Bugun...ATİP Başkanı Kabasakal: ‘Seçime kilitlenip hayatı ıskalamayın’

Antalya Ticaret Platformu Derneği Başkanı Kabasakal, iş dünyasına, “Ticareti, yatırımı, harcama planlarını kısaca hayatı durdurmayın. Tüm gidişatının seçime bağlanması doğru bir strateji değil” diye seslendi.

facebook-paylas
Tarih: 25-01-2023 18:50

ATİP Başkanı Kabasakal: ‘Seçime kilitlenip hayatı ıskalamayın’

Antalya Ticaret Platformu Derneği Başkanı Kabasakal, iş dünyasına, “Ticareti, yatırımı, harcama planlarını kısaca hayatı durdurmayın. Tüm gidişatının seçime bağlanması doğru bir strateji değil” diye seslendi.
 
Kısa adı ATİP olan Antalya Ticaret Platformu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhteşem Kabasakal, yaklaşan genel seçimler nedeniyle iş dünyasında yaşanması muhtemel durgunluğa ilişkin açıklamalarda bulundu. Her seçim öncesi piyasaların aylar öncesinden kilitlendiğine dikkat çeken Kabasakal, “Tüm hayatın gidişatının bir seçime bağlanması gerçekten doğru bir strateji değil” dedi. İş dünyasına, “Merak etmeyin seçimden sonra da bir hayat var” diye seslenen Kabasakal, “Seçimden sonra da bir T.C. vatandaşı yönetecek bu ülkeyi. Elbette temennimiz en liyakatli olan yöneticilerin yönetmesi ama seçimden sonra bir hayat olmayacak gibi hayatı, ticareti, yatırım ve harcama planlarını durdurmak olağan süreçleri baltalamaktan ileriye gitmiyor” diye konuştu.
 
BİRLİK, BERABERLİK VE HUZUR
Yapılacak seçimlerde birlik ve bütünlük içinde olunması gerektiğine dikkat çeken Kabasakal şöyle devam etti: “Bu ülke bizim ve bu ülke nice seçimler gördü. Öncelikle seçimlerde ülkenin birlik bütünlük içinde olması çok kıymetli. Herkes bir partinin seçmeni, gönüllüsü ya da sempatizanı olabilir. Ancak bu konu onun bireysel hür iradesidir ve kimsenin görüşünden ötürü yargılanması doğru değildir. Hele de bu görüş ayrılığını sosyal hayata, hatta ticari hayata taşımak kesinlikle doğru değildir. Bu memlekete hayırlı bir çivi çakanın başımızın üstünde yeri vardır. Elbette savunduğumuz partiyi, görüşü hür irademizle ifade edeceğiz. Ancak sonucunda yine birlik, beraberlik ve huzur içinde neticeyi hazmedip hayatımıza olduğu gibi devam etme zorunluluğumuz var. Biz iş dünyası temsilcileri olarak her daim sürdürülebilir refahtan yanayız. Bu konuda gerek yöneticilerin, gerek yatırımcıların, gerekse seçmenlerin bu bilinç üzerine hareket etmeleri elzemdir. Bu ülke hepimizin ve bu ülkeyi en katma değerli medeniyetler seviyesine ulaştırmak hepimizin bir borcudur.”FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Koronavirüse yakalandınız mı?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI