Bugun...ANSİAD CHP Antalya İlçe Belediye Başkan adaylarını ağırladı

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İlçe Belediye Başkan Adayları, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD)’ın 2024 yılı 2. Kahvaltılı Toplantısı’nın konuğu oldu.

facebook-paylas
Tarih: 02-03-2024 15:47

ANSİAD CHP Antalya İlçe Belediye Başkan adaylarını ağırladı

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İlçe Belediye Başkan Adayları, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD)’ın 2024 yılı 2. Kahvaltılı Toplantısı’nın konuğu oldu.

“CHP İlçe Belediye Başkan Adaylarının Kendi İlçelerine Ait Vizyonu ve Projeleri” başlığıyla 28 Şubat 2024 Çarşamba günü Akra Otel’de düzenlenen toplantı, ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Özbek’in moderatörlüğünde, TBMM 22. Dönem CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Ahmet Öztürk, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım, CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal, CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan ve CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz’ün katılımı ile gerçekleşti.
Aksu ilçesinde tarımın önemine dikkat çeken Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım, Aksu’nun tarihi konumu ve bölgede yer alan önemli turizm işletmeleri ile modernleşmeye çok müsait bir coğrafya olduğunu söyledi. Konuşmasında, ortak aklı ön plana çıkararak plan çalışmaları yapacaklarının altını çizen Yıldırım, “Aksu, Antalya’da geçmek zorunda olduğumuz bir yoldur. Coğrafi konumu nedeniyle deniz ve dağların arasında sıkışan Antalya’nın konut ihtiyacı karşılanırken Aksu’nun üzerinden geçerek Aksu kullanılmak zorundadır.  Aksu‘daki yapılacak olan çalışmaların geçmişte yapılan hataları telafi edilerek planlanması gerekiyor. Biz bununla alakalı çalışmalar yapacağız” dedi.

“Aksu, işsizliğin olduğu ve ekonomik sıkıntıların çekildiği bir ilçedir.”

Aksu’da yaşanan istihdam sorununun altını çizen Yıldırım, bölgeden yaşanan ekonomik sıkıntılara dikkat çekti. Yıldırım, “Aksu, kozmopolitik bir nüfus yapısına sahiptir. Aksu’da yaşayan insanların çoğunluğu otellerde, havalimanında, seralarda, fide ve tohum sektöründe asgari ücretle çalışıyor. Aksu, işsizliğin olduğu ve ekonomik sıkıntıların çekildiği bir ilçedir. Belediye olarak sosyal belediyeciliği öne çıkararak çocuklarımıza ve fakir ailelerimize sahip çıkmak istiyoruz. Bir insanın cebinde parası yoksa o insanın ailesinde huzur olmaz. İşsizliği çözücü projeler üretmek aynı zamanda o projeleri üretirken de halka hizmet götürmek istiyoruz. Bizim belediye olarak önceliğimiz işsizlik ve fakirliğin olduğu Aksu ilçesinde insanların ekonomik krizini çözmek olacaktır” dedi.  

               CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal, Binlerce yıllık geçmişe sahip tarih ve doğal güzellikler ile dolu ilçemiz ile ilgili Döşemealtı perspektifimiz var. 32 mahallemiz olan Döşemealtı ilçesine eşit ve nitelikli hizmet vermek istiyoruz. Daha huzurlu ve daha mutlu bir Döşemealtı hedefiyle yola çıktık. Döşemealtı’nda ikamet eden, ilçemizde çalışan ya da yöremize gezmeye gelen herkesin mutlu, huzurlu, sağlıklı ve güvende olduğu, alt yapısı çözülmüş tarihi ve doğal zenginlikleri korunan bir Döşemealtı yaratmak istiyoruz. Bu bakış açısıyla belediyecilik hizmetlerinin halkın ihtiyaçlarına yönelik ve planlı olarak yürütülebilmesi için öncelikli olarak beş yıllık stratejik planı yapmayı hedefliyoruz. Bu stratejik planın uygulanması için de ilk iş olarak mali disiplini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

“Döşemealtı ilçemiz Antalya ekonomisi için önemli rol ve sorumluluklar üstleniyor”

Dal, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Yol, kaldırım, çevre sağlığı gibi temel belediyecilik hizmetlerini kısa sürede hayata geçirecek dinamik ve liyakatli bir kadro kurarak çalışmalara başlayacağız. Döşemealtı ilçemizin sahip olduğu doğal ve tarihi zenginlikleri koruyarak gelecek nesillere ulaştırmayı bir görev olarak görüyoruz. Stratejik plan kapsamında bölgenin demografik yapısını dikkate alarak ihtiyaca göre sosyal ve ekonomik projeleri hayata geçireceğiz. Halkın gerçek ihtiyaçlarını karşılayacak toplumcu projeler üreteceğiz. Döşemealtı ilçemiz Antalya ekonomisi için önemli rol ve sorumluluklar üstleniyor. İlçemizde bulunan Antalya Organize Sanayi Bölgesi hem Antalya ekonomisi hem de ülke ekonomisine büyük bir katma değer sağlıyor. Antalya OSB bölgesinde bulunan firmalarımız ile işbirliği yapacağımız çok önemli projelerimiz olacak.

 

 

“Konyaaltı’nı birlikte yöneteceğiz”

“Konyaaltı’nı birlikte yöneteceğiz” sloganı ile yola çıktıklarını hatırlatan CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan, “Seçildikten sonra muhtarlarımızla bir araya geleceğiz bunun nedeni şu: Demokrasinin temeli olan muhtarlarımız ve daha sonra da belediye başkanları olarak bürokrasiyi ortadan kaldırarak periyodik dönemlerde bir araya gelip mahallelerimizin sorularını birebir konuşarak onlardan bilgi alarak hem sorunları takip etme hem de sorunları çözme noktasında işbirliği yapma projesini ortaya koyduk. Şu anda bu projemiz muhtarlarımız tarafından çok güzel karşılanıyor. Muhtarlarımızla bir araya gelerek mahallelerdeki sorunları onlar üzerinden takip edeceğiz” diye konuştu.

Kotan, “En büyük projelerimizden bir tanesi de yine demokrasinin temeli olan yetkimizi paylaşarak Konyaaltı halkımız ile periyodik dönemlerle toplantı yaparak o mahallenin sorunlarını onlardan dinleyip önerilerini alacağız. Buradaki amacımız şu: Birçok güzel projemiz var. Projelerimizi uygularken de halkımızın kararıyla yapmayı düşünüyoruz. Mahallelerimize özellikle bir proje yapacaksak veya oraya bir hizmet götüreceksek ilk önce onların kararı ile yapılması tarafındayız” dedi.

“Kepez Antalya’nın arka bahçesidir”

20 senelik belediyecilik tecrübesi olduğunu belirten CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz, “Bir insan neden belediye başkanı olmak ister? Belediye başkanı olmak çileye tabir olmaktır. Peki bizi çileye talip olmaya iten nedir? Cevabı ‘insandır.’  Kepez’de iç mahallelere girdiğinizde yalın ayaklı çocukları göreceksiniz. Kepez’de biraz daha yukarı gittiğinizde inanılmaz şeylerle karşılaşacaksınız. Her beş evden bir tanesinde eğer 16 - 30 yaş arasında evlatları varsa yasaklı maddenin pençesindedir. Kepez Antalya değil; Antalya’nın arka bahçesidir. Kepez 650 bin nüfusu olan 81 vilayet ve 7 bölgeden gelen insanımızla dolu. Kepez’deki bu insanların hayalleri de kalpleri de kırık. Halbuki Antalya’nın iş gücünün %70’i Kepez’den gelmektedir. Kepez işçi ve emekçinin yeridir” ifadelerini kullandı.

Dal, “Yerel yöneticilerinin görevleri sadece yol yapmak park yapmak olduğunu düşünmüyorum. En önemli şey o şehre kültür vermektir. Antalyalıyım ve Antalya aşığım ancak bizim şehrimizin bir kültürü olduğuna inanmıyorum. Yerel yöneticinin bence en önemli görevi o şehre bir kültür kazandırmaktır” diye kaydetti.  


ANSİAD’ın 2024 yılı 2. Kahvaltılı Toplantısı, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI