Bugun...Akdeniz Sanayi Sitesi büyüyor: 208 dükkanın temeli törenle atıldı

Antalya'nın önemli sanayi bölgelerinden biri olan Akdeniz Sanayi Sitesi, büyüme yolunda önemli bir adım attı. 208 yeni dükkanın temeli törenle atıldı.

facebook-paylas
Tarih: 01-06-2024 19:46

Akdeniz Sanayi Sitesi büyüyor: 208 dükkanın temeli törenle atıldı

Antalya'nın önemli sanayi bölgelerinden biri olan Akdeniz Sanayi Sitesi, büyüme yolunda önemli bir adım attı. 208 yeni dükkanın temeli törenle atıldı.

Antalya Organize Bölgesinden sonra en büyük sanayi sitesi olma özelliği taşıyan Akdeniz Sanayi Sitesi büyüyor. Genişleme ve modernleşme çalışmaları kapsamında sanayi sitesine yapılacak 208 dükkanın temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, CHP il ve ilçe örgütleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öztürk, otomotiv, metal, ahşap gibi çeşitli işyerlerini kapsayan, 2 bin 500 iş yeri ve 15 bine yakın çalışanı ile Akdeniz Sanayi Sitesi’nin Antalya’nın en büyük iş alanlarından bir olduğunu söyledi. Öztürk, yeni yapılacak dükkanlar ile iş yeri sayısının 2 bin 700’e, çalışan sayısının da yaklaşık 17 bine çıkacağını bildirdi. Akdeniz Sanayi Sitesi’ne yapılacak 3 katlı 208 dükkanın örnek bir çalışma olduğuna değinerek sözlerini sürdüren Öztürk, yeni oluşumun alt yapılarının Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASAT Genel Müdürlüğü, yolların da Kepez Belediyesi tarafından yapılacağını bildirdi. Konuşmalarını tamamlarken başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e ve emeği geçen herkese teşekkür eden Öztürk, “Şuan aramızda bulunamayan Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz’e ve burada bulunan Başkan Vekilimiz Refik Emre Altekin’e çok teşekkür ederim.” dedi.

ŞEHRİN EKONOMİK DEĞERİNE BÜYÜK KATKI

Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin de yaptığı konuşmada; Akdeniz Sanayi Sitesinin 1997 yılından günümüze kadar ulaştığı 2 bin 500 işyeri hacmi  ile  şehrin ekonomik hayatında önemli rol oynadığını, yaratmış olduğu istihdam ile binlerce vatandaşa  ekmek kapısı olduğunu vurguladı. Kepez ve Antalya ticari hayatında önemli rol oynayan sanayinin işverenlerine ve çalışanlarına minnetlerini ileten Başkan Vekili Altekin, “Akdeniz Sanayi Sitesi Yönetimi, Kepez Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesinin koordineli çalışmaları neticesinde sanayi sitesi içerisinde yer alan gecekonduların tahliyesi, alt yapı ve yolların yapılması, sosyal alanların park ve bahçelerin düzenlenmesi ile bölgemize yakışan ticari alanın  oluşması  için el birliği ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kepez Belediyesi olarak esnafımızın ruhsatlandırma gibi kanuni süreçlerinin  anayasanın eşitlik ilkeleri çerçevesinde şeffaf ve adil olarak yapılması için  azami gayret gösterilmektedir. 31 Mart yerel seçimleri sürecinde başkanımız Mesut Kocagöz’ün sanayi sitesi esnafları ile yaptığı toplantılar neticesinde planladığı projelerin hızla hayata geçirilmesi için başkanımızın en kısa sürede aramızda olmasını diliyor,  bunun için yüce Türk adaletinin ferasetine ve sağduyusuna güveniyoruz.  Bugün inşası başlanan 208 işyerinin tamamlanması ile Akdeniz Sanayi Sitesi’nin Kepez’imiz ve Antalya’mızın  ticari  hayatına olan katkıları  güçlenerek devam edecektir. Emeği geçenlere teşekkür ediyor,  atacağımız temelin Kepezimize ve Antalya’mıza hayırlı olmasını Kepez Belediyesi başkanlık makamı adına diliyorum.”diye konuştu.

KOCAGÖZ İÇİN İNŞALLAH ADALET KISA SÜREDE TECELLİ EDER

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’te açılış törenindeki konuşmasında Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’e değinerek, “ Kardeşime sevgilerimi gönderiyorum. İnşallah adalet kısa sürede tecelli edecek. “ dedi. Başta devlet büyükleri olmak üzere sanayi sitesine emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Başkan Böcek, “Ata’mızın hiç şüphesiz dünyanın en güzel yeri dediği güzel Antalya’mıza el birliğiyle her zaman destek vermeye çalıştık. Bu çalışmalarımıza destek veren herkese teşekkür ediyorum. Geçen 5 yıl boyunca hep beraber birlik ve beraberlik içinde çalıştık.  Yeni dönemde de ilk defa 2 dönem bu Yörük çocuğunu bağrına basan sevgili Antalyalılara teşekkür ediyorum. Bundan sonra da aynı azim ve kararlıkla 19 ilçedeki belediye başkanlarımızla, vatandaşımıza demokrasi inancımızla; iktidarı, muhalefeti ve milletvekilleriyle işbirliği içinde güzel Antalya’mıza hizmet ediyoruz.” dedi.

İŞYERLERİ İLE ÇALIŞAN SAYISI 17 BİNE ÇIKACAK

Akdeniz Sanayi Sitesi’nde 15 bin kişinin çalıştığını, 70 dönüme 208 işyerinin daha yapılacağını belirten Başkan Böcek, “Çalışan sayımız 17 bine çıkacak. Bütün sanayici esnafımıza, yatırımcılara, Ilgazlar A.Ş’ye ve yüklenici firmalara teşekkür ederim.” diyerek, yüklenici firmadan iş bitirme tarihi hakkında söz istedi. “Herkes şahitlik etsin; Ne zaman bitireceksiniz? Burada bir söz alabilir miyiz.” dedi. Yüklenici firma tarafından çalışmaların 24 ay içinde bitirileceğinin bildirilmesi üzerine Başkan Böcek, “Teşekkür ederiz. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ekibimle burada olacağım. Temel atmamız hayırlı olsun. Sevgiyle kalın, Cumhuriyet ile kalın. Atatürk ile kalın“diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından butona basılarak Akdeniz Sanayi Sitesi’ni büyütecek 208 dükkanın temeli atıldı.

İSTİHDAMA BÜYÜK KATKI

Akdeniz Sanayi Sitesi’nin yeni projesi ile bölgedeki sanayi faaliyetleri daha verimli ve organize bir şekilde yürütülecek. Modern işyerleri ile işletmelerin verimliliği artacak, artan işletme sayısı ise beraberinde istihdam olanaklarını getirecek.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KEPEZ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI