Bugun...Antalya Konyalılar Derneği, 500 aileyi sevindirdi

Antalya Konyalılar Derneği dernek yönetim kurulu ve iş dünyasının desteği ile 500 aileye Ramazan paketi yardımı yaptı. Dernek binasında kolilenen paketler, yapılan organizasyon ile dağıtıldı.

facebook-paylas
Tarih: 28-04-2021 15:46

Antalya Konyalılar Derneği, 500 aileyi sevindirdi

Konyalılardan Ramazan yardımı projesi
Antalya Konyalılar Derneği dernek yönetim kurulu ve iş dünyasının desteği ile 500 aileye Ramazan paketi yardımı yaptı. Dernek binasında kolilenen paketler, yapılan organizasyon ile dağıtıldı.
Antalya’da TÜİK rakamlarına göre en çok hemşehri sayısına sahip dernek olan Antalya Konyalılar Derneği, ekonomik olarak zor dönemden geçen vatandaşlara Ramazan paketi yardımı yaptı. Yardım kampanyasında yaklaşık 500 paket oluşturulurken, dernek yönetim kurulu ve üyelerinin eli ile paketler tek tek dağıtıldı, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

 


ZOR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ.

42 kişilik yönetim kurulu ile pandemi sürecinde özellikle yardım faaliyetlerinde bulunan dernek, ihtiyaç sahiplerini sevindirmeye devam ediyor. Yardım çalışması ile ilgili detayları paylaşan dernek başkanı Süleyman Üre, süreci özetledi, detaylarla ilgili şunları söyledi. Pandemi nedeniyle işini kaybeden, geliri düşen pek çok aile zor günler yaşarken, dernek yönetimi ise yardımlaşma ve dayanışmanın göstergesi olarak önemli bir adım attı. Hem muhtarlıklarla, hem yönetim kurulumuza gelen taleplerle ihtiyaç sahiplerinin listesi belirlendi. Liste her geçen gün büyürken, bir taraftan da yardım paketinin maliyeti ve toplam tutarı belirlendi. Özellikle yönetim kurulu ve yardımda bulunmak isteyen çeşitli kişilerden toplanan bütçe ile 500 adet paket oluşturuldu ve dağıtıma başlandı. Özellikle muhtarlıklar ve sosyal medya üzerinden gelen taleplerin sayısı beklediğimizden çok fazla oldu. Bu durum aslında ne kadar doğru bir iş yaptığımızın, insanların özellikle artan gıda maliyetleri karşısında ne kadar çok ihtiyacı olduğunun göstergesi. Umarız yaraya biraz merhem olabilmişizdir. Bu vesile ile yardım çalışmasında aktif görev alan ve destek veren tüm yönetim kurulu üyelerime, mali destek veren tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.

 

 

TAMAMEN YERLİ ÜRÜNLER

Gıda paketlerinin içeriğiyle ilgili de bilgi veren Başkan Üre, tüm ürünlerin yerli ürün olmasına dikkat ettiklerini söyledi. Paket içeriğinde sadece temel gıdalara değil, çocuklar için ürünlere de yer verdiklerini belirten Üre, inşallah bir nebze çocukları güldürebilmiş, ailelerin sofralarına katkı sunabilmişizdir. Gönül ister ki daha çok yardım yapalım. Elbet her zaman şartları zorlamaya devam edeceğiz, yüzleri güldürmeye devam edeceğiz’’ dedi.

 FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Maske, mesafe, hijyen kurallarına uyuyor musunuz?


ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI