Bugun...Harabeye dönmüş bir dünyadan kaçış yolu arayanların hikayesi... Çingeneler...

Ayrıntı Yayınları’dan bilimkurgu severlere uzayın derinliklerinden gelen bir kitap: Carter Scholz’un kaleme aldığı Çingeneler çıktı!

facebook-paylas
Tarih: 21-04-2024 19:52

Harabeye dönmüş bir dünyadan kaçış yolu arayanların hikayesi... Çingeneler...

Ayrıntı Yayınları’dan bilimkurgu severlere uzayın derinliklerinden gelen bir kitap: Carter Scholz’un kaleme aldığı Çingeneler çıktı! Harabeye dönmüş Dünya gezegeninden kaçış yolu arayan bir grup bilim insanının başka bir gezegende yaşam bulmak umuduyla çıktığı tüyler ürpertici yolculuğu anlatan Çingeneler, okurları kalp kırıklıkları ve umut arasındaki çarpışmaya ortak ediyor. Kitapta aynı zamanda yazarın üç farklı öyküsü ve Terry Bisson ile gerçekleştirdiği söyleşi de okurları bekliyor.  

 

Bağımsız yayınevi PM Press’in kitaplarını Bilimkurgu Dizisi kapsamında Türkiye’deki bilimkurgu tutkunlarıyla buluşturan Ayrıntı Yayınları, Geniş Ovaların Mamutları, Daha Geride Kalanlar, Gece yarısı Gezegeninden Raporlar, Harika Güzel Yarınlar, Lucky Strike, Modem Zamanlar 2.0, Tekinsiz Bölge, Vahşi Kızlar ve Uzayda Şehvet’in ardından seriye şimdi de Carter Scholz imzalı Çingeneler’i ekledi.

 

Carter Scholz’un 2002’de yayımlanan “Radiance” üçlemesinden sonraki ilk büyük işi olan Çingeneler, yıldızlararası bir macera sunuyor. Bilimkurgu severler, Çingeneler’in geleneksel bilimkurgu atmosferini aşan hikâyesiyle kalp kırıklığı ve umudun çarpışmasına şahitlik ediyorlar. Kitapta ayrıca, Scholz’un Tanrı’nın Dokuz Milyar Adı, Amerika Muafiyet Birleşik Devletleri ve Sahte Para adlı öyküleriyle birlikte, Terry Bisson ile yaptığı “Teçhizat. Yemek. Kayalar” başlıklı röportaj da yer alıyor.

 

 

Aklıma Calvino, DeLillo ve David Foster Wallace geliyor… Scholz analitik, gerçekçi, edebi, hayali ve duygusal olanı birlikte dokuyor.”

Boston Globe

 

Scholz’un yazını enerji, zekâ ve kara mizahla bezenmiş.”

Publishers Weekly

 

 

Ülkede Scholz’un yazım tarzıyla eşleşebilecek başka bir yazar daha olduğundan şüpheliyim.”

Karen Joy Fowler

 

Yalnızca entelektüel açıdan kışkırtıcı değil, aynı zamanda duygusal olarak zengin, hatta doygun.”

Washington Post BookWorld

 

Ağırbaşlı, sürükleyici.”

New York Times BookReview

 

İpek Yardımcı’nın Türkçeleştirdiği Çingeneler, raflarda ve internet satış sitelerinde!

 

CARTER SCHOLZ HAKKINDA

New York’ta doğup Doğu Yakası’nda eğitim gören Carter Scholz 1970’lerde Kaliforniya’ya yerleşti ve bir daha asla arkasına bakmadı. Piyanoda klasik müzik eğitimi almıştır. Şu an The Inside Men gru­bunda bebop piyanisti olarak çalmaktadır. Derin uzay astronomu ve tanınan bir spekülatif kurgu yazarıdır. Bilimkurgu yazılarının yanı sıra, eserleri arasında; televizyonda yayınlanan New Twilight Zone için yazdığı bir bölüm, Frog Peak Music grubu için yaptığı 8 Pieces adlı bir “bilgisayar müziği” CD’si ve Kenneth Rexroth’un eserleri hakkında yazdığı bir astronomik yorum yazısı bulunur. Carter Scholz, Berkeley’de yaşıyor ve zaman zaman Sierra Nevada’nın yüksek tepelerinde konaklıyor.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Kitap Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI