Bugun...Milletvekili Ösen Antalya'da yaşanan teleferik kazasını meclise taşıdı

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, Antalya Tünektepe Teleferik Tesisi’nde gerçekleşen kaza hakkında hazırladığı soru önergesini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sundu.

facebook-paylas
Tarih: 21-04-2024 17:41

Milletvekili Ösen Antalya'da yaşanan teleferik kazasını meclise taşıdı

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, Antalya Tünektepe Teleferik Tesisi’nde gerçekleşen kaza hakkında hazırladığı soru önergesini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sundu.

Milletvekili Seda Kaya Ösen, Antalya Tünektepe Teleferik Tesisi’nde gerçekleşen ölümlü ve yaralanmalı kaza hakkında hazırladığı soru önergesini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sundu. Teleferik sistemlerini kuran firmaların farklı isim çatısı altında denetleme yapmasının hayati sorunları beraberinde getirdiğini belirten Ösen, bu tür tesislerin kriz anlarında uygulayabileceği acil eylem planlarının hazırda var olmasının hayat kurtarabileceğine dikkat çekti.

İzmir Milletvekili Ösen, meclise taşıdığı soru önergesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacar’ın yanıtlaması istemiyle şu soruları sordu:

1-     24126 sayılı Kablolu Taşıma Tesisatı Yönetmeliğine göre teleferik sistemlerinin teknik işletmesini ve aynı zamanda denetlemesini yapan firmaların denetlenmesi söz konusu mudur?  

2-     2017 yılında dönemin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından açılışı yapılan tesisin olağanüstü şartlarda kullanılması amacıyla acil eylem planı ve tahliye planı var mıdır?

3-     Son bakımı 4 Mart 2024 tarihinde yapılan tesisin üzerinden sadece 1 ay geçmesine rağmen korozyon nedeniyle hasara uğraması olağan mıdır? Korozyon varsa bile bunun denetleme sırasında ortaya çıkmamasının nedenleri nedir?Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI