Bugun...Alanya Belediyesi güneş enerji santralleri turizmde örnek oluyor

Türkiye Otel Satın Alma Müdürleri Eğitim Derneği (OSMED) tarafından Antalya’da düzenlenen Turizmde Enerji Verimliliği Kongresi, sektör yöneticileri ve öncü enerji firmalarının katılımı ile gerçekleşti.

facebook-paylas
Tarih: 19-01-2023 18:15

Alanya Belediyesi güneş enerji santralleri turizmde örnek oluyor

Türkiye Otel Satın Alma Müdürleri Eğitim Derneği (OSMED) tarafından Antalya’da düzenlenen Turizmde Enerji Verimliliği Kongresi, sektör yöneticileri ve öncü enerji firmalarının katılımı ile gerçekleşti.

Turizmde enerji verimliliği yöntem ve çözümlerinin, yenilenebilir enerji kaynaklarının performansının ve enerji uygulamalarının sunumlar ile aktarıldığı kongre yüksek katılımlı bir organizasyon olarak tamamlandı. Antalya bölgesinde faaliyet gösteren 200 otelin teknik ve satın alma müdürleri Turizmde Enerji Verimliliği Konferansı için Antalya Doble Tree Hilton Hotel’de bir araya gelip, sektörün uzmanlarından bilgi aldılar.


YEREL YÖNETİMLERDE YENİLENEBİLİR ENERJİ UYGULAMA ÖRNEĞİ
Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa, Yerel Yönetimlerin Yenilenebilir Enerji Kullanımı başlığında Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santrallerinin kurulum, işletim, yasal mevzuat ve performans bilgileri hakkında sunum gerçekleştirdi. Yapılan sunumda Sevda Çapa, küresel ısınmanın etkilerinin doğrudan yaşanmaya başlandığı günümüz dünyasında doğal kaynakların korunması ve enerji tasarrufunun yapılması amacı ile Alanya Belediyesi GES 2017 yılında faaliyete alındığını, 2019 yılında ilave tesis ve güçlendirme çalışmaları ile geliştirildiğini belirtti.


“4,5 Mw’LIK YENİ ÇATI GES PROJESİ YOLDA”
GES ile yenilenebilir enerji kaynaklarının bilinirliğine olumlu katkılar sağlandığını ifade eden Sevda Çapa, “Güneş enerjisi santrallerinin sağladığı katma değer ve küresel ısınmayla mücadele çalışmaları kapsamında oluşan çevreci farkındalık her yaş grubundan vatandaşla teması sağlıyor. Tesis, üretimin yanında bir eğitim tesisi haline de geldi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in stratejik planı dahilinde önümüzdeki günlerde 1 adet Çatı GES uygulama örneği ile 4,5 Mw’lık yeni bir tesis daha yapılacak” dedi.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ALANYA Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Koronavirüse yakalandınız mı?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI