Bugun...Başdeğirmen: Siyasi görüşümüz geride kaldı artık hizmet görüşü

Isparta Belediye Meclisi Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in başkanlığında yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Başdeğirmen, seçimlerin ardından siyasi görüşlerin geride kaldığını söyleyerek, “Hepimizin amacı şehrimize hizmet edebilmek. Siyasi görüşümüzün dışında tamamen şehrimize hizmet eden bir anlayış içinde olacağımız inancındayım” dedi.

facebook-paylas
Güncelleme: 11-04-2024 17:17:31 Tarih: 11-04-2024 17:16

Başdeğirmen: Siyasi görüşümüz geride kaldı artık hizmet görüşü

Isparta Belediye Meclisi Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in başkanlığında yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Başdeğirmen, seçimlerin ardından siyasi görüşlerin geride kaldığını söyleyerek, “Hepimizin amacı şehrimize hizmet edebilmek. Siyasi görüşümüzün dışında tamamen şehrimize hizmet eden bir anlayış içinde olacağımız inancındayım” dedi.

Isparta Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı. 2024-2029 dönemi için 31 Mart 2024 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimleri sonrasında göreve seçilen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve belediye meclisi üyeleri ilk toplantısını gerçekleştirdi. 23’ü AK Parti, 8’i CHP, 4’ü İYİ Parti ve 2’si MHP’li meclis üyelerinden oluşan mecliste, meclis Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in başkanlığında 24 gündem maddesini ele aldı. Toplantı öncesi saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.
Isparta Belediye Meclisinde ele alınan gündem maddeleri arasında meclis başkan vekilleri, meclis katipleri, encümen üyeleri ve diğer komisyon üyelerinin seçimleri gerçekleştirildi. 
Meclisin açılışında konuşan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yeni dönemin her bir meclis üyesine ve şehre hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Seçimlerin bittiğini, siyasi görüşlerin geride kaldığını ve hep beraber şehri bir adım daha nasıl ileriye götürülebilir bunun çalışmaları içinde olacaklarını aktaran Başkan Başdeğirmen, “Hepimizin amacı şehrimize hizmet edebilmek. Meclisimizde 4 partimize mensup meclis üyelerimiz var. Bizim için önemli olan siyasi görüşümüzün dışında tamamen şehrimize hizmet eden bir anlayış içinde olacağımız inancındayım. Geçen 5 yılda 5 partili bir meclis süreci geçti, aldığımız oyların yüzde 90’ından fazlası oybirliği ile oldu. Bunda istişare çok önemliydi. Amacımız şehrimize en iyi hizmeti yapabilmek vatandaşımızın memnuniyetini sağlayabilmek” görüşlerinde bulundu. 
Kazananın Isparta olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, meclisin birlik ve beraberliği en üst seviyeye taşıyabilmesinin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Başdeğirmen, “Siyasi görüşlerimiz geride kaldı, artık hizmet görüşü, beraberce çalışma anlayışı. Bunu yapacağımız inancındayım. Hep birlikte memleketimize en güzel hizmetleri yapacağımız inancındayım. Meclisimizin Isparta’mıza hayır getirmesini diliyorum, Rabbim yardımcımız olsun” dedi. 
Önemli olanın hayatta eser bırakabilmek olduğuna değinen Başkan Başdeğirmen, “Bu koltuklara 5 yıl için oturduk. 5 yıl sonra Mimar Sinan’da, Cumhuriyet Caddesinde oturan bir esnafın, vatandaşımızın bizi görüp içeri kaçmaması için ne gerekiyorsa yapmak zorundayız. Gece gündüz, yorulmak yok. Geçtiğimiz 5 yıla baktığımızda görev yaptığımız meclis üyesi arkadaşlarımızla hangi partili olursa olsun kucaklaşarak, yapılan hizmetlere teşekkür ederek ayrıldık. Bu çok güzeldi. Bu dönemde de güzel kararları inşallah hep birlikte alırız” ifadelerinde bulundu. 
Konuşmaların ardından 24 gündem maddesi ele alındı ve karara bağlandı.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BÖLGEDEN Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI