhittin Böcek 3 ilçede SKM açılışlarına katıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, Kepez, Serik ve Alanya’da Seçim Koordinasyon Merkezlerinin açılışına katıldı. Görev süresi boyunca kimseyi ötekileştirmeden Antalya’nın 19 ilçesi 913 mahallesine hizmet verdiğini söyleyen Başkan Böcek, “Biz birilerinin parasıyla köşeyi dönmeye gelmedik. Milletin parasıyla millete yatırım yapmaya geldik. Allah’a da halka da hesap vereceğiz. Milletin parasını millete harcamaya devam edeceğiz. Halkımızın desteğiyle bir kez daha göreve geldiğimizde Antalya’da hangi çağın yaşandığını herkes görecektir” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz’ün Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı. Açılışa, CHP İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Kepez İlçe Başkanı Gökhan Ölmez, Belediye Muratpaşa Belediye Başkanı ve Adayı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan, Milletvekilleri Aliye Coşar, Sururi Çorabatır, Cavit Arı, kadın ve gençlik kolları başkanları ile vatandaşlar katıldı.
“ALNIMIZ AÇIK BAŞIMIZ DİK”
Büyük bir coşkuya sahne olan SKM açılışında konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, “Alnımız açık başımız dik çünkü biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyarak, kimseyi ötekileştirmeden, siyasi görüşü nedeniyle cezalandırmadan bugünlere geldik. Antalya’mızda size, bize yakışan siyaset üstü bir çalışma yaptık” diyerek sözlerine başladı. Başkan Böcek, 5 yılda Kepez’de gerçekleştirdikleri çalışmaları şu sözlerle anlattı: “Kepez’de bugüne kadar yapılmamış olan 182 km. kanalizasyon yaptık. 265 km. içme suyu çalışması gerçekleştirdik. Ücretsiz hizmet veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Merkezimizi Kepez’e açtık.”
MAĞDURİYETLERİN ÖNÜNE GEÇTİK
Kepez’de geçmiş dönemden kalan sorunlar nedeniyle halkın yaşayacağı pek çok mağduriyetin de önüne geçtiklerini söyleyen Başkan Böcek, “Sur Yapı’da seçildiğimiz gün gün itibariyle 6 ay içerisinde 6500 dairenin tamamlanmış olması gerekiyordu. Hiç utanmadan sıkılmadan oraya gidip bazı ilçe başkanları bizi protesto ettirmeye çalıştı ama halkımız buna inanmadı. Şimdi orada 3565 dairenin tapusunu verdik. 550 tapu şu anda hazır en kısa sürede onu da vereceğiz. Orada Pazar yerinin temelini attık. Ayrıca orada en büyük parkları yapıyoruz. Seçimle ilgili de orada yapacağımız birçok proje var. Güneş Mahallesi’nde 211 hak sahibine bizden önceki dönemde söz verilen 545 daire vardı. Söz Muhittin Böcek sözü dedim ve seçim vaatlerim arasında olmamasına rağmen 1,5 yılda bitirdim. Attığım imzalarda hep sizi, hep kundaktaki çocuğu düşündüm. Attığım her imzanın da arkasında oldum. Şimdi Güneş Mahallesi’ne en özel camiyi yapıyoruz. Milletin parasını millete harcamaya devam edeceğiz. Milletimizin desteğiyle Kepez’de ve Antalya’da hangi çağın yaşandığını herkes görecek” dedi. Başkan Böcek CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz’ün de Kepez’e ve Kepez’in sorunlarına son derece halim bir başkan adayı olduğunu belirterek, “Kepezli hemşehrilerimin gerçek sorunlarına odaklanacak ve çözüm üretecek, sosyal belediyecilik anlayışını Mesut Kocagöz ile birlikte Kepez'e kazandıracağız” diye konuştu.
KEPEZ’E RANTÇI DEĞİL HALKÇI ANLAYIŞ
CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz de Kepez’in daha iyi yönetilmeyi hak ettiğini söyleyerek, “650 bin Kepezlinin Kepez Belediyesi’nden eşit şekilde faydalanması gerekiyor. Bu kadar verginin toplandığı bir ilçede yoksulluk varsa bir rant düzeni var demektir. Rantçı değil halkçı anlayışı getireceğiz. Hayallerimizi ve hayallerinizdeki Kepez’i birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu.

 

 

SERİK SKM AÇILDI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek’in bir sonraki durağı ise tarihiyle kültürüyle insanıyla Antalya’nın önemli bir değeri olan Serik ilçesi oldu. CHP İl Başkanı Nail Kamacı, Serik İlçe Başkanı Şeref Çimen, Muratpaşa Belediye Başkanı ve Adayı Ümit Uysal, Serik Belediye Başkan Adayı Kadir Kumbul, Milletvekilleri Aliye Coşar, Sururi Çorabatır, Cavit Arı, kadın ve gençlik kolları başkanları ve Serikliler ile birlikte Serik Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
SERİK’TE YERALTI VE YERÜSTÜNE YATIRIM
Serik’in gönlünde her zaman ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Başkan Muhittin Böcek, 5 yılda Serik halini iyileştirdiklerini, kültür merkezini bitirerek açtıklarını belirtti. Bunun yanında alt yapı yatırımlarına da büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Böcek, “Bazı belediye başkanları yer üstüne hizmet yapmayı tercih eder. Biz hem yer üstüne hem yer altına hizmet ettik. İçme suyu borularının değişimi, kanalizasyon hattı, arıtma tesisi, kültür merkezi çalışmalarımızı yaptık. Önümüzdeki 5 yıl Kadir Kumbul ile el ele vererek Serik'imizi bambaşka bir vizyona kavuşturacağız” diye konuştu.
MODERN SERİK’İ İNŞA EDECEĞİZ
CHP Serik Belediye Başkan Adayı Dr. Bekir Kumbul da seçimi kazanacağına olan inancını dile getirerek Serik için yapacağı çalışmaları anlattı. Başkan Adayı Kumbul, “Makamın bizi şımartmasına izin vermeyeceğiz. Belediyenin kaynaklarını israf etmeyeceğiz. İşi ehline vereceğiz, liyakatlı insanlarla çalışacağız. Hızlı ve çözüme dayalı bir hizmet anlayışımız olacak. 7’den 70’e herkesi dinleyip birlikte çözüm üreteceğiz. Birlikte üretecek, birlikte kazanacak, hakça paylaşacak ve modern bir Serik’i birlikte inşa edeceğiz. Biz kazandığımızda herkes kazanacak” diye konuştu.
BAŞKAN BÖCEK ALANYA’DAN BAKAN ERSOY’A SESLENDİ
Başkan Böcek, Alanya Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına da katıldı. Alanya’nın hem tarım hem turizm açısından son derece önemli bir yer olduğunu vurgulayan Başkan Böcek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a gücendiğini belirterek şunları söyledi: “2 milyar 781 milyon TL Alanya’ya yatırım yaptık. Bütün vatandaşlarımız benim sözümü kalbine yazdılar. Sizleri hiç aldatmadan yoluma devam ettim. Turizm Bakanı’na Alanya’dan sesleniyorum. Turizmciler adına, Antalyalılar adına ona gücendiğimi söylüyorum. CHP’li belediyeler arıtmaları yapmıyor biz yapıyoruz diye Cumhurbaşkanını kandırdılar. Belek’te arıtmayı bakanlıkla imzaladığımız protokolle iş birliğiyle yaptık. 20 yıl atıksu gelirimi verdim bakanlığa. Antalyalı hemşehrilerim adına imza attım. Turizm Bakanı Kemer’de arıtmaları ziyaret etmiş iş bize düştü biz yapıyoruz diye Kemer’de de söylemiş. 27 yıl atıksu gelirimizi veriyoruz Kemer’deki arıtmanın yapımı için. Kimse kimseyi kandırmasın.”
21 YILDIR HIZLI TREN YAPILAMADI
Antalya’dan Alanya’ya gelirken 70’ten fazla trafik lambasından geçmek zorunda kalındığını söyleyen Başkan Böcek, “Kimse Alanyalı hemşehrilerimi kandırmaya kalkmasın. 21 yıldır her seçim zamanı Antalya-Alanya arası hızlı tren gündeme gelir ama bir türlü yapılmaz. Türk turizminden kazanılan 50 milyar dolar gelirin 22-23 milyar doları Antalya’dan. Parayı buradan kazanıp yatırımları başka yerlere yapıyorlar. Ben birilerinin parasıyla köşeyi dönmeye gelmedim. Milletin parasıyla millete yatırım yapmaya geldik. Allah’a da halka da hesap vereceğiz. 21 senedir Alanyalıyı Gazipaşalıyı 70 tane trafik ışığından geçirmeye utanmadınız mı diye soracaklar size” diye konuştu.

ALANYA POTANSİYELİNİ KULLANAMIYOR
CHP Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik de Alanya’nın potansiyelini yeteri kadar kullanamadığını belirterek, “Tarım, turizm ve bunları tamamlayan sanayi ve hizmet sektöründe yüksek katma değer sağlayan bir Alanya istiyoruz. Yaşam kalitesi artmış, çevresel değerlerini koruyan, daha yeşil, daha mavi bir Alanya istiyoruz. Kent mimarisi ve peyzaj planlamasıyla örnek bir Alanya, kültürel değerlerine sahip çıkmış, sanatı ve sanatçıyı yücelten bir Alanya istiyoruz. Ulaşım sorununa çağdaş çözümler getirmiş bir Alanya’yı hayal ediyoruz. Alanya’nın sorunlarını Muhittin Başkanımızla beraber el ele çözeceğiz” diye konuştu.

 FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ALANYA Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI