Bugun...Başkan Atmaca güven tazeledi

MMO Antalya Şubesi’nin tek liste ile girilen 16. Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri’nde mevcut başkan Prof. Dr. İbrahim Atmaca, 3. kez başkan seçildi.

facebook-paylas
Tarih: 18-02-2024 19:51

Başkan Atmaca güven tazeledi

MMO Antalya Şubesi’nin tek liste ile girilen 16. Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri’nde mevcut başkan Prof. Dr. İbrahim Atmaca, 3. kez başkan seçildi.
TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi’nin 16. Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri tamamlandı.

Şehirlerimizde altyapı yetersiz, imar uygulamaları hatalı
Genel kurul toplantısında konuşan MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, sözlerine Antalya’da yaşanan sel felaketine ve Erzincan İliç’teki maden faciasına değinerek başlarken, ‘Şehirlerimizde yetersiz altyapı ve hatalı imar uygulamaları söz konusu iken ortalamaların çok üzerindeki yağış miktarları, yaşanan felaketlerin faturasının daha da katlanmasına neden olmaktadır. Son yıllarda yaşadığımız kuraklık, yangın, fırtına ve sel gibi afetlerin kök nedeninin iklim değişikliği olduğu artık bilinmektedir. Felaketlere dur demek için ilgili kurumlar ve belediyeler üzerine düşeni yapmakla mükellef iken bizler de iklim krizinin neticelerine daha da katlanmamak için enerji tüketimlerimizi ve karbon salınımlarımızı sınırlandırmalıyız. Artık bu her birimize düşen önemli bir sorumluluktur.’ dedi.

‘Ulusal çıkarlarımızı önceleyen madencilik faaliyetleri hedeflenmeli’
TMMOB tarafından Erzincan İliç altın madeni işletme bölgesinde oluşabilecek toprak kayması konusunda uyarılar yapıldığını da aktaran Başkan Atmaca, ‘Yapılan bu uyarıların hiçbir şekilde dikkate alınmamış olması, geliyorum diyen bu felaketin vuku bulması ile son bulmuştur. Bu tür madencilik faaliyetleri ile artık sadece doğamız ve kaynaklarımız değil, yaşamlarımız da etkilenmektedir. Çevresel tedbirlerin yanı sıra can ve mal güvenliğini önemseyen, ulusal çıkarlarımızı önceleyen madencilik faaliyetleri hedeflenmeli’ ifadelerini kullandı.

Hedeflerimizi gerçekleştirdik
Şube çalışmaları ilgili de konuşan Başkan Atmaca, ‘Şube yönetim kurulumuz 15. dönem öncesinde ortaya koyduğu hedefleri büyük oranda gerçekleştirmiştir. Bu hedefleri dönemin başında, ‘istihdam için yetkinlik, dijitalleşme ve teknoloji, eğitim odaklılık, gelişim, iletişim ve dayanışma, finansal istikrar’ üst başlıklarıyla ortaya koymuştuk. Bu doğrultuda günümüz dinamiklerine uygun bilgisayar destekli eğitimler düzenledik, üye iletişiminin dijitalleşmesi noktasında adımlar attık, çok sayıda nitelikli eğitim gerçekleştirdik, güncel metot ve donanımlarla şubemizi geliştirdik, teknik ve sosyal gelişim anlamında üyelerle sürekli olarak bir araya geldik, aynı zamanda da denk bütçeyi koruyarak Oda’ya ve üyeye yönelik önemli adımlar attık’ diye konuştu.

Şube binası örnek olacak
Yeni dönem hedefleri ile ilgili de bilgiler veren Atmaca, ‘Kamuoyunu bilgilendirmek üzere meslek, şehir ve ülke sorunlarına karşı çözüm odaklı öneriler sunmaya devam edeceğiz. Hizmet binamızın neredeyse sıfır enerjili olması için gerekli ön analizleri tamamladık, önümüzdeki süreçte hizmet binamızı neredeyse sıfır enerjili bina haline getirerek, örnek bir model olarak kamuoyunun ilgisine sunacağız. Yeni Dönemde Şubemizin geleneği haline gelmiş İklimlendirme Kongresi’ni tekrar düzenleyeceğiz. Asansör periyodik kontrollerinin denetimlerini sorumluluğumuzda olan bölgelerde yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz
Sosyal organizasyonları bu dönem daha kuvvetli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Üyelerimizin kendi alanlarından farklı sektörlerde de gelişimi için sosyal ve iş buluşma ortamları sağlayacağız. Bu kapsamda temsilciliklerimizde de mesleki dayanışmayı artırmak amacıyla sosyal organizasyonlar düzenleyeceğiz’ dedi.

 


16. dönem yönetim kurulu
17-18 Şubat 2024 tarihinde MMO Antalya Şube binasında gerçekleştirilen genel kurul toplantısı ve seçimin ardından yeni dönem yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.
YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELERİ
1. İbrahim ATMACA
2. Devrim KILIÇ
3. Cüneyt Deniz KÜHEYLAN
4. Necdet TAŞKIN
5. Mehmet TOPÇU
6. Onur AKÇA
7. Selçuk DUVAR
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ
1. Nejat KURT
2. Nurettin AKYOL
3. Şaver İrem ÜNSAL
4. Deniz Yılmaz GÜNEY
5. Mehmet Buğra ALTINSOY
6. Merve BEBİŞ
7. Gamze DÜLGER KARABULUTFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI