Bugun...Allan ve Cecilia Klynne'in kaleminden antik döneme farklı bir bakış!

Ünlü arkeologlar Allan Klynne ve Cecilia Klynne tarafından kaleme alınan Dier Grösste Orgie kitabı; “Antik Dönemin Rekorları” İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

facebook-paylas
Tarih: 02-05-2023 21:41

Allan ve Cecilia Klynne'in kaleminden antik döneme farklı bir bakış!

Ünlü arkeologlar Allan Klynne ve Cecilia Klynne tarafından kaleme alınan Dier Grösste Orgie kitabı; “Antik Dönemin Rekorları” İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Antik dönemin bilinmeyen yönlerini eğlenceli ve nispeten daha anlaşılır bir şekilde okuyucuya sunmayı amaçlayan; Allan ve Cecilia Klynne, “Antik Dönemin Rekorları” kitabı ile Klasik Yunan, Helenistik, Roma Cumhuriyeti ve Erken İmparatorluk dönemlerini şaşırtıcı, eğlenceli ve tüyler ürpertici bir şekilde anlatıyor.
Dört dönemi kapsayan Antik Çağ koleksiyonlarını detaylı bir şekilde inceleyerek yaklaşık 800 başlıkta toplayan Allan Klynne ve Cecilia Klynne tarih boyunca yaşananları sayfalara bu kez farklı bir üslupla işliyor. Geçmişi tekrardan keşfetmeye iten kitap; insanlar, suç ve ceza, gladyatör oyunları, aşklar ve arzular gibi 29 temada okuyucunun karşısına çıkıyor.
Hikâyelerin, efsanelerin ve tarihi olayların farklı bir bakış açısıyla aktarıldığı; “Antik Dönemin Rekorları” kitabı İnkılâp Kitabevi imzası ve Ufuk Çoksürer çevirisiyle okurla buluşuyor.

Kitap Hakkında
Şaşırtıcı olaylar, büyük başarılar ya da başarısızlıklar tarihin ilk dönemlerinden beri insanların dikkatlerini çekmeyi başarmıştır.
En edepsiz imparatoriçe, en büyük tribün kavgası, olimpiyatlardaki ilk şike, ilk olimpiyat şampiyonu, en çok hayvan öldüren imparator, en pahalı parfüm, en güzel model, en yıkıcı deprem, en zalim imparator, en pahalı kitap, en kuvvetli imparator, en uzun kişi…
İsveçli arkeologlar Allan ve Cecilia Klynne, klasik edebiyat ve kültürel belleğimizin ayrılmaz bir parçası haline gelen anekdotları, hikâyeleri, efsaneleri ve eserleri tarayarak antik Yunan ve Roma dönemine ait şaşırtıcı, eğlenceli ve tüyler ürpertici yaklaşık 800 başlığı bir ciltte derledi.
İnkılâp Kitabevi, Allan Klynne-Cecilia Klynne, Antik Dönemin Rekorları, 280 sayfa, İstanbul, 2023.

Künye
Çevirmen: Ufuk Çoksürer
Yayın Direktörü: Gülşen İşeri
Editör: Kadriye Kızıl Güzelkan
Son okuma: Gökçe Şenoğlu
Kapak Tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa Tasarım: Beyzanur KarabulutEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Kitap Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI