Bugun...Antalya’yı Sosyal Medyada Tanıtan “Go Antalya” ve “Gezsen Antalya” Yayında

Antalya’nın turizm değerlerini sosyal medya üzerinden yurt dışına tanıtmayı hedefleyen “Go Antalya” (@goantalya) Instagram hesabının ardından, yurt içi tanıtıma yönelik tasarlanan “Gezsen Antalya” (@gezsen_antalya) Instagram hesabı da erişime açıldı.

facebook-paylas
Güncelleme: 23-03-2023 10:19:12 Tarih: 23-03-2023 10:10

Antalya’yı Sosyal Medyada Tanıtan “Go Antalya” ve “Gezsen Antalya” Yayında

Antalya’nın turizm değerlerini sosyal medya üzerinden yurt dışına tanıtmayı hedefleyen “Go Antalya” (@goantalya) Instagram hesabının ardından, yurt içi tanıtıma yönelik tasarlanan “Gezsen Antalya” (@gezsen_antalya) Instagram hesabı da erişime açıldı.  
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bağlı kuruluşu Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) 2021 yılında hayata geçirdiği İl Tanıtım ve Geliştirme Programı kapsamında, illerin ve alt destinasyonların yurt içinde ve yurt dışında tanıtımını hedefleyen sosyal medya hesapları, birbiri ardına açılmaya devam ediyor.
Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Antalya’nın turizm değerlerini, yurt dışındaki sosyal medya kullanıcılarına tanıtmak ve dijital medyada Antalya etkileşimini artırmak üzere erişime açılan “Go Antalya” (@goantalya] Instagram hesabının ardından, kentin yurt içinde tanıtımı ve iç turizm hareketliliğini artırmayı hedefleyen “Gezsen Antalya” (@gezsen_antalya) Instagram hesabı da Mart ayında erişime açılarak paylaşımlarına başladı.
“Gezsen Antalya” Instagram hesabında, kentin kıyı kesimine özgü turizm değerleriyle birlikte kültür turizmi, kırsal-eko turizm, inanç, gastronomi; bisiklet, doğa yürüyüşü, dağcılık, kampçılık, yaban hayatı - bitki gözlemciliği v.b. doğa aktiviteleri gibi, iç kesimlerine özgü yöresel zenginliklerden beslenen turizm değerlerinin tanıtımına öncelik verilmesi hedefleniyor.
Antalya İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu ve TGA iş birliğinde tasarlanarak erişime açılan hesaplar, turizmin başkenti Antalya’nın doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile turizm ürün ve hizmetlerini tanıtan içerikler paylaşıyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında açılan ve takipçi sayısı 5 bine yaklaşan “Go Antalya” Instagram hesabının paylaşım dili İngilizce iken “Gezsen Antalya” resmî hesabında, hedef kitleye uygun olarak Türkçe içeriklere yer veriliyor. Her iki hesapta da Antalya’nın yerli ve yabancı misafirlerini cezbeden doğal - kültürel miras unsurlarının yanı sıra; önemli kültür, sanat ve spor organizasyonları ile alternatif turizm ürünlerinin tanıtılarak

kentin marka değerinin güçlendirilmesi hedefleniyor. Hesaplar, GoTürkiye dijital platformu altında, Antalya’nın tanıtımına yönelik izlenen stratejiye uygun biçimde, bölgeye özel yürütülen reklam kampanyaları ve tematik tanıtım filmlerinden de yararlanıyor. Antalya İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu eş güdümünde, TGA tarafından yönetilen hesapların ilerleyen zamanda Kurul yönetimine devredilmesi planlanıyor.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TGA ve Antalya İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu iş birliğinde; doğal ve kültürel mirasını sürdürülebilir turizm anlayışıyla geleceğin turizmine taşıyan Antalya’nın sosyal medya resmî hesaplarına https://www.instagram.com/goantalya ve https://www.instagram.com/gezsen_antalya bağlantılarından erişebilir; Türkiye’nin global turizm tanıtım platformu GoTurkiye.com çatısı altında Antalya’yı tanıtan https://antalya.goturkiye.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.   FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TURİZM Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI