Bugun...ANTGİAD Cem Seymen'i ağırladı

Antalya’nın ilk iş insanları derneği olma ünvanını taşıyan ve 34 yıl önce kurulan ANTALYA GENÇ İŞ İNSANLARI DERNEĞİ ( ANTGİAD ) , Mayıs ayı genişletilmiş üye toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının konuşmacı konuğu televizyon programcısı - gazeteci-yazar Cem SEYMEN oldu.

facebook-paylas
Tarih: 15-05-2024 18:58

ANTGİAD Cem Seymen'i ağırladı

Antalya’nın ilk iş insanları derneği olma ünvanını taşıyan ve 34 yıl önce kurulan ANTALYA GENÇ İŞ İNSANLARI DERNEĞİ ( ANTGİAD ) , Mayıs ayı genişletilmiş üye toplantısını gerçekleştirdi.Toplantının konuşmacı konuğu televizyon programcısı - gazeteci-yazar Cem SEYMEN oldu.
 
ERCAN YAVAŞ : “ KAMU da kendi kemerlerini sıksın “ 
 
Hotel Su’da gerçekleşen toplantı, ANTGİAD  Başkanı Ercan YAVAŞ’ın açış konuşmasıyla başladı. Siyaset, ekonomi, gençlik, başlıklarında çok kapsamlı bir konuşma yapan Ercan YAVAŞ konuşmasının ağırlığını ekonomiye ayırdı. YAVAŞ ; “ Enflasyon ne yazık ki halen artış trendini sürdürüyor. TÜİK verileri ile piyasada yaşanan enflasyon gerçeklerinin uyuşmadığını da hepimiz biliyoruz. Umuyoruz ve diliyoruz ki enflasyon ve faizler inişe geçsin ve piyasalar kendi dinamikleriyle hareket etmeye başlasın. Bu kapsamda sıkı para politikasının gevşemesini, piyasanın canlandırılmasını ve istihdam artışı için uygun ortamın oluşmasını bekliyoruz. Bununla birlikte, kemer sıkma politikaları devam edecekse kamu otoritesinin de kendi kemerlerini sıkmasını ve kara deliklerini kapatmasını talep ediyoruz “ dedi.
 
“ ÜLKEMİZİN GELECEĞİ BİZ GENÇLERİN OMUZLARINDADIR “ 
 
19 Mayıs haftasına da geniş yer ayıran Ercan Yavaş ; “ Atatürk’ümüz gençliği ülkenin en büyük zenginliği olarak görmüş ve biz genç kuşağa büyük güven duymuştur. Biz gençlere bilgiyle donanmış, vatansever, ilerici ve modern bir nesil olma çağrısı yapmıştır. 19 Mayıs, bu çağrının ve Atatürk’ün gençliğe olan inancının tam bir ifadesidir. Gençler olarak bizler, bu günü bir bayram olarak değil, aynı zamanda bir sorumluluk ve görev bilinciyle kabul etmeliyiz. Ülkemizin geleceği biz gençlerin omuzlarındadır. Omuzlarımızdaki yüksek sorumluluğun farkındayız. Biz gençler olarak, genç iş insanları olarak; Atatürk’ümüzün imkânsızlıklar içinde kurduğu ve bizlere emanet ettiği LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ’nin sonsuza kadar yaşatmaya ant içiyoruz “ dedi.
 
“ AKIL ÇAĞINDA TÜRKİYE’nin YENİ HİKAYESİ “ 
 
Başkan Ercan YAVAŞ’ın konuşmasından sonra kürsüye gelen konuk konuşmacı Cem SEYMEN “ AKIL ÇAĞINDA TÜRKİYE’nin YENİ HİKAYESİ “ başlıklı 2 saat süren bir konuşma yaptı. Cem Seymen “ Dünya yeni bir yol ayrımında. Artık bizden daha akıllı hem de bizim yarattığımız bir teknolojik devrim var. Bu teknolojik akılın adı “ YAPAY ZEKA “ . Yazılımı, kodlamayı, algoritmayı, bilimi, teknolojiyi öne çıkaran ülkeler yeni dijital dünyada öne çıkacaklar “ dedi. 
 
“ GENÇLİK TÜRKİYE’nin EN BÜYÜK HAZİNESİDİR “ 
 
Türkiye’nin bu yeni fırsat penceresini yakalayabileceğinin altını çizen SEYMEN, “ Türkiye’nin çok akıllı ve girişimciliğe çok yatkın bir gençliği var. Gençlik, Türkiye’nin en büyük hazinesidir. Yeter ki ülkemizi yönetenler gençlerimizin önünü açsın “ dedi. SEYMEN, konuşmasında tarımdan, turizme ve dijital ekonomiye uzanan çok geniş yelpazede akıcı bir ufuk turu yaptı. ANTGİAD üyelerinin de ilgiyle izlediği konuşmanın bir bölümü soru-cevap şeklinde gerçekleşti.
 
Toplantının sonunda, ANTGİAD Başkanı Ercan Yavaş, Cem Seymen’e katkılarından dolayı bir onur plaketi takdim etti. Seymen’in etkileyici ve ilham veren konuşması, ANTGİAD üyeleri tarafından büyük beğeniyle karşılandı.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI