Bugun...Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'den 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

facebook-paylas
Tarih: 08-01-2022 17:52

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'den 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Sözen mesajında şöyle dedi:


"Gücünü kamuoyundan alan, halkımızın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtma görevini üstlenen ÖZGÜR BASIN, aynı zamanda demokrasinin araçlarından biridir.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Türkiye basını, milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan Cumhuriyet’in etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır. Bir fikir kalesi, düşünce kalesi… Basın çalışanlarından bunu istemek, Cumhuriyet’in hakkıdır. Bugün, milletin samimî olarak birlik ve dayanışma içinde bulunması zarurîdir. Bu gerçeği milletin kulağına, milletin vicdanına gereği gibi eriştirmede basının vazifesi çok ve çok mühimdir” diyerek basın çalışanlarının Cumhuriyet’in korunması konusundaki önemini o yıllarda üstüne basa basa vurgulamıştır. Bu gün de hiçbir şey değişmemiştir.

Bu gün basınımızın gelişimini sürdürebilmesi, evrensel ölçütlerde çalışabilmesi ve kamuoyunun sesi olma görevini başarıyla yerine getirebilmesi, basın çalışanlarının çalışma şartları ile yakından ilgilidir. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, yapılan hizmetlerin halka yansıtılması ve sorunların çözülmesinde hayati önem taşıyan ve çok önemli bir kamu hizmeti yapan basın mensuplarımızın, sosyal ve özlük haklarının iyileştirilmesi ve çağın gereklerine uygun bilgi birikimi ve teknolojik imkana kavuşturulması gerektiğine inanıyoruz.
Antalya ve Manavgat’taki basın mensuplarımızın çeşitli imkansızlıklara rağmen, başarıyla ayakta durabilme gücünü göstererek büyük bir özveriyle yerine getirdikleri kamu hizmeti küçümsenemez. Geçmişteki ve gelecekteki tüm çalışmalarımızda başarılarımıza, sevincimize, üzüntümüze ortak olan, özellikle 28 Temmuz 2021 tarihinde Manavgat’ımızda meydana gelen ve 12 gün süren yangın boyunca, zorlu şartlara rağmen anlık haber yaparak kamuoyunu bilgilendiren, destekleriyle Manavgat halkımızın yanında olan yerel ve ulusal tüm basın mensuplarımıza özellikle teşekkürü borç biliyorum.  

Belediyecilik hizmetlerimiz sırasında da gerektiğinde olumlu ya da olumsuz eleştirileriyle bizlere yol gösteren gerçekten kamuoyunu doğru bilgilendirdiğine inandığımız, basınımızla bundan sonra da omuz omuza, kardeşçe, hepimizin kamu görevi yaptığı bilinç ve anlayışı ile çalışmak en büyük isteğimizdir.
Halkımızın doğru bilgilendirilmesi, haber alma hakkının kullanılması ve kamu hizmetlerinin duyurulmasında gösterdikleri duyarlılık nedeniyle Antalya ve Manavgat’ımızdaki tüm basın-yayın kuruluşlarımızdaki görevli arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, çok zor şartlarda haber peşinde koşan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum."Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MANAVGAT Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Covid-19 ile mücadele kapsamında 3 doz aşınızı oldunuz mu?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI