Bugun...ANTGİAD Başkanı Ercan YAVAŞ’tan Kurban Bayramı Mesajı

Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ercan YAVAŞ, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bayramların sevgi ve hoşgörünün yayılmasını sağlayan en değerli zaman dilimlerinden biri olduğunu belirtti.

facebook-paylas
Tarih: 14-06-2024 18:21

ANTGİAD Başkanı Ercan YAVAŞ’tan Kurban Bayramı Mesajı

“BAYRAMLAR TOPLUMSAL YAPIMIZI GÜÇLENDİRİYOR”
 
Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ercan YAVAŞ, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bayramların sevgi ve hoşgörünün yayılmasını sağlayan en değerli zaman dilimlerinden biri olduğunu belirtti. Ercan YAVAŞ, “Kurban Bayramı, manevi değerlerimizi güçlendiren, toplumsal bağlarımızı pekiştiren ve ekonomik hareketliliği canlandıran özel dönemlerden biridir. Dini bayramlar, kültürel zenginliklerimizin önemli bir parçası olup, toplumsal yapımız üzerinde derin etkileri bulunmaktadır,” dedi.
 
“BAYRAMLAR SEVGİ VE HOŞGÖRÜYÜ YAYGINLAŞTIRIR”
 
Bayramların, bireylerin birbirleriyle olan ilişkilerini derinleştiren, sevgi ve hoşgörünün yayılmasını sağlayan önemli zamanlar olduğunun altını çizen Ercan YAVAŞ, “Kurban Bayramı, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergilediğimiz bir dönemdir. İhtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar, toplumdaki sosyal dengeyi güçlendirmekte ve barış ortamının korunmasına katkı sağlamaktadır. Bu manevi atmosfer, toplumsal huzurun ve kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olmaktadır,” diye konuştu.
 
“BAYRAM TATİLLERİ EKONOMİYE KATMA DEĞER SAĞLAR”
 
Bayram tatillerinin ülke ekonomisi için de büyük katma değer yarattığını belirten ANTGİAD Başkanı Ercan YAVAŞ, “Bayram tatilleri, ekonomik açıdan önemli fırsatlar sunmaktadır. Bayram öncesi ve süresince artan alışveriş hareketliliği, ticaretin canlanmasına ve çeşitli sektörlerdeki faaliyetlerin hız kazanmasına olanak tanır. Özellikle perakende, turizm, ulaşım ve gıda sektörlerinde gözlemlenen bu pozitif hareketlilik, ekonomik büyümeye katkıda bulunarak, ülke ekonomisinin dinamizmini artırmaktadır. Aynı zamanda, bu dönemde artan tüketici harcamaları, piyasalarda canlanma ve istihdamda artış sağlamaktadır,” ifadelerini kullandı.
ANTGİAD olarak, Kurban Bayramı’nın manevi değerlerini ve toplumsal barışa katkılarını derinden önemsiyoruz. Bu bayramın, paylaşma ve dayanışma ruhunu en güzel şekilde yansıtmasını diliyor; ekonomik canlılığa yaptığı katkıları memnuniyetle karşılıyoruz. Kurban Bayramı’nın, tüm üyelerimiz ve halkımız için sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyoruz.
Bu vesileyle, tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor; barış, sevgi ve kardeşlik dolu günlerde birlikte olmayı diliyoruz."


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI