Bugun...


Eyyüp AYDIN

facebook-paylas
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ
Tarih: 25-11-2022 15:52:00 Güncelleme: 25-11-2022 15:52:00


İyi ki Öğretmenler Günü var da, yılda bir kere de olsa öğretmenlerimizi hatırlama fırsatını buluyoruz. Öğretmen, öğreten insan demektir. Onun yüreği, bakışı, sevgisi farklıdır. Hangi yaşta olursak olalım, bizleri yetiştirip bugünlere getiren öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.

Her geçen gün şunu daha iyi anlıyoruz ki, ancak iyi bir eğitimle çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği şekillenebilir. Bunu sağlayacak olan da hiç kuşkusuz öğretmenlerdir. Bilgisi, donanımı, başarılarından ziyade öğrencilerine her zaman insanca yaklaşan; onlara iyiyi ve doğruyu aşılama gayretine dönüştüren öğretmenler birçok insanın hayatında son derece kıymetli bir konumda kendilerine yer buluyor. Öğrenciyi anlayan, ona ailesinden biri kadar sıcak davranan, gerektiğinde sıkıntılarını veya sevinçlerine ortak olan, en önemlisi ona faydalı bilgiler veren ve bunları sadece öğretmekle kalmayıp öğrenmeyi de sevdiren, dolayısıyla gelecekteki eğitim hayatına büyük katkıda bulunan öğretmenlerin hakkı hiçbir zaman ödenemez.

Öğretmenin üç yüreği vardır: Birinci yüreği sevgiyle doludur, ikinci yüreği saygıya dayalı hoşgörüyle doludur, üçüncü yüreği bilgi-ışık- aydınlıkla yüklüdür. Sevginin, saygının ve bilginin hamalı olan tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI