Bugun...Akdeniz Üniversitesi İle Tez-Koop-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Başladı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın başkanlığında Tez-Koop-İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Başlangıç Toplantısı gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 04-01-2021 13:44

Akdeniz Üniversitesi İle Tez-Koop-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Başladı

Rektör Özkan: İşçilerimizin Emeğinin Karşılığını Vermek Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerindeki İlkemiz Olacaktır
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın başkanlığında Tez-Koop-İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Başlangıç Toplantısı gerçekleştirildi.
Akdeniz Üniversitesi Senato Salonu’nda yapılan toplantıya Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın yanı sıra Genel Sekreter Ali Evren İmre, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Alptekin Duru, Tez-Koop-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir ve sendika üyeleri katıldı.
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan toplantıda yaptığı konuşmada “Üniversitemizin eğitim iş kolunda çalışan işçilerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesinin süresi 31 Aralık 2020 tarihinde sona ermişti. Bugün Tez-Koop-İş Sendikası (Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası) ile başladığımız görüşmelerle Toplu İş Sözleşmesini yenileyeceğiz. Bu sözleşmeden 393’ü taşerondan kadroya geçen işçilerimiz olmak üzere toplam 730 işçimiz yararlanacak.” şeklinde konuştu.
Akdeniz Üniversitesi’nin bilime ve eğitime sunduğu katkılarla ulusal ve uluslararası düzeyde saygın bir üniversite olduğunu ifade eden Rektör Özkan, “Üniversitemiz dünya çapında bir marka olmak iddiasını da taşımaktadır. Bu iddiayı sürdürmek ve başarıya ulaşmak için hep birlikte büyük bir gayretle çalışıyoruz. Bu vizyona ulaşmada üniversitemizin her bir mensubu gibi işçilerimizin de katkısı önemli ve çok değerlidir. Mali disiplini bozmadan işçilerimizin emeğinin karşılığını vermek Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerindeki ilkemiz olacaktır. Bugün başladığımız görüşmelerin tüm tarafların memnuniyet duyacağı bir süreç olmasını temenni ediyor ve şimdiden hayırlı olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.
Tez-Koop-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir de görüşmelerin başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek Rektör Özkan’a toplu iş sözleşmesi görüşmelerine yaptığı katkı için teşekkürlerini iletti.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI