Bugun...Başkan Köleoğlu dikim yapan çiftçilere yardım etti

Kış aylarında Türkiye'nin ve dünyanın birçok ülkesinin yaş sebze ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan Antalya'nın Kumluca ilçesinde çiftçiler kış sezonu için seralara sebze fidesi dikimine başladı.

facebook-paylas
Tarih: 16-09-2023 17:45

Başkan Köleoğlu dikim yapan çiftçilere yardım etti

Kış aylarında Türkiye'nin ve dünyanın birçok ülkesinin yaş sebze ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan Antalya'nın Kumluca ilçesinde çiftçiler kış sezonu için seralara sebze fidesi dikimine başladı.
Emek Olmadan Yemek Olmaz
Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Kumlucalı çiftçileri ziyaret etti. Ziyarette yeni sezon için domates dikimi yapan çiftçilere kolları sıvayıp yardım etti. Kendisinin de çiftçi çocuğu olduğunu ve bu işlerin ne kadar zahmetli ve dikkat istediğini anlatan Başkan Köleoğlu, emek olmadan yemek olmayacağını söyledi.
Kumluca Halkının En Önemli Geçim Kaynağı Örtü Altı Sebzecilik
Güneşi, suyu, iklimi ile bereketli tarım topraklarına sahip olan Kumluca’da örtü altı sebzecilik önemli gelir kaynaklarından bir tanesi. Seraların %82,9’unu yetiştirme seraları, %17,1’ini üretim seraları oluşturmaktadır. Kumluca halkının %80’inin geçim kaynağı tarım olup bu sektör ilçe ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır.
Kumluca’da İklim Kaliteyi Beraberinde Getiriyor
Kumluca çok sıcak bir bölge olduğu için yaz aylarında üretim yapılamasa da kış aylarında sıcak bir bölge olmanın avantajlarını kullanarak mevsiminde ve sağlıklı üretim yapılıyor. Türkiye’nin yanı sıra başta Rusya olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihracat yapılıyor.
İhracatla Dünyanın Dört Bir Köşesine Sağlıklı Gıdalarımızı Gönderiyoruz
Dikim sonrası lokum bisküvi ve çay ikramı yapan çiftçilerle sohbet eden Başkan Köleoğlu ‘‘Kıymetli Kumlucalı Büyük Ailem, bugün seralarımızdayız. 2023 yılının bereketli bir sezon olması dileğiyle fidelerimizi toprakla buluşturuyoruz. Bu fidelerden oluşacak sağlıklı gıdalarımızın temeli olan buradaki ürünlerimizi besleyeceğiz. Onlara adeta çocuklarımız gibi bakacağız. Sağlıklı gıdaların yetişmesi için emek harcayacağız. Fidelerimizi toprakla buluşturuyoruz ve sağlıklı sebzelerin oluşması için onları besleyeceğiz. Kumluca’nın verimli topraklarında onlara iyi baktığımız zaman buradan çıkan sağlıklı sebzelerimizle Türkiye’ye, yetmiyor ihracatla dünyanın dört bir köşesine sağlıklı gıdalarımızı gönderiyoruz. Buradaki ablalarımızla, kardeşlerimizle, teyzelerimizle, abilerimizle beraber buradaki fidelerimizi toprakla buluşturuyoruz ve bereketli bir sezonu burada hep beraber diliyoruz’’ dedi.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KUMLUCA Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI